Поети Комі декламують свої вірші в режимі нон-стоп «БНК

Всесвітній день поезії в Сиктивкарі зустрічають публічним читанням стіхотовреній в Літературному музеї імені Івана Куратова. Визнані і початківці поети республіки передають один одному білий естафетний шовковий шарф - символ чистоти поетичного слова.

Визнані і початківці поети республіки передають один одному білий естафетний шовковий шарф - символ чистоти поетичного слова

Фото Миколи Антонівського

Фото Миколи Антонівського

Сьогодні літературна естафета присвячена 100-річчю поета-фронтовика Ананія Размислова. Перед початком творчого події учасники марафону згадали відомого земляка і талановитого комі поета. Лідер громадського руху «Комі войтир» Сергій Габов заявив, що сьогодні все одно свято, тим більше для поетів, які дарують своїм читачам «безсмертні почуття», зафіксовані в рядках. Габов зізнався, що хоче ризикнути і теж спробувати прочитати вірші. Вибір його впав на твір Аліни Бєляєвої, відомої багатьом як Ляля Біла.

- Кожен справжній чоловік думає про жінку, будь то навесні, влітку, восени і тим більше взимку, - заявив Габов, після чого продекламував «Таємницю жінки» Бєляєвої. - Бути жінкою, як багато це значить, ... Нести тепло і віддано любити, ... І в мить, коли душа від болю плаче, ... Слова підтримки для чоловіка знаходити. Як це солодко, знати, що ти любима, ... І з замираньем серця чекати дзвінка, ... І відчувати себе чарівною, ... І сильною, якщо до мети ти близька ...

Першим символ естафети приміряв на себе представник «старої гвардії», метр поетичного слова Валерій В'юхін. Виступ літератора і всіх наступних ораторів довелося скоротити до 19 хвилин - надто вже затягнули з привітаннями. Правда, В'юхін теж вирішив підхопити загальний настрій і перший свій твір присвятив прекрасним панянкам. Десятий раз надягаючи білий шарф на шию, поет зізнався, що все одно моторошно хвилюється.

- Може, у тебе ще що-небудь є про жінок? - попросила виступаючого Надія Мірошниченко, коли той перейшов до іншої, не настільки цікавою, звичайно, але не менш важливої ​​тематики.

Слідом за Вьюхіна до мікрофона вийшли юні колеги вже визнаних поетів. Треба сказати, що різкий контраст між представниками різних поколінь явно відчули всі. До цього часу, приблизно в пів на одинадцяту, в залі вже яблуку було ніде впасти. Новоприбулі піднімалися на балкон або влаштовувалися на сходинках.


Першою молодий поетесою стала вже встигла стати відомою в літературних колах Анна Чалишева, лауреат престижної премії «Золотий Дельвіг», заснованої «Літературною газетою». Анна освоює професію біолога в Сиктивкарський державному університеті, але впевнена, що зможе в майбутньому суміщати настільки різнорідні заняття.

- Тиша! - сказала Анна встигли було расшуметься глядачам, після чого в залі дійсно запанувала тиша. Правда, виявилося, що це було лише назва її вірші.

Вірші Анни явно передавали настрій сучасного, близького молодому поколінню світу. Мабуть, «Листи з Неверленд», провідні глядача за покликом «відданих фей і Нарнії», що занурюють у світ дитячих снів, зовсім виявилися незрозумілими деяким з присутніх. Проте, після закінчення Мірошниченко звернулася до молодої аудиторії, заявивши, що «Це ваше покоління, але наша гордість». Прочитавши кілька своїх творів, Анна поспішила піти - заняття в університеті вже давно почалися.

Анну змінили молоді поети, учасники ЛІТО СиктГУ Олексій Засипкін, Анастасія Малдрік і Марія Игонина. Виступ Ігонін особливо сподобалося глядачам, а точніше, жіночої її половині. Рядки, що розповідають про «жінці з титану» і зовсім супроводжувалися вигуками «Браво!».

»

«І він пішов - до простої і теплою, ... А я подумала« Як дивно »... Бог включить дощ - вона розмокне, ... А мені - плювати, я з титану», - останні рядки вірша Ігонін викликали деяких з глядачів на обговорення пошепки долі сучасної, часто самотньої жінки.

- Для мене було важливо не тільки прочитати свої вірші, а й послухати творчість більш досвідчених і відомих поетів, - сказала Игонина. - Я поспішаю на роботу, але на виступ Тетяни Кановой не залишитися не можу. Напевно, її твори по-жіночому близькі і знайомі кожній тут присутня.

Напевно, її твори по-жіночому близькі і знайомі кожній тут присутня


Виступ Сисольск поетеси Тетяни Кановой дійсно викликало овації.

- Контрасти - це дуже добре. Тепер після юної міської поезії вам доведеться слухати сільську тітку, - засміялася Канова.

Філософія її суто жіночої лірики - в самоіронії «нелюбимої» ліричної героїні, в складних взаєминах між чоловіком і жінкою. Здається, Канова стала однією з небагатьох, кому вдячні глядачі піднесли квіти.

Здається, Канова стала однією з небагатьох, кому вдячні глядачі піднесли квіти

Володимир Тимин зізнався, що і йому сьогодні «біс ударив в ребро, а сивина в бороду»: він теж прочитав вірші про кохання.

Слідом за цим прийшла черга «служителів муз», які творять на комі мовою. У цей момент частина глядачів покинула зал.

- Так, це наша біда. Багато хто не розуміє комі мову і тому не залишаються. Але це зовсім не означає, що ці вірші відмінні від тих, що написані російською, - пояснив кореспонденту БНК заступник голови правління Спілки письменників РК Андрій Попов.

Але це зовсім не означає, що ці вірші відмінні від тих, що написані російською, - пояснив кореспонденту БНК заступник голови правління Спілки письменників РК Андрій Попов

Втім, удалившиеся не встигли піти далеко. Літературне кафе, розташоване на першому поверсі, зібрало за одним столом поетів, що не говорять на комі. Поки на другому поверсі декламували свої вірші, на першому «жарко» обговорювали щойно почуте.

Андрій Попов розповів, що на цей раз перед авторами ставилося завдання - читати тільки нові вірші. Незважаючи на те, що форма творчої зустрічі залишається незмінною, зміст її кожен раз дивує різноманітністю. До того ж на цей раз сюди приїхали літератори з Вологди і Кирова.

Завершиться марафон близько дев'ятої години вечора. Кожні 19 хвилин білий шарф буде переходити до нового поетові. Останніми символ чистоти поетичного слова приміряють Андрій Попов, - 19:20, Надія Мірошниченко, -19: 40, Інга Карабінская, - 20:00 і Сергій Журавльов, - 20:40.

Може, у тебе ще що-небудь є про жінок?