Приватна консерваторія у Відні (Австрія) Prayner Konservatorium für Musik und Dramatische Kunst

У чому відмінності між державною консерваторією і приватної ?! У приватну консерваторію набагато легше вступити, але рівень освіти, як правило, нижче, ніж в державних консерваторіях. Люди надходять в приватні консерваторії маючи інші цілі і в цій статті ми розповімо вам про те, як одна з наших клієнток надійшла в приватну консерваторію Prayner Konservatorium für Musik und Dramatische Kunst і чим вона займається в даний момент.

У Відні є дві державні консерваторії Universität für Musik und darstellende Kunst Wien (mdw) і Konservatorium Wien Privatuniversität. У нашої клієнтки була така мета - вступити якомога скоріше (мова йде про 2-3 місцях) в консерваторію і без знань німецької мови.

Після ретельних пошуків ми знайшли одну приватну консерваторію, якої не потрібно при вступі сертифікат про знання німецької або англійської мови і який приймає документи цілий рік. До речі, довідка з університету зі своєї країни теж не потрібна (Nachweis der besonderen Universitätsreife).

По суті приватна консерваторія особливо не відрізняється від державної По суті приватна консерваторія особливо не відрізняється від державної. Основні відмінності в тому, що державні консерваторії дають стипендії, але стипендію можна виграти за допомогою конкурсу і, як правило, стипендію дають або на 1 семестр або на 1 рік, тому після закінчення стипендії необхідно знову йти на конкурс. У державну консерваторію можна поступити тільки два рази на рік (зимовий і літній семестр), приватна консерваторія приймає абітурієнтів цілий рік. Вартість навчання в приватній консерваторії Prayner Konservatorium für Musik und Dramatische Kunst коштує 1000 євро в семестр, куди наша клітина і поступила.

Прибувши до Відня по туристичній візі ми записали її на вступні іспити, розмовляла абітурієнтка з комісією англійською мовою. Надходила вона на спеціальність «Артистичний диплом по класу віолончелі», тому на вступних іспитах вона зіграла один твір на віолончелі. Після цього їй відразу ж видали підтвердження про надходження, вона поїхала додому збирати документи на ВНЖ і Візу.

Ось так просто це пройшло, тепер, відучившись 1 рік і набравшись досвіду, зв'язку, а також підвищивши свій рівень німецької мови, вона поступила в державну консерваторію вже перебуваючи у Відні.

Особливою приватній консерваторії також в тому, що вони надають гуртожиток одразу після надходження, вартість гуртожитку при консерваторії Prayner Konservatorium für Musik und Dramatische Kunst становить 250 євро на місяць, на відміну від державних консерваторій та ВНЗ, які не уявляють гуртожитку і доводиться шукати місце для проживання у Відні самому .

Також особливості по гуртожитках такі, що в гуртожитку при приватній консерваторії, студент може грати у себе в кімнаті скільки хоче (до 22:00). А в інших гуртожитку можливо «шуміти» не більше 4 годин на добу. Але в таких випадках студенти йдуть в так званий Klavierhaus, де можна вправлятися за 3-5 євро за годину.

Наша клієнтка підробляє, вона виступає часто і на конкурсах, а також її запрошують з оркестром грати і в Австрії та за її межами. За рік вона встигла побувати в Африці, Америці, Канаді, а також у багатьох країнах Європи. Життя музиканта у Відні дуже сильно відрізняється від життя звичайних студентів, тому потрібно бути готовим до частих перельотів, навантаження як і в університеті так і під час підробки.

У чому відмінності між державною консерваторією і приватної ?