Проектування охоронно-пожежної сигналізації

Головна Головна   Охоронно-пожежна сигналізація   Проектування охоронно-пожежної сигналізації   Для того щоб правильно спроектувати охоронну сигналізацію важливо врахувати деякі моменти: можливість ефективного обслуговування обладнання, думка клієнтів і дотримання вимог та стандартів Охоронно-пожежна сигналізація Проектування охоронно-пожежної сигналізації

Для того щоб правильно спроектувати охоронну сигналізацію важливо врахувати деякі моменти: можливість ефективного обслуговування обладнання, думка клієнтів і дотримання вимог та стандартів. Проектування і установка охоронної системи відбувається при початковому етапі будівництва будь-якого об'єкта.

Іноді виникають ситуації, коли установка системи охорони відбувається вже в експлуатується будівлі. Це додає клопоту і викликає додаткові труднощі. Під час виконання цих робіт в робочому приміщенні доводиться враховувати не тільки всі нормативні вимоги, а й доводиться робити перепланування приміщення і косметичний ремонт по завершенні процесу. У кожному окремому типі приміщення установка сигналізації відбувається по-різному. Наприклад, при монтажі охоронної сигналізації в житловому приміщенні необхідно встановлювати її так, щоб максимально уникнути випадкового натискання на клавіші або виробляти монтаж там, де мінімальний ризик збою всієї системи.

Проектування охоронної сигналізації - це найважливіший момент в організаційних питаннях, що стосуються загальної безпеки. Установка цієї системи відбувається в 3 етапи:

  • прокладання основного кабелю;
  • підключення апаратури;
  • перевірка працездатності всієї системи.

Необхідно пам'ятати про те, що перед початком установки охоронної сигналізації, важливо правильно скласти проект, в якому буду враховані всі нюанси і послідовність роботи.

Під час проектування системи охорони на вулиці потрібно враховувати деякі моменти, з яких найважливішим моментом є правильна прокладка кабелю. Якщо охоронна сигналізація закріплюється на воротах або паркані, а панель управління знаходиться в будинку, то кабель ведуть під землею, а не на поверхні землі. Прокладаючи його на певній глибині потрібно враховувати постійно мінливі погодні умови, можливість випадання опадів, сильні вітри, зміна ландшафту і деформацію верхнього шару землі. Всі ці фактори можуть пошкодити шлейф і погано прокладений кабель. Іноді доводиться додатково встановлювати відеоспостереження або якісне освітлення по всьому периметру ділянки. При прокладанні відразу декількох кабельних трас, укладка повинна бути не спільної, а роздільної, хоча можлива паралельна прокладка декількох кабелів в одній траншеї. Такий комплекс заходів дозволяє збільшити експлуатаційний період обладнання і зняти додаткове навантаження з головною панелі управління. Для того щоб максимально заощадити кошти, монтаж охоронної сигналізації необхідно проводити на початку будівництва, щоб при непередбачених обставин з найбільшою ефективністю і при найменших затратах довести початковий проект до кінця.

У модних бутиках, різних ресторанах і офісах при установці охоронної сигналізації велика увага приділяється загальному інтер'єру і дизайну приміщення. Розташуванням датчиків і прокладанням кабелю в цих приміщеннях займається професійний дизайнер, який намагається максимально ефективно заховати всю цю систему в ті місця, де вона не буде кидатися в очі і спотворювати зовнішній вигляд приміщення. У деяких випадках вдаються до установки спеціальних стельових датчиків, які розраховані на велику кругову зону реагування.

Проектування охоронної сигналізації - це один з основних і важливих етапів при будівництві об'єкта. До цього виду робіт ставляться з особливою серйозністю, тому що при неякісному виконанні цього етапу роботи, помітно постраждає якість виконання всіх наступних етапів. Виконувати монтаж цієї системи повинні тільки професіонали.

Найстрашнішими лих, якщо не брати до уваги воєн, прийнято вважати повені землетрусу і пожежі. Якщо перші два катаклізму уникнути практично неможливо, оскільки це природні явища, то пожежі це найчастіше справа рук людських. З ними можна боротися, але набагато краще вміти їх запобігати. Для цієї мети існують системи пожежної сигналізації. Проектування пожежної сигналізації - це складна і багатогранна інженерне завдання.

Спочатку досвідчений фахівець проводить ретельний аналіз об'єкта. Складається поверховий план будівлі з точними вказівками розмірів всіх приміщень. Особлива увага звертається на:

  • Основні і запасні виходи
  • систему вентиляції
  • Якість електричної проводки

Обов'язково зазначаються зони підвищеної небезпеки. Якщо є претензії до якості електропроводки, має місце захаращеність запасних виходів і сходових кліток, обумовлюються терміни усунення замовником всіх зауважень. Далі розробляють робочий проект, на якому вже відзначені лінії комутації і точки розміщення елементів пожежної сигналізації. До них відносяться:

Сповіщувачі пожежні:

  • димові
  • теплові
  • комбіновані
  • ручні

Світлодіодні табло:

  • «Вихід»
  • "Запасний вихід"
  • Стрілки-покажчики напрямку руху

Прилади оповіщення:

  • Світлові і звукові сповіщувачі
  • Акустичні модулі системи голосового оповіщення
  • Приймально-контрольний прилад і джерело безперебійного живлення

Завдання пожежної сигналізації - це своєчасне виявлення джерела загоряння, оповіщення про пожежу всього персоналу будівлі, включення системи пожежогасіння (якщо це передбачено). У деяких випадках, пожежна сигналізація може передати повідомлення про пожежу безпосередньо диспетчеру пожежної охорони по телефонній лінії з дублюванням по GSM-каналу.

Цей захід дуже дієва, але вимагає від власника будівлі абонентської плати.

При проектуванні пожежної сигналізації особлива увага приділяється електрощитових, приміщень з працюючими електроустановками, а так же приміщень де знаходиться дороге устаткування, що знаходиться під напругою (апаратні зали центрів мобільного зв'язку, серверні, приміщення з медичною апаратурою).

Для таких приміщень передбачено розміщення модулів порошкового огнетушения. У разі загоряння, за сигналом пожежних сповіщувачів, приймально-контрольний прилад за окремою ланцюга видасть електричний імпульс на модуль, в якому знаходиться газогенеруючих заряд і тонкодисперсний вогнегасний порошок. Після спрацьовування заряду, що виник всередині оболонки тиск газів розриває корпус модуля і порошок, під дією газового струменя, заповнює все приміщення.

Деякі системи порошкових вогнегасників мають термохимический заряд. У тому випадку, коли температура в приміщенні перевищить певний поріг, спрацьовування модуля відбувається автоматично.

Проект пожежної сигналізації є технічним завдання електромонтажникам, які будуть здійснювати монтаж і підключення всіх систем пожежної сигналізації. Такі роботи виконуються тільки кваліфіковані спеціалісти, оскільки монтаж пожежної сигналізації на увазі високу особисту відповідальність.

При проектуванні пожежної сигналізації, так само велике значення має правильний вибір всіх комплектуючих виробів. Добре відома на ринку охоронно-пожежних систем компанія «Проксіма» пропонує всі необхідні елементи й прилади для монтажу і установки будь-яких видів сигналізації.

Компанія випускає широкий спектр електронного та телекомунікаційного обладнання. В продукції, що випускається цією компанією широко використовуються новітні розробки та технології в сфері електронних систем. Всі пристрої, які випускає компанія «Проксіма» відрізняються не тільки високою якістю, але і цілком доступними цінами. Всю продукцію можна придбати через офіс компанії або інтернет-магазин. Слід врахувати і те, що компанія заснована в 1991 році, що має на увазі величезний досвід роботи в даній галузі.