Плюси і мінуси вступу Росії до СОТ, обговорили на засіданні Союзу машинобудівників


11 лютого 2010 року в Москві відбувся круглий стіл на тему «Вступ Росії до СОТ: проблеми і перспективи». Ініціаторами обговорення даної теми стали члени Комітету з тракторному, сільськогосподарському, лісозаготівельного, комунального і дорожньо-будівельному машинобудуванню при Бюро Центрального Ради ТОВ «Союз машинобудівників Росії» (далі Комітет). Співорганізатором заходу виступив Департамент торговельних переговорів Міністерства економічного розвитку Російської Федерації.
На круглому столі були присутні понад 80 осіб: члени Комітету, представники профільних департаментів Мінекономрозвитку і Мінпромторгу РФ, профільних науково-дослідних і технічних освітніх установ, профспілкових організацій та асоціацій, підприємств різних секторів машинобудівного комплексу, а також провідні експерти галузі.
Учасники широкої дискусії обговорили можливі плюси і мінуси від членства Росії в СОТ, зміна форм державної підтримки промисловості, митно-тарифне регулювання ввезення в Російську Федерацію іноземної продукції машинобудівних компаній в разі вступу Росії до СОТ. Фахівці профільних міністерств відповіли на численні запитання представників машинобудівного комплексу Росії. Виробники техніки висловили свою стурбованість щодо збереження своїх позицій з приходом на ринок сильних західних гравців після вступу до Світової організації торгівлі.
У числі рекомендацій учасники круглого столу висловилися за необхідність розробки і запровадження комплексу заходів, спрямованих на адаптацію вітчизняних товаровиробників до економічної і соціальної ситуації, яка може скластися в результаті приєднання Росії до СОТ. Як зазначається, переговорний процес і перехідний період необхідно використовувати для створення умов, максимально враховують національні інтереси і забезпечують сприятливе конкуренцію російській продукції, товарів і послуг за кордоном, збереження за вітчизняними виробниками пріоритетних напрямків розвитку економіки країни.
Машинобудівники звернулися до уповноваженим центральним міністерствам і відомствам з проханням про організацію серії навчальних семінарів для представників машинобудівних компаній з фахівцями та експертами, які володіють питаннями приєднання Росії до Світової організації торгівлі і координують державну політику щодо підтримки зовнішньоекономічної діяльності.
За підсумками проведеного заходу учасники круглого столу в більшості своїй підтвердили готовність активної співпраці з органами державної влади у вирішенні завдань, що стоять перед Російською Федерацією у зв'язку зі вступом до СОТ і запропонували приступити до вироблення конкретних заходів через механізми консультацій представників уповноважених державних органів та машинобудівного спільноти на постійній основі.
Також членами Комітету прийнято рішення про видання інформаційної брошури про проблеми та перспективи підприємств машинобудівного комплексу від членства Росії в СОТ.

Поділитися