«Постріл» в Пушкіна: В Казанському ТЮГу відбулася перша прем'єра року

(Казань, 12 квітня, «Татар-інформ», Анна Тарлецкая). У Казанському ТЮГу відбулася прем'єра вистави «Постріл». Поставлена ​​по одній з пушкінських «Повістей Бєлкіна», ця робота головного режисера театру туфу Імамутдінова відрізняється мінімалізмом практично у всьому, крім кількох загадок, розгадати які глядачеві пропонується самостійно.

Головна задумка - зробити спектакль пересувним, тому в якості декорацій використовується самий мінімум предметів: стільці, валізи, гітари. Навіть револьвери з'являються в самі останні хвилини вистави, а фонові декорації відсутні зовсім. Саме з таким невеликим і легким набором допоміжних засобів спектакль, призначений для дітей від 12 років, буде легше «прокатувати» по школах Казані і республіки.

Історію, яка розгортається в повісті «Постріл», багато хто пам'ятає зі шкільної лави. Незавершена дуель перевертає життя двох героїв. У творі докладно розглядається психологічна сторона протистояння двох людей, двох світоглядів, двох різних життєвих позицій: людину, якій пощастило «за волею долі народитися в знатній сім'ї, з положенням і грошима», і Сильвіо, якому доводилося самому прокладати собі дорогу на військовому терені.

Роль Сільвіо виконав Ильнур Гарифуллин. Цікаво, що інші актори перевтілювалися в різні ролі прямо на сцені. Дія розгорталася спочатку в полку, потім в глухому селі, а після в багатому маєтку графа. Решта чоловічі ролі дісталися заслуженому артисту Татарстану Арсенію Курченкова, Камилю Гатауллін, Єгору Бєлову і Владиславу Львову.

Решта чоловічі ролі дісталися заслуженому артисту Татарстану Арсенію Курченкова, Камилю Гатауллін, Єгору Бєлову і Владиславу Львову

Цікаво було спостерігати, як герої стріляли з власних пальців. Пияцтво Бєлкіна метонімічно зобразив один з персонажів, на задньому плані занурившись голову у відро з водою, а хмільну гусарську вечірку з успіхом озвучила гітара в руках одного з артистів, по ходу пісні засмучує іншим.

Мабуть, саме ці моменти викликали сміх у залі. Втім, сміялася в основному невелика група молоді. Більшість глядачів (а зал був повний вщерть) склали жінки віку елегантності, дуже схожі на педагогів.

Цікава знахідка режисера - зовнішнє оздоблення спектаклю. На початку постановки всі діючі особи переодягалися в костюми героїв, а в кінці - знову одягалися в сучасну повсякденний одяг, перебуваючи, зрозуміло, за спинками стільців. В цей час включалася аудіозапис з цитатами з якоїсь книги про психологію, спілкуванні і культурі.

Єдину жіночу роль виконала молода артистка Ельвіна Булатова. Правда, свої перші репліки вона подала тільки через півгодини після початку дії. До цього вона або зображала шумовий фон, або виконувала милим тоненьким сопрано романси. Втім, всі артисти досить музичні: вони по черзі бралися за гітари, а іноді і сідали за фортепіано, коли дія перемістилося в покої графа.

Втім, всі артисти досить музичні: вони по черзі бралися за гітари, а іноді і сідали за фортепіано, коли дія перемістилося в покої графа

Під кінець, коли герої одягалися в свій одяг і лише один Сільвіо перетворився в Пушкіна, грянула репові композиція, під яку кинулися танцювати все, крім письменника. Несподівано, знаменуючи кінець вистави, один з героїв дістав револьвер і вистрілив. Цей постріл (явно не випадково) опинився направлений в сторону самого Пушкіна. Що це - випад в сторону класика, який залишається вічним, галасливий знак оклику або щось інше - кожен вирішує для себе сам.

У повній темряві актори покинули сцену, а глядачі влаштували овацію. Але ні артисти, ні режисер на уклін не вийшли. У квітні «Постріл» буде показаний в Казані ще кілька разів, по школам ж він поїде, швидше за все, в новому навчальному році.

Спектакль поставлений на кошти гранту Спілки театральних діячів РТ в розмірі 300 тис. Рублів, отриманого ТЮЗом в 2017 році. І якщо він не зацікавить сучасних хлопців творчістю Пушкіна, то вже точно приверне до себе увагу. Так що можна вважати, що кошти освоєні з користю для суспільства.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.