Призов до армії України в 2019 році: терміни призову, новини

  1. Чого очікувати в поточному році
  2. Хто не буде притягнутий до військової служби

Складна ситуація на сході України змусила владу повернутися до армії на призовний основі Складна ситуація на сході України змусила владу повернутися до армії на призовний основі. Однак багато людей до сих пір не знають, чи доведеться проходити військову службу в 2017 році чи ні. Сьогодні ходить чимало чуток навколо призову наступного року: одні джерела повідомляють про повний перехід армії на контракт, інші - про збільшення кількості призовників, треті - про збільшення призовного віку. Сьогодні спробуємо розібратися, як пройде призов до армії України і які зміни відбудуться в 2019 році.

Чого очікувати в поточному році

Президентом України Петром Порошенко був підписаний указ про проведення призовної кампанії в українське військо 2017. В даному нормативно-правовому акті розглядаються всі основні положення, що стосуються строкової служби в армії в ході весняного набору. По термінах, які доведеться нести військову службу, на сьогоднішній день, відомо наступне:

  1. Якщо призовник не встиг отримати вищу освіту, йому доведеться відраховувати на календарі 1,5 року до демобілізації.
  2. Якщо особа встигло завершити освітній курс за програмами специалітети або магістратури - термін служби складе 1 рік.

Якщо в ході несення військової служби в лавах ЗСУ відбудеться загострення в зоні конфлікту на сході країни і виникне пряма військова загроза (аж до воєнного стану), доведеться затриматися у військовій частині на невизначений термін.

На сьогоднішній день ще немає інформації, скільки саме часів триватиме призовна кампанія в Україні. Якщо розглядати терміни минулого року, ситуація виглядала наступним чином:

  1. Весняна комплектація військ - з 5.05.2017 по 30.06.2017.
  2. Осіннє поповнення лав ЗСУ - з 5.10.2017 по 30.11.2017.

З великою ймовірністю в 2019 році змін не відбудеться (або ж дати будуть змінені мінімально).

Також сьогодні не відомо і кількість призовників, які будуть спрямовані для проходження військової служби в лавах ЗСУ. Очікується, що близько 6 000 молодим людям поповнять армійські казарми, а ще 5 000 направлять в частині Національної гвардії України. Також, відповідно до постанови Кабінету міністрів, все призовники отримають по дві мінімальні заробітні плати у вигляді матеріальної допомоги. У 2019 сума дорівнює приблизно 6 000 гривень. Всі особи, які проходять строкову службу, будуть спрямовані в частині, що базуються поза зоною антитерористичної операції. Підрозділи АТО будуть і далі комплектуватися контрактниками. Якщо військовослужбовець бажає потрапити в АТО, фахівці радять підписати контракт по закінченню певного терміну служби.

Також з 2016 року знову призиваються військовослужбовці в Державну прикордонну службу України. У поточному році нічого не зміниться. Майже 4 000 призовників будуть направлені на проходження військової служби в прикордонних військах. Відбір проводиться за конкурсом, а на бойові пости солдати заступлять тільки після двох місяців у військово-навчальної частини.

На військову службу в рядах ВСУ будуть залучені всі особи призовного віку, які будуть визнані медичною комісією придатними до проходження військової служби. У 2019 призовний вік знаходиться в межах 20-27 років. Підвищення відбулося з ініціативи президента України Петра Порошенка, який підкреслював, що людина повинна чітко усвідомлювати, навіщо йому потрібна військова служба. На думку президента, в 18 років колишні школярі ще не усвідомлюють важливості того боргу, який на них покладається, а їх особистість ще не сформована.

Читайте також: Як під час вступу до технікуму отримати відстрочку від армії

Хто не буде притягнутий до військової служби

Чинним законодавством України допускається можливість тимчасового звільнення від військової служби або визнання призовника частково або повністю непридатним до її проходженню Чинним законодавством України допускається можливість тимчасового звільнення від військової служби або визнання призовника частково або повністю непридатним до її проходженню. У поточному році заклик не загрожує такими групами молодих людей призовного віку:

  • якщо вони є годувальниками сім'ї або опікунами;
  • особи, у яких на момент призову вагітна дружина, отримують відстрочку. Вона поширюється до тих пір, поки дитині не виповниться три роки. Якщо призовник є батьком двох дітей у віці до 3-х років - він звільняється від служби;
  • на військову службу не може бути покликаний батько дитини-інваліда або чоловік непрацездатною жінки;
  • якщо особі присвоюється четверта категорія придатності (тимчасова відстрочка для лікування захворювання або травми);
  • громадяни, які пройшли службу в збройних силах інших країн;
  • студенти, які навчаються за програмами бакалаврату, магістратури або інтернатури, зараховані в українські або закордонні освітні установи;
  • вчителі, лікарі, священики, співробітники МВС в разі, якщо вони знаходяться при виконанні певних умов;
  • особи, чиї родичі загинули в період проходження військової служби.

Таким чином, призову підлягають громадяни України чоловічої статі, віком від 20 до 27 років, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від військового обов'язку. При ухиленні від виконання військового обов'язку призовник відповідатиме згідно з чинним законодавством України.