Прерафаеліти. Джон Еверетт Мілле

  1. Джон Еверетт Мілле: Гугенот
  2. Мілле: Портрет Джона Рескин
  3. Мілле: Моя друга проповідь
  4. Мілле: Портрет Грації Лис

Я вже представляла вам творчість ПРЕРАФАЕЛІТОВ..Ми з вами знайомилися з картинами Данте Габріеля Россетті.

Сьогодні ми познайомимося з засновником цієї течії Джоном Евереттом Мілле (1829 - 1896) - великим англійський живописець.

Його роботи брали за творчість дорослого художника, коли йому було всього 6 років, він був наймолодшим в історії студентом Королівської академії мистецтв, він першим з англійських художників отримав титул баронета. Події його життя до сих пір надихають сценаристів, письменників і композиторів. Можливо, його ім'я не прийде вам на розум, якщо вас запитають про найвідоміших і знаменитих художників, але, швидше за все, ви не раз бачили його картини, адже вони одні з найбільш тиражованих в світі.

Можливо, його ім'я не прийде вам на розум, якщо вас запитають про найвідоміших і знаменитих художників, але, швидше за все, ви не раз бачили його картини, адже вони одні з найбільш тиражованих в світі

Мілле народився в Саутгемптоні і почав учитися малюванню дев'яти років від роду. У 1838 році, коли стали очевидними його здібності, сім'я перебралася до Лондона.

У грудні 1840 в віці 11 років Мілле вступив до Королівської академії мистецтв, ставши наймолодшим студентом за всю історію Академії. В академії Джонні провчився шість років. У 1843 році він отримав срібну медаль за малюнок. До п'ятнадцяти років він вже прекрасно володів пензлем.

У 1848 році на одній з виставок Мілле знайомиться з Холманом Хантом і Данте Габріелем Россетті і разом з ними засновує Братство прерафаелітів.

Прерафаеліти вважали, що англійське мистецтво, яке прийшло в занепад, необхідно відродити, а для цього потрібно повернутися до простого, щирого і природному стилю старих майстрів.

У 1849 р пройшла виставка робіт художників-прерафаелітів і експонується там картина Мілле «Христос в батьківському домі» піддалася жорсткій критиці, зокрема газета «Таймс» назвала її «обурливою». В результаті художник назавжди припинив писати картини на релігійні сюжети.

Давайте познайомимося з цією картиною.

Джон Еверетт Мілле Христос в батьківському домі. 1850

Мілле зобразив епізод з дитинства Ісуса Христа: на передньому плані картини, поряд з плотницким столом, стоїть навколішки Богородиця. Вона з жалем і болем дивиться на Сина. Хлопчик, скаржачись, показує їй рану на руці, схожу на стигму. Очевидно, Він поранився цвяхом, який свята Анна висмикує зі столу за допомогою щипців. За столом Йосип зайнятий роботою зі своїми помічниками. Юний Іоанн Хреститель підносить Христу чашу з водою. На підлозі майстерні валяються свіжі стружки, за дверима в загоні товпляться вівці.

КРИТИКА

Традиційну біблійну сцену художник зображує як картинку з реальному житті. Фігуру теслі і всю обстановку кімнати Мілле писав у цій плотницкой майстерні, а голову теслі - зі свого батька.

Публіці не сподобалося, що художник зобразив Святе сімейство як звичайних «людей праці». Чарльз Діккенс в своєму періодичному виданні «Домашнє читання» назвав картину «низькою, брудної, огидною і неприємною», а в газеті «Таймс» її охрестили як «обурливу», «відштовхує» і назвали «бунтом в мистецтві.

В кінцевому підсумку, королева Вікторія попросила доставити картину в Букінгемський палац, щоб вона сама могла вивчити її. Згодом Мілле змінив назву картини - вона стала називатися «Плотницкая майстерня», що абсолютно не відповідало початковим задумом.

Згодом Мілле змінив назву картини - вона стала називатися «Плотницкая майстерня», що абсолютно не відповідало початковим задумом

Джон Еверетт Мілле: Гугенот

Насправді, технічна досконалість картин Мілле відразу виділило його серед інших живописців, тому роботи Мілле завжди брали на виставках Академії, якими радикальними б вони не були. Його також підтримав критик Джон Рескін, який відразу побачив в Мілле видатний талант. .

Його також підтримав критик Джон Рескін, який відразу побачив в Мілле видатний талант

Мілле: Портрет Джона Рескин

Мілле: Портрет Джона Рескин

Д. Е. Миллес. Портрет Еффі Грей Рескин

Джон Рескін запросив Мілле і його брата Вільяма провести канікули в Шотландії разом з ним і його дружиною Еффі. Брати гостювали чотири місяці, художник встиг написати чудовий портрет Раскіна на тлі шотландського пейзажу і ще - закохатися в його дружину. Треба сказати, що шлюб Раскіна і Еффі виявився невдалим з самого початку, і в 1854 році вона пішла від чоловіка ... до Джону Мілле. Ця зустріч увінчалася весіллям і народженням вісьмох дітей.

Мілле був люблячим, турботливим батьком і дуже любив писати своїх дітей, а пізніше і онуків. Старша дочка Еффі позувала йому для картини «Моя перша проповідь», а іншу знамениту картину - «Мильні бульбашки», яка була використана - вперше в історії! - для реклами миловарної фірми «Пірс», - це полотно художник писав з онука Віллі, який став через десятиліття адміралом сером Вільямом Джеймсом.


Тим часом ім'я Мілле набувало все більшої популярності, у художника з'явилися шанувальники серед найбагатших людей Англії. Його картини друкувалися у вигляді гравюр і розходилися величезними тиражами. В кінці 1850-х років він заявив про себе і як книжковий ілюстратор. У 1863 році, у віці 34 років, Джон Мілле був обраний академіком Королівської академії мистецтв. Мало кому з художників вдавалося отримати це звання в такі молоді роки.

Мало кому з художників вдавалося отримати це звання в такі молоді роки

Мілле.Ізабелла.

Мілле знайшов величезну популярність і величезні статки, заробляючи до 30 тис. Фунтів на рік Він став портретистом, почасти пейзажистом. (Причому пейзажі Мілле малював не на замовлення, а як хобі - для себе) і став першим англійським художником, який отримав титул баронета (в 1885). У 1896 році він був обраний президентом Королівської Академії. На портретах Мілле зображує, як правило, людей відомих, які займають високі громадські посади.

Мілле .Маріанна.

«Маріана» заснована на п'єсі Шекспіра «Міра за міру», в якій Маріана повинна була вийти заміж за персонажа на ім'я Анджело, але була відкинута, так як її придане виявилося втрачено в результаті корабельної аварії. Дівчина веде самотнє життя, до сих пір сумуючи про своє коханого.

В даний час Мілле відноситься до числа найулюбленіших англійцями художників середини XIX століття.

Найбільш відома картина - «Офелія» (1851-1852), де зображена кохана Россетті Елізабет Сіддал.

В основі картини лежить сюжет з п'єси Шекспіра «Гамлет». Це полотно, виставлене в Королівській Академії мистецтв в 1852 році, було далеко не відразу оцінений современнікамі.Офелія була коханої принца Гамлета, але, дізнавшись, що він убив її батька Полонія, вона збожеволіла розумом і наклала на себе руки, утопити в річці. Як кажуть могильники в п'єсі, «смерть її темна.

Пізніше більш детально розглянемо цю цікаву картину.

ГАЛЕРЕЯ РОБІТ ХУДОЖНИКА.

ГАЛЕРЕЯ РОБІТ ХУДОЖНИКА

Наказ про демобілізацію.

Наказ про демобілізацію

Мильні бульбашки.

Мильні бульбашки

Мілле Millais10

Мілле Millais10

Мілле: Моя друга проповідь

Мілле: Моя друга проповідь

Мілле Портрет Уейт.

Мілле Портрет Уейт

викуп

викуп

Холодний жовтень.

Холодний жовтень

Мілле: Портрет Грації Лис

Мілле: Портрет Грації Лис

Козирі-черви.

Козирі-черви

Джон Еверетт Мілле Сестри. 1868

1868

Стигла вишня.

13 серпня 1896 Джон Евсретт Мілле помер в своєму будинку. На прохання Королівської академії його пишні похорони пройшли в Кафедральному соборі Святого Петра, де труну художника несли багато відомих людей, в їх числі був його давній друг пагорбі Хаїт, а також знаменитий актор сер Генрі Ірвінг.


У вийшла в 1898 році книзі, присвяченій Джону Мілле, автор писав, що його герой був «серцева, чесним і добрим серед усіх англійських джентльменів».

Однак слава його пішла майже що разом з ним. Як і багато вікторіанські художники, на початку і середині ХХ століття - в період воєн і нового мистецтва - Мілле був забутий. Ім'я та творчість його було знову відкрито фахівцями і публікою в 1960-і роки на хвилі інтересу до вікторіанської Англії.

Сьогодні творчість Мілле, як і мистецтво прерафаелітів, дуже популярно. Доказом цього є численні виставки їхніх робіт в найбільших музеях світу. Роботи Мілле можна зустріти і в каталогах аукціонних будинків на кшталт Sotheby's або Christie's; і продаються вони, здебільшого живопис, за мільйони.

Джерела.

http://artinvestment.ru/invest/painters/20130722_milles.html

http://gallerix.ru/storeroom/1448626367/

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%BB%D0%BB%D0%B5,_%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%BD_ % D0% AD% D0% B2% D0% B5% D1% 80% D0% B5% D1% 82% D1% 82

http://gallart.by/John_Everett_Millais.html