Підсумкове твір (переказ)

  1. АНАЛІТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ за результатами підсумкового твори 06.12.2017 року
  2. Ознайомлення з результатами підсумкового твори

Увага! На офіційному порталі http://ege.edu.ru доступні для перегляду результати і зображення бланків підсумкового твори (викладу) 05.12.2018.

Посилання: http://check.ege.edu.ru

Підсумкове твір (переказ) в 2018-2019 навчальному році

Підсумкове твір проводиться в перший робочий середу грудня, лютого і травня. У поточному навчальному році це такі дати: 05.12.2018; 06.02.2019; 08.05.2019.

Як і в попередні роки, підсумкове твір є допуском випускників до державної підсумкової атестації за освітніми програмами середньої загальної освіти. При цьому навчаються з обмеженими можливостями здоров'я має право вибрати написання викладу. В рамках відкритих напрямків тим підсумкового твори розробляються конкретні теми підсумкового твори (підбираються тексти викладів) для кожного часового поясу окремо. Конкретні теми підсумкового твори (тексти викладів) будуть відомі в день проведення підсумкового твори (викладу).

Фахівці ФГБНУ «ФІПІ» підготували коментар до відкритих тематичними напрямками 2018/19 навчального року:

  1. Батьки і діти
    Даний напрямок звернено до вічної проблеми людського буття, пов'язаної з неминучістю зміни поколінь, гармонійними і дисгармонійними взаємовідносинами «батьків» і «дітей». Ця тема порушена в багатьох творах літератури, де розглядаються різні типи взаємодії між представниками різних поколінь (від конфліктного протистояння до взаєморозуміння і наступності) і виявляються причини протиборства між ними, а також шляхи їх духовного зближення.
  2. Мрія і реальність
    Поняття «мрія» і «реальність» багато в чому протиставлені і одночасно тісно пов'язані, вони націлюють на осмислення різних уявлень про світ і сенс життя, на роздуми про те, як реальність породжує мрію і як мрія людини піднімає його над буденністю. У літературі чимало героїв, по-різному відносяться до мрії: одні натхнені шляхетними устремліннями і готові їх втілити в життя, інші опинилися в полоні прекраснодушних мрій, треті позбавлені високої мрії і підпорядковані ницим цілям.
  3. Помста і великодушність
    В рамках даного напрямку можна міркувати про діаметрально протилежних проявах людської натури, пов'язаних з уявленнями про добро і зло, милосердя і жорстокості, миролюбність і агресії. Поняття «помста» і «великодушність» часто опиняються в центрі уваги письменників, які досліджують реакції людини на життєві виклики, на вчинки інших людей, аналізують поведінку героїв в ситуації морального вибору як в особистісному, так і в соціально-історичному плані.
  4. Мистецтво і ремесло
    Теми даного напрямку актуалізують уявлення випускників про призначення творів мистецтва і міру таланту їх творців, дають можливість поміркувати про місію художника і його ролі в суспільстві, про те, де закінчується ремесло і починається мистецтво. Література постійно звертається до осмислення феномена творчості, зображенню творчої праці, допомагає розкрити внутрішній світ персонажа через його ставлення до мистецтва і ремесла.
  5. Доброта і жорстокість
    Даний напрямок націлює випускників на роздуми про етичні основи ставлення до людини і всього живого, дозволяє міркувати, з одного боку, про гуманістичному прагненні цінувати і берегти життя, з іншого - про антигуманний бажанні завдавати страждання і біль іншим і навіть самому собі. Поняття «доброта» і «жорстокість» належать до «вічних» категоріям, у багатьох творах літератури показані персонажі, які тяжіють до одного з цих полюсів або проходять шлях морального переродження.

Завантажити: методичні рекомендації ІС.rar

ФІПІ опублікував коментарі до відкритих напрямками тим підсумкового твори на 2018/19 навчальний рік

Федеральний інститут педагогічних вимірювань опублікував коментарі до відкритих напрямками тим підсумкового твори на 2018/19 навчальний рік. Підсумкове твір у випускних класах введено з 2014/15 навчального року на виконання доручення Президента Російської Федерації з метою виявлення в учнів уміння мислити, аналізувати і доводити свою позицію з опорою на самостійно обрані твори вітчизняної та світової літератури.

Підсумкове твір є допуском випускників до державної підсумкової атестації. При цьому навчаються з обмеженими можливостями здоров'я замість підсумкового твори вправі вибрати написання викладу. Підсумкове твір за бажанням можуть писати і випускники минулих років для представлення його результатів під час вступу до вищих навчальних закладів.
П'ять відкритих напрямків тим підсумкового твори на 2018/19 навчальний рік:

1. Батьки і діти

Даний напрямок звернено до вічної проблеми людського буття, пов'язаної з неминучістю зміни поколінь, гармонійними і дисгармонійними взаємовідносинами «батьків» і «дітей».
Ця тема порушена в багатьох творах літератури, де розглядаються різні типи взаємодії між представниками різних поколінь (від конфліктного протистояння до взаєморозуміння і наступності) і виявляються причини протиборства між ними, а також шляхи їх духовного зближення.

2. Мрія і реальність

Поняття «мрія» і «реальність» багато в чому протиставлені і одночасно тісно пов'язані, вони націлюють на осмислення різних уявлень про світ і сенс життя, на роздуми про те, як реальність породжує мрію і як мрія людини піднімає його над буденністю.
У літературі чимало героїв, по-різному відносяться до мрії: одні натхнені шляхетними устремліннями і готові їх втілити в життя, інші опинилися в полоні прекраснодушних мрій, треті позбавлені високої мрії і підпорядковані ницим цілям.

3. Помста і великодушність

В рамках даного напрямку можна міркувати про діаметрально протилежних проявах людської натури, пов'язаних з уявленнями про добро і зло, милосердя і жорстокості, миролюбність і агресії.
Поняття «помста» і «великодушність» часто опиняються в центрі уваги письменників, які досліджують реакції людини на життєві виклики, на вчинки інших людей, аналізують поведінку героїв в ситуації морального вибору як в особистісному, так і в соціально-історичному плані.

4. Мистецтво і ремесло

Теми даного напрямку актуалізують уявлення випускників про призначення творів мистецтва і міру таланту їх творців, дають можливість поміркувати про місію художника і його ролі в суспільстві, про те, де закінчується ремесло і починається мистецтво.
Література постійно звертається до осмислення феномена творчості, зображенню творчої праці, допомагає розкрити внутрішній світ персонажа через його ставлення до мистецтва і ремесла.

5. Доброта і жорстокість

Даний напрямок націлює випускників на роздуми про етичні основи ставлення до людини і всього живого, дозволяє міркувати, з одного боку, про гуманістичному прагненні цінувати і берегти життя, з іншого - про антигуманний бажанні завдавати страждання і біль іншим і навіть самому собі.
Поняття «доброта» і «жорстокість» належать до «вічних» категоріям, у багатьох творах літератури показані персонажі, які тяжіють до одного з цих полюсів або проходять шлях морального переродження.

В рамках відкритих напрямків тим підсумкового твори Рособрнадзора розробляються конкретні теми підсумкового твори для кожного часового поясу. Самі теми творів стануть відомі випускникам за 15 хвилин до початку іспиту.

Результатом підсумкового твори є «залік» або «незалік». Якщо випускник отримав за підсумкове твір незадовільний результат, він може його перездати.
У 2018/19 навчальному році підсумкове твір пройде 5 грудня, 6 лютого і 8 травня.

Увага! На офіційному порталі ege.edu.ru доступні для перегляду результати і зображення бланків підсумкового твори (викладу) 06.12.2017.

Посилання: http://check.ege.edu.ru

АНАЛІТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ
за результатами підсумкового твори 06.12.2017 року

Відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації за освітніми програмами середньої загальної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 26.12.2013 № 1400, Порядком проведення та перевірки підсумкового твори (викладу) як умови допуску до державної підсумкової атестації в освітніх організаціях на території Ростовської області, затвердженим наказом міносвіти Ростовської області від 17.10.2017 № 754, листом Рособрнадзора від 12.10.2017 № 10-718, рекомендаціями про організації та проведення підсумкового твори (викладу) у всіх освітніх організаціях, що реалізують освітні програми середньої загальної освіти на території Зімовніковского району, проведено підсумкове твір (переказ) 06.12.2017.

Отримання тим підсумкового твори (викладу) 06.12.2017 пройшла без технологічних збоїв.

6 грудня німці повністю дотриманий графік доставки бланків записи учасників на обробку в ГБУ РО «РОЦОІСО».

8 грудня доставлені заповнені бланки реєстрації в ГБУ РО «РОЦОІСО».

У 2017-2018 навчальному році для проходження підсумкового твори (викладу) зареєстровано 113 учасників.

6 грудня 2017 року підсумковому творі (викладі) взяли участь 113 учасників (всі категорії учасників).

Оцінку «залік» отримали 110 учасників підсумкового твори (викладу).

Оцінку «незалік» отримали 3 учасники підсумкового твори (учасники МБОУ Зімовніковского ЗОШ №1, МБОУ Мокро-Гашунской ЗОШ №7, ГБПОУ РО «ЗімПК»).

В результаті перевірки заповнення бланків запису і бланків реєстрації за підсумками проведення підсумкового твори (викладу) виявлено порушення:

- не вказано кількість бланків записи в бланку реєстрації (МБОУ Верхньо-Серебряковская ЗОШ №12);
- використання кулькової ручки (МБОУ Зімовніковского ЗОШ №1, МБОУ Глибочанської ЗОШ №8, МБОУ Верхньо-Серебряковская ЗОШ №12);
- не вказані теми творів і (або) замість теми твору вказано напрямок (МБОУ Зімовніковского ЗОШ №1, МБОУ Північна КСОШ №13).

Управління освіти Зімовніковского району рекомендує провести аналіз з метою виявлення причин допущених порушень, вжити додаткових заходів щодо вивчення відповідальними особами Порядку, а також виконання вимог до підготовки та проведення підсумкового твори (викладу).

Додатково управління освіти Зімовніковского району рекомендує продовжити роботу по коригуванню напрямків діяльності методичних рад освітніх організацій з урахуванням необхідності систематизації спільної роботи всього педагогічного колективу щодо подальшого підвищення мовної культури і грамотності учнів.

Просимо також звернути увагу вчителів російської мови і літератури на неприпустимість істотного спотворення навчаються змісту твору, який залучається для аргументації своєї позиції, що мало місце в окремих роботах.

Наказ №829 від 21.11.2017 про організацію та проведення підсумкового твори

Наказ №389 від 21.11.2017 про організацію та проведення підсумкового твори

Наказ міносвіти РВ від 17.10.2017 №754

Наказ міносвіти Ростовської області від 22.11.2017 №843 Про акредитацію громадян в якості ОН при проведенні підсумкового твори (викладу)

Нові напрямки 2017-2018 навчального року:

Радою з питань проведення підсумкового твори в випускних класах під головуванням Н.Д. Солженіцин визначені п'ять відкритих напрямків тим
підсумкового твори на 2017-2018 навчальний рік.

П'ять відкритих напрямків тим підсумкового твори на 2017-2018 навчальний рік:

«Вірність і зрада»,

«Байдужість і чуйність»,

«Цілі і засоби»,

«Сміливість і боягузтво»,

"Людина і суспільство".

Детальніше

Методичні матеріали по підсумкового твору можна скачати тут

Ознайомлення з результатами підсумкового твори

Терміни, час і місце ознайомлення з результатами підсумкового твори

Довідково
Ті, що навчаються з обмеженими можливостями здоров'я або діти-інваліди та інваліди замість твори вправі писати підсумкове виклад. Третій рік поспіль для випускників написання підсумкового твори (викладу) є обов'язковим етапом завершення середньої освіти і розглядається як допуск до державної підсумкової атестації. Результатом підсумкового твори або викладу є «залік» або «незалік». До здачі єдиного державного іспиту (ЄДІ) і державного випускного іспиту (ГВЕ) будуть допускатися тільки випускники, які отримали «залік».
Також за бажанням підсумкове твір (переказ) можуть писати і випускники минулих років, щоб представити його результати до вузів.
Далі випускник за бажанням може уявити свій твір при подачі документів до вузу в якості індивідуального досягнення абітурієнта. Важливо відзначити, що в цьому році за все індивідуальні досягнення абітурієнту можуть нарахувати не більше 10 балів, які підсумовуються з результатами ЄДІ. При цьому рішення про врахування чи ні індивідуальні досягнення кожен вуз приймає сам, попередньо розмістивши інформацію про це в правилах прийому, які будуть опубліковані до 1 жовтня 2016 року.