Підключення УЗО і автомата в лазні: схема і правила

  1. Коли УЗО необхідно?
  2. Кількість підключаються автоматів
  3. Перевірка підключення ПЗВ

На сьогоднішній день всі ми використовуємо безліч електроприладів

На сьогоднішній день всі ми використовуємо безліч електроприладів. Кількість яких із кожним роком зростає, відбувається це і через доступність, і через необхідність, і завдяки ефективному маркетингу виробників.

У свою чергу зі збільшенням електроспоживачів, зростає і навантаження на мережу, що призводить до замикань, поломок, а в деяких випадках і до пожеж. Тому з появою нових електроприладів, з'явилися і нові пристрої захисного відключення мережі споживачів.

УЗО - це електротехнічний прилад, в функції якого входить відключення енергоспоживачів і розмикання ланцюга в разі перевищення струмом заданого максимально-допустимого значення. Це пристрій постійно порівнює фактичну і задане значення струму і в разі виявлення відхилення від заданого параметра розмикає ланцюг.

Коли УЗО необхідно?

Серед загальної різноманітності електроприладів хотілося б виділити ті з них які споживають найбільшу кількість електроенергії, а отже і навантаження на мережу надають максимальну, до них відносяться:

  • Холодильники і морозильні камери;
  • Мікрохвильові печі;
  • Електродуховки;
  • електрочайники;
  • Електрокаміни, тепловентилятори та обігрівачі;
  • Пральні машини;
  • Кондиціонери;
  • Бойлери.

Як ми бачимо, вся перерахована техніка стала сьогодні необхідної, а вартість кожного такого приладу досить велика для частої заміни, тому варто задуматися про купівлю та встановлення ПЗВ.

Далі мова піде про те як підключити даний пристрій і автомати. Для більш наочного прикладу, нижче приведена інструкція підключення ПЗВ і автомата схема.

Для ефективної роботи пристрою, його потрібно не просто включити в схему, а й правильно в ній розташувати, тому далі ми опишемо як правильно підключити УЗО і автомат. Отже в разі відхилення величини сили струму в ланцюзі від заданого параметра відбувається розмикання ланцюга, проте сам пристрій залишається незахищеним, саме тому і встановлюється воно в парі з автоматом захисту.

Існують часті помилки підключення ПЗВ, найбільш поширені з яких ми опишемо нижче. Дане обладнання має бути включено в ланцюг автоматичного вимикача. У свою чергу, при виникненні перевантажень або короткого замикання автоматичний вимикач вимкне весь ланцюг, і включене в неї УЗО захистить від витоків струму і відключить всю ланцюг розташовану після нього.

Кількість підключаються автоматів

Кількість підключаються автоматів

Іноді виникає питання: скільки автоматів можна підключити до одного ПЗВ? Відповіддю на це питання буде відповідність величини споживаного струму з характеристиками самого пристрою. Природно, в деяких випадках для акуратного вигляду електрошафи нам доведеться обмежиться кількістю автоматів, яке нам дозволять розмістити габарити шафи і все зайве винести за його межі. Тому підключення обладнання і автомата це досить творча робота.

Для того щоб схема підключення ПЗВ і автоматів в квартирі не уявляла з себе макуха заплутаних проводів, рекомендується не прикручуючи розкласти всю апаратуру в шафі. Таким чином, ми побачимо її майбутнє розташування в поки ще не прикручений до стіни електрошафі. Такий підхід, передбачає щоб схема установки оберігає пристрою і автоматів поєднувалася з габаритами шафи.

Перевірка підключення ПЗВ

Перевірка підключення ПЗВ

Завжди слід пам'ятати, що правильне підключення ПЗВ і автоматів ми можемо перевірити кнопкою «Т» (тест) відразу після подачі живлення. У разі якщо при натисканні на кнопку ланцюг не розібралася, і не відбулося відключення електроприладів, слід шукати помилку в підключенні.

Конструктивно не передбачено, що пристрій зможе захистити себе, тому на питання: УЗО ставиться до автомата або після? І тут слід подумати про захист самого УЗО, що має на увазі його перебування в ланцюзі автомата. Контролюється установка обладнання до або після автомата також натисканням тестової кнопки, що дозволяє уникнути помилок при підключенні.

Починаючи збірку не слід панікувати. Якщо Ви не впевнені, розташоване УЗО перед автоматом або після (якщо раніше Ви не стикалися з подібним підключенням) краще звернутися за порадою чи допомогою до профільного фахівця.

Якщо не знаєте, як УЗО вибрати, зверніться до консультантів АВС-електро https://avselectro.ru/catalog/4248-ustrojstva-zashitnogo-otklyuchen - для вас великий вибір моделей і прекрасний сервіс.

Зараз стало популярно розбивати електросистему на групи споживачів, що дозволяє застосовувати одне УЗО на кілька автоматів, наприклад в триповерховому будинку можна встановити по автомату на кожен поверх, а пристрій буде контролювати витік струму в ланцюгах всіх трьох автоматів. Сьогодні перед нами величезний вибір подібного обладнання і автоматів, починаючи від виробника, і закінчуючи технічними характеристиками. Для того щоб не платити двічі, слід спочатку розрахувати передбачувану кількість споживачів для того щоб розуміти величину навантаження на мережу. Виходячи з цього параметра, можна вибрати захисний пристрій.

Слід також пам'ятати, що чим простіше схема підключення автоматів і УЗО в щитку, тим легше в ній розібратися, тому рекомендується підписувати який автомат відключає ті чи інші споживачі. Такі написи значно спрощують пошук несправності в ланцюзі.

Коли УЗО необхідно?
Коли УЗО необхідно?
Конструктивно не передбачено, що пристрій зможе захистити себе, тому на питання: УЗО ставиться до автомата або після?