Приватні вузи залишилися без студентів і можуть закритися

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

5 серпня 2011, 7:25 Переглядів: 5 серпня 2011, 7:25 Переглядів:   У вузах цього року буде набагато менше студентів

У вузах цього року буде набагато менше студентів. Фото "Сегодня".

За результатами вступної кампанії стали відомі ВНЗ-невдахи. Тобто ті приватні навчальні заклади, в які абітурієнти не подали взагалі жодної заявки або подали занадто мало, щоб набрати ліцензійний обсяг (його встановлює кожен вуз для себе - скільки він може прийняти і навчити студентів). А вісім вузів і зовсім залишилися без першокурсників (див. Графіком). До них ніхто не захотів вступати.

МАЛО АБІТУРІЄНТІВ. Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що в країні 180 вузів з 350, на рахунку яких менше сотні заяв, і більшість з них - недержавні. У Міносвіти кажуть, що ситуація з недобором студентів в комерційних вузах назрівала вже давно. І нинішній рік показав, наскільки вони незатребувані. "Ми не можемо змусити приватні вузи закритися або знизити вартість навчання. Такі вузи повинні самі вирішити, чи вигідно їм далі працювати, - каже заступник директора Департаменту вищої освіти Микола Фоменко. - Ми рекомендуємо приватникам об'єднуватися. Це найоптимальніший варіант".

У список аутсайдерів потрапили популярні ще не так давно вузи. Наприклад, в Міжнародному Соломоновому університеті захотіли навчатися всього 51 абітурієнт. "Ми постраждали через те, що в цьому році був дуже маленький випуск 11-класників. (Атестати отримали близько 189 тисяч школярів, у минулому році було понад 400 тисяч. - Авт.). Панікувати рано, сподіваємося, що на заочне відділення наберемо необхідну кількість учнів. А в наступному році зможемо надолужити недобір ", - розповіли нам в приймальній комісії університету.

А ось в західнодонбаських інституті економіки і управління, куди було подано 7 заявок, замислюються над тим, щоб скооперуватися з іншими. "Ми готові об'єднуватися, - каже ректор Ніна Житник. - Поки жодної пропозиції не надходило. Впевнена, що наш вуз впорається з тимчасовими труднощами".

Як не дивно, в список вузів з великим недобором потрапила Міжрегіональна академія управління персоналом, яка не щадить грошей на рекламу і не скаржилася на відсутність абітурієнтів. За даними інформаційної системи "Конкурс", туди подали заявки лише 17 абітурієнтів з урахуванням, що в академії ліцензійний обсяг складає більше 1,7 тис. Місць. "На сайті інформація застаріла. До нас подали заявки майже 500 абітурієнтів, - пояснює директор Департаменту забезпечення роботи приймальної комісії Оксана Ланина. - Так, це теж недобір, але наступний рік все поправить".

ВІДБІР. Екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко вважає, що проблему вирішить природний відбір. "Жорстка економічна ситуація сама змусить вузи закритися, - каже Ніколаєнко. - Величезна кількість вузів стали відкриватися в 90-х роках, як гриби після дощу. Зараз країна наситилася дипломами приватників, і вузи так само поступово стануть зникати з ринку освіти. Залишаться тільки найкращі і затребувані ". А зараз, вважає президент асоціації приватних вузів Іван Тимошенко, деякі вузи змушені будуть скоротити персонал. Нагадаємо, раніше був складений рейтинг найбільш затребуваних навчальних закладів. Трійка лідерів: Нацуніверситет "Львівська політехніка", Львівський Нацуніверситет ім. Франко і НАУ. За ними слідують КПІ і КНУ ім. Шевченко.

* Натисніть, щоб збільшити

* Натисніть, щоб збільшити

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Приватні вузи залишилися без студентів і можуть закритися". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Колб Людмила, Дмитро Коротков, Катерина Стулень

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ