Пограбувати банк за 60 хвилин

Фото: Іван Клейменов Анастасія Ентоні, Федір Савельєв

Я пограбувала банк. У темному вузькому коридорі були дві закриті двері і непрацюючий електронний термінал. Долинали звуки нічного міста. Щоб забрати гроші, коштовності і втекти, потрібно було знайти підказки, обдурити охоронця і зламати електронну систему захисту банку.

Коли потрапляєш в закриту кімнату, починаєш злегка панікувати. Але потім оглядають, знаходиш якісь предмети і здогадуєшся, куди б їх прилаштувати. Потрібна гранична концентрація уваги. Час втрачати не можна: на розгадку всіх таємниць є рівно годину. У команді може бути від двох до чотирьох гравців. Рішення кожного завдання сприймається як маленька перемога. Якщо ідеї закінчилися і ви зайшли в глухий кут, можна запитати підказку у провідних, які спостерігають за грою по камерах відеоспостереження. Організував гру для учасників проекту «Сноб» CityQuest . Гравці могли вибрати для проходження квесту одну з кімнат. У першій потрібно було зламати сейф і пограбувати банк, в другій - знайти вихід з закулісся театру.

Фото: Іван Клейменов

Фото: Іван Клейменов

Зліва - Костянтин Панов

Фото: Іван Клейменов

Костянтин Панов

Фото: Іван Клейменов

Костянтин Панов

Фото: Іван Клейменов

Фото: Іван Клейменов

Костянтин Панов проходив подібний квест перший раз: «Я потрапив на" Пограбування банку ". Ми вибралися з кімнати за 40 хвилин. Динамічно, швидко, весело. Вийшов мозковий штурм. Я навіть не очікував, що в такій невеликій кімнаті можна розмістити стільки загадок. Добре, що всі речі в кімнаті були потрібні для квесту. Якби організатори туди ще поклали якісь відволікаючі предмети, щоб додатково запитати гравців, боюся, години б нам не вистачило, щоб все розгадати ».

Фото: Іван Клейменов Ксенія Кнорре-Дмитрієва

«У" Старому театрі "нас було чотири людини, - говорить Марина Романенко , Що проходила театральний квест. - Ми грали з парою, з якою познайомилися безпосередньо перед входом в кімнату. Найбільше мені в квесті сподобалося те, що гра розрахована на команду. Хтось уміє швидко вважати, хтось дуже уважний, і всі повинні швидко скооперуватися, щоб пройти гру ». За правилами, після 15 хвилин учасники квесту можуть брати підказки у організаторів. Романенко каже, що її команда не соромилася і брала підказки: «У нас не було амбіцій комусь щось довести і пройти гру без сторонньої допомоги, ми просто хотіли отримати задоволення від процесу».

Фото: Іван Клейменов

Фото: Іван Клейменов

Фото: Іван Клейменов

Ідея замикати людей в кімнаті, з якої можна вибратися, тільки вирішивши серію головоломок, прийшла організаторам з комп'ютерних ігор. Комп'ютерні квести, в яких гравцеві пропонувалося знайти вихід з приміщення, використовуючи різні підручні засоби, з'явилися вже в середині 90-х. Жанр отримав назву Escape the Room. А в 2000-х любителям комп'ютерних ігор прийшла ідея перенести квест в офлайн. Перші ігрові майданчики відкрилися в США, Японії та Угорщини. У Москві такі квести з'явилися в грудні 2013-го. За рік відкрилося кілька десятків кімнат, і це розвага стало популярним способом провести вільний час.