Подяка клієнтові, здатна повертати його знову і знову

У цій статті ви прочитаєте про те, як писати лист подяки клієнту, щоб спонукати його повертатися знову і знову

У цій статті ви прочитаєте:

  • Як висловити подяку клієнтові в листі
  • Приклад листа подяки клієнту

Подяка клієнтові за його лояльність здатна надовго прив'язати покупця до вашої компанії. Однак при цьому важливо правильно скласти лист подяки. Давайте розглянемо, як це зробити.

Після того як клієнт скористався послугами вашої компанії або придбав товар, варто в листі подякувати йому за співпрацю і вислати новий оффер. Адже покупець вже оцінив якість продукції та сервісу, а значить, йому простіше прийняти рішення про нову покупку.

Важливо, що на ринку b2c рекламно-інформаційне повідомлення буде продаватися відразу і безпосередньо. Тому комерційну пропозицію, написане з метою висловити подяку клієнтові і розповісти про новинки, обов'язково потрібно супроводжувати описом того, що клієнт може «покласти в гаманець», відчувши вигоду на собі. Ми спробували обіграти цей момент, коли в 2010 році одному російському банку треба було провести розсилку для користувачів зарплатних карт з вдячністю клієнтів і пропозицією заздалегідь схваленого кредиту на будь-які цілі.

Цілі розсилки. Головна ідея полягала в залученні потенційних позичальників в місцеве відділення банку, для того щоб налагодити прямий контакт з конкретним менеджером банку. Це допомогло б підвищити рівень довіри до філій, а також збільшити продажі додаткових банківських послуг і конкретного кредитного продукту.

Це допомогло б підвищити рівень довіри до філій, а також збільшити продажі додаткових банківських послуг і конкретного кредитного продукту

Початковий варіант. Ми запропонували оформити конверт в псевдоофіційні стилі, розмістивши на ньому червону смугу з написом «Персональне пропозицію» і штамп «Схвалено». Це повинно було підстьобнути одержувача відкрити послання. Сам лист було побудовано за принципом AIDA1. Спочатку ми вказали мети, для яких зазвичай клієнти оформляють кредит, що дозволило потенційному позичальникові асоціювати себе з одержувачем позики - а значить, перейнятися пропозицією.

1 AIDA (від англ. Attention, Interest, Desire, Action - увага, інтерес, бажання, дія) - модель споживчої поведінки, яка описує послідовність подій, що ведуть до прийняття рішення про покупку.

Далі ми підкреслили важливість клієнта, висловили подяку, повідомивши про персональному менеджерові. При цьому в листі вказали реальні номери мобільних телефонів співробітників банку. Таким чином, дистанція, що відокремлює споживача від отримання кредиту, скорочувалася до одного дзвінка.

Таким чином, дистанція, що відокремлює споживача від отримання кредиту, скорочувалася до одного дзвінка

Також ми детально розписали всі умови надання позики і розмістили персональний номер, який спрощує процедуру оформлення кредиту. Перший варіант листа вміщувався на сторінку формату А4.

Підсумковий варіант. Згодом ми змінили первісний варіант листа. По-перше, вирішили приурочити розсилку до Нового року і акцентувати увагу на важливості адресата для банку. По-друге, скоротили текст: в першому варіанті він був занадто довгим, і клієнт, швидше за все, не став би дочитувати його до кінця.

У скороченій версії листи залишилася тільки найнеобхідніша інформація, а найбільш важливі моменти були виділені графічно і кидалися в очі (зразок документа).

Ми також переробили конверт: він став нагадувати квиток на поїзд, і на ньому були відразу вказані терміни і умови отримання кредиту. На цей раз лист з метою висловити подяку клієнтові і зробити унікальну пропозицію було підписано не персональним менеджером, а президентом банку, щоб ще раз підкреслити важливість потенційного клієнта.

Результат. Розсилка таких листів подяки клієнтам по «теплою» базі зарплатних клієнтів принесла конверсію в 5%, що приблизно в 1,5 рази вище стандартного показника.

Павло Милосердов, керуючий партнер компанії «Швидка бізнес-допомога»

Інформація про автора і компанії

«Швидка бізнес-допомога» - консалтингова компанія в області розвитку продажів, маркетингу і антикризового управління. Створена в 2013 році. Середній досвід експертів компанії в сфері маркетингу, продажів і управлінського консалтингу - понад 15 років. Серед клієнтів - «Рина Авто», «Обнінськ-нефтеоргсінтез», «Група« Разгуляй »,« Хутряна фабрика «Каляєв», Forms Technology, «Монетний двір». Офіційний сайт -www.fastbusinesshelp.biz

Сподобалася стаття? елітесь з колегами