Правильні і неправильні бочки для фітосауна

  1. Те, що Ви бачите - наслідки виготовлення бочок «по бондарному», «посилені» тим, що зовнішня поверхня...

Рубрика: кедрові фітобочки Опубліковано 24.11.2012 · Коментарі: 12 · На читання: 4 хв · Перегляди:

176

176

Зроблена по- «бондарному» фитобочка від Роскедра. Через місяць (!) Використання. Наскрізні щілини до 10 мм завширшки.

Йтиметься про кабінах круглої і овальної форм. В інтернеті найбільше пропозицій саме з цих позицій і «списи ламаються» з приводу способів виготовлення: колотий або сучасний, а також бондарський або шип-паз.

Почнемо з початку: для чого люди роблять бондарські вироби?

Звернемося до Вікіпедії, стаття «Бондар»: «Бондар - ремісник, що виробляє бочки, іноді майстер з виготовлення корабельних щогл. Ремесло називають бондарство. Раніше воно мало повсюдне поширення, однак в XX столітті майже повсюдно зійшло нанівець. Однак і в XXI столітті професія бондаря як і раніше необхідна, так як справжні дерев'яні бочки потрібні при виробництві вина і коньяку. »(Прим .: підкреслення моє).

Ну що тут скажеш? Все вірно, бочки для того і потрібні. Ще в них зберігають квашені овочі. Правда цього я вже не застав. Бондарне ремесло не проста і висуває певні вимоги до досвіду і знань бондаря. Але це коли робляться бочки за призначенням, тобто для зберігання рідин.

А ось для фітобочек бондарські бочки можна робити некваліфіковано, тобто дешево, що в умовах кризи, погодьтеся важливо. Чому? Ну тому, що в фітобочку ніхто не буде наливати воду і вимагати від неї, щоб вода не витікала. Тому серйозною підгонки клепок (досочек, з яких робиться бочка) не потрібно. Та це й неможливо - двері «розсікає» цілісність бочки. Обручем її НЕ стягнути. Звідси дивіться самі, як ставитися до того, коли пропонують фітобочку зроблену «бондарським» способом. Від бондарного вироби в ній тільки те, що клепки зроблені без системи шип-паз. А ось з цього місця детальніше. Що таке шип-паз? Простіше показати. ось:

ось:

А це бондарних виробів:

А це бондарних виробів:

Погодьтеся, що тільки сліпому не видно, наскільки більш трудомістке виготовлення системи шип-паз в порівнянні з Бондарне клепкою. Але може бути це (шип-паз) зайвий «перипетії» і не потрібно взагалі? Знову таки, краще показати.

Те, що Ви бачите - наслідки виготовлення бочок «по бондарному», «посилені» тим, що зовнішня поверхня цих виробів не захищена лаковим покриттям.

[Ngg src = "galleries» ids = "1" display = »basic_slideshow»]

Ось так поводяться так звані «бондарські» фітобочкі при експлуатації. А по-іншому і бути не може. «Жвавість» дерева ніхто не скасує. Воно розбухає при намоканні і всихає при висиханні. Незначно, але досить, щоб між бондарними клепками утворилися щілини розміром від міліметра і більше.

Що буде далі?

Далі пар «попре» назовні через такі щілини. «Прощай» оздоблення кабінету / кімнати. Або закладайте все кахлем, включаючи стелю. Втім, є варіант. Я якось вже згадував про своє спостереження, як виходять з положення власники таких «бондарних» фітобочек. Коли клієнт сів у бочку, її зовні обгортають клейончастим кожухом. Тоді ще «жити можна». Ось так:

Якщо такий варіант влаштовує - будь ласка Якщо такий варіант влаштовує - будь ласка. Була справа - я сам парився (не буду вказувати де) в такий щелястой бочці і поки її не обернули клейонкою - відчувався протяг. Анітрохи не перебільшую.

Інша справа клепка з системою шип-паз. Як би не «гуляло» дерево, шип «вибере» в пазу цей люфт і щілина не утворюється. У такій бочці можна паритися пристойно (НЕ кутаючись у кожух з клейонки) і не боятися за обробку приміщення.

Але резонне питання, а чому б виробникам «бондарних» фітобочек, не перейти на випуск виробів з гідними споживчими властивостями - шип-паз?

Ну все тому ж - шип-паз робити дорого, а «клепати» фітобочки з Бондарне клепкою - набагато простіше і дешевше.

Ні в якому разі не засуджую - кожен робить те, що вважає за потрібне і на кожен виріб знаходиться свій покупець. Буває, у кого-то просто немає грошей на виріб з шип-пазом, яке стоїть в середньому на 5 000 руб. дорожче.

Отже, для виробництва фітобочек «бондарна» технологія не годиться:

Хочу звернути увагу читача, що цей мій пост не під гаслом «Не беріть« бондарські »фітобочкі!». Ні в якому разі. Але під девізом, що перегукується з темою цієї статті: «Споживач повинен бути проінформований про всі властивості виробу, яке він розглядає до покупки».

Чи згодні?

А щоб купити собі кедрову фітобочку, зроблену в «шип-паз», в преміум-якості, заходите сюди А щоб купити собі кедрову фітобочку, зроблену в «шип-паз», в преміум-якості, заходите сюди

Чому краще тут вибрати свою кедрову фітобочку? -


PS Хочете отримувати повідомлення про нові статтях цього блогу? Натисніть на цю кнопку: Хочу відразу дізнаватися про нові публікації!

PSS Після прочитання статті з'явилися питання, зауваження, заперечення? Пишіть їх в коментарях нижче. Постараюся відповісти на всі.

Почнемо з початку: для чого люди роблять бондарські вироби?
Ну що тут скажеш?
Чому?
Що таке шип-паз?
Але може бути це (шип-паз) зайвий «перипетії» і не потрібно взагалі?
Що буде далі?
Але резонне питання, а чому б виробникам «бондарних» фітобочек, не перейти на випуск виробів з гідними споживчими властивостями - шип-паз?
Чи згодні?
PS Хочете отримувати повідомлення про нові статтях цього блогу?
PSS Після прочитання статті з'явилися питання, зауваження, заперечення?