Працевлаштування студентів та випускників - Карагандинський економічний університет Казпотребсоюза

Знайти роботу відразу після закінчення університету вдається не всім дипломованим фахівцям

Знайти роботу відразу після закінчення університету вдається не всім дипломованим фахівцям. Роботодавець найчастіше зацікавлений в наймі співробітника з досвідом роботи. В цьому випадку вчорашнім випускникам приходить на допомогу держава, реалізуючи програми «З дипломом у село», «Молодіжна практика» і «Молодіжний кадровий резерв».

Програма «Молодіжна практика» для випускників ВНЗ

Щоб набути досвіду роботи після закінчення навчального закладу, держава пропонує випускникам шестимісячну молодіжну практику.
Для цього дипломований випускник (до 29 років) звертається до центру зайнятості при акімату свого міста (району). Після чого центр зайнятості вносить дані про випускника в єдину базу даних фахівців і розподіляє по дипломному напрямку серед компаній-роботодавців.
Центр зайнятості укладає з випускниками трудовий договір на шість місяців. Робочий день визначається відповідно до трудового договору за законодавством РК.
Щомісячний оклад учасників програми, спрямованих на молодіжну практику, становить 18 місячних розрахункових показників (без вирахування податків, обов'язкових соціальних відрахувань, компенсацій за невикористану трудову відпустку і банківських послуг).
Якщо роботодавець під час практики вважатиме вас відповідним для своєї компанії працівником - він має право прийняти вас на постійну роботу. Для молодого фахівця без досвіду роботи цей варіант буде найбільш прийнятним, при цьому не випускайте з уваги, що на практиці бажано проявити себе і показати свої професійні навички.
Програма призначена спеціально для отримання випускниками початкового досвіду роботи за отриманою професією (спеціальністю).
Для участі в програмі випускнику необхідно:
1. Звернутися в Центр зайнятості при акімату свого міста чи району.
2. Зареєструватися в якості безробітного (вiк не старше 29 років).
3. Подати документи:
o при собі посвідчення особи;
o диплом;
o будинкова книга або адресна довідка;
o договір з пенсійного фонду;
o поточний особовий рахунок з Народного банку;
o довідка про стан здоров'я ф.086-У.
Крім цього в рамках реалізації програми «Дорожня карта зайнятості 2020» формується база навчальних закладів професійної освіти, і створюються єдиний інформаційний портал «Молодіжна біржа праці», інформаційний портал «Робота».

«З дипломом - в село»
Для студентів, які закінчили ВНЗ за спеціальностями:
• освіта;
• охорону здоров'я;
• соціальне забезпечення;
• культура і спорт;
• ветеринарія,
Держава пропонує роботу в сільській місцевості з відповідною соціальною підтримкою. Соціальна підтримка молодих фахівців включає:
• надання виплати одноразової підйомного допомоги в розмірі 70 МРП;
• видачу бюджетного кредиту для придбання і будівництва житла терміном на 15 років, зі ставкою винагороди в розмірі 0,01% в розмірі 1500 МРП;
• підвищення посадового окладу не менше ніж на 25% від тарифних ставок (в міських населених пунктах) фахівцям установ соціальної сфери, розташованих в сільських населених пунктах.
Для участі в програмі необхідно:
• самостійно знайти роботу в обраному вами населеному пункті (сільська школа, лікарня, Будинок культури, спорткомплекси і ін.);
• при прийомі на роботу на час подання заяви на участь в програмі в районну комісію;
• при відсутності можливості самостійного пошуку роботи ви можете звернутися до Міністерства сільського господарства РК або до відповідальних працівників в регіонах;
• дані про потреби кадрів в регіонах розміщені на сайтах управлінь обласних акіматів.
Перелік документів для участі в проекті:
• заяву за формою;
• копія документа, що посвідчує особу;
• копія трудової книжки, завірена кадровою службою за новим місцем роботи;
• копія книги реєстрації громадян (будинкової книги) або адресна довідка, що підтверджує проживання у відповідному населеному пункті;
• копія диплома про освіту;
• попередній договір про купівлю-продаж житла відповідно до чинного законодавства Республіки Казахстан;
• акт оцінки нерухомого майна (для отримання бюджетного кредиту);
• акт на право користування земельною ділянкою, наданою для будівництва житла.
Відзначимо, що за три роки в рамках проекту «З дипломом у село» в сільські населені пункти республіки залучено 24 577 фахівців.

Програма «Молодіжний кадровий резерв»
За підтримки Міністерства освіти і науки РК і НДП «Нур Отан» реалізований проект «Молодіжний кадровий резерв», спрямований на виявлення, відбір, підготовку і виховання управлінських кадрів країни з числа молодих талановитих, активних казахстанців.
За 2009 - 2016 рр. на участь в проекті «Молодіжний кадровий резерв» подали заявки понад 13 000 молодим людям, з яких 404 осіб пройшли відкритий конкурсний відбір, тестування, навчальні модулі, оцінку професійних компетенцій, стажування в різних організаціях. Учасники, які пройшли конкурсний відбір зустрілися з провідними представниками державного управління, бізнесу, науки, освіти, громадських організацій, ЗМІ.
Реалізація проекту передбачає виявлення, відбір, підготовку і виховання управлінських кадрів країни з числа молодих фахівців і включення в соціально-значиму діяльність за трьома напрямками:
1. Державна служба.
2. Бізнес-співтовариство.
3. Суспільно-політична діяльність.

Відбірковий тур проходить в кілька етапів:
• Заповнення анкети на офіційному сайті проекту, оцінка анкети за формальними критеріями (вік, освіта, місце роботи, професійні навички, оцінка інтелектуального потенціалу, емоційного інтелекту, написання есе та ін.). За результатами первинного відбору до наступного етапу будуть допущені 300 конкурсантів.
• Тестування на логіку, знання державної мови та визначення психологічної картини учасника проекту (графік і місце проведення тестування будуть визначені після оголошення результатів 300 конкурсантів, які пройшли у 2 етап відбору).
• Співбесіда на оцінку компетенцій визначить кращих учасників проекту (по 2 конкурсанта з кожного регіону). Інтерв'ю буде проводитися в регіонах республіки членами Дирекції, регіональними координаторами, експертами від Асоціації «Болашак» і представниками НДП «Нур Отан».
Далі, конкурсанти проходять навчальні модулі, що включають лекції, семінари, тренінги, майстер-класи, асессмент (оцінка професійних компетенцій) із запрошенням провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців, а також стажування в державних і недержавних структурах.
За підсумками проекту конкурсанти, які набрали найвищий рейтинг, отримають сертифікат та будуть зараховані до кадрового резерву, що є рекомендацією до розгляду просування резервіста для заняття більш високої посади на час вступу на державну службу, сферу бізнесу і громадської діяльності.

КЕУ готує компетентних, креативних, цілеспрямованих і конкурентоспроможних фахівців для всіх галузей економіки республіки. В особі наших випускників виступають блискучі економісти, фінансисти, управлінці, фахівці митниці, туризму, ресторанної справи та готельного бізнесу, соціальні працівники, екологи, маркетологи, логісти та багато інших, затребувані і актуальні на ринку праці професії. Наші студенти отримують як ґрунтовні теоретичні знання, так і практичні навички на виробництві та в стінах вузу.
Більшість з них займають провідні позиції в органах державного управління та бізнесу. Наші випускники завжди затребувані і працевлаштовуються не тільки на території Республіки Казахстан, а й за кордоном.
Відмінні риси нашого вузу - сильна академічна енергія, надання якісної та доступної освіти.
Всі освітні програми університету входять в десятку кращих спеціальностей за версією генерального рейтингу НКАОКО.
За півстоліття в стінах університету спіткали премудрість майбутньої професії близько 100 000 чоловік, багато з яких сьогодні відомі в нашій країні і за кордоном.
Випускники зайняті в політиці, працюють в Адміністрації Президента РК, міністерствах і відомствах, виборних органах Мажилісу і Сенату Парламенту, головами правлінь республіканського та обласних спілок споживчих товариств, керівниками місцевих виконавчих органів (акіматів), різних підприємств і компаній, фірм.
На сьогоднішній день диплом КЕУ - свідоцтво глибоких, ґрунтовних знань і компетенцій, надійна путівка в життя для його випускників.

Щорічно в допомогу випускникам перед зустріччю з потенційними роботодавцями в щорічній осінньому ярмарку «День Кар'єри», проводяться майстер-класи, в яких студентам підносять цікаву інформацію: як правильно скласти резюме, популярні помилки поведінки на співбесіді, як краще подати себе перед майбутнім роботодавцем і багато інші корисні тренінги.
Так, для студентів випускних курсів був проведений майстер-клас на тему «Моє ідеальне співбесіду».
В даному заході взяли участь випускники усіх факультетів нашого вузу.
На майстер-класі «Моє ідеальне співбесіду» був проведений тренінг, як правильно подати себе роботодавцю, а також 2 дуже цікавих HR-тестування:
- психологічний тест Люшера;
- 12 логічних задач на стресостійкість.
Подібні тести може запропонувати роботодавець на співбесіді при підборі персоналу на роботу.
В HR-тестуваннях впоралися всі випускники, це доказ того, наскільки студенти Карагандинського Економічного Університету Казпотребсоюза підготовлені, вміють логічно думати і знаходити правильні рішення.

Протягом декількох років в КЕУ стала доброю традицією зустріч представників ринку праці та студентів випускного курсу нашого університету. У процесі даної зустрічі випускники знайомляться з організаціями, підприємствами і фірмами Карагандинської області і можуть знайти перспективну і цікаву роботу.
На останньому Дні Кар'єри в листопаді місяці 4 випускника з кафедри Світової Економіки та Міжнародних Відносин вже прийняли на роботу в організацію, зацікавлену в претендентах зі знанням англійської мови.