Пункти збору батарейок в Ужгороді

В Ужгороді активісти екологічного руху зайнялися питанням збору небезпечних відходів. Силами ініціативної групи на чолі з Ростиславом Ткаченко за сприяння Екоклубу організовані наступні пункти прийому використаних батарейок в місті Ужгороді Закарпатської області:

- ТРЦ «ДАСТОР» (відділ з продажу побутової хімії і батарейок), вул.Собранецька, 89;

- магазин комп'ютерної техніки «МКТ», вул.Собранецька, 14;

- магазин «Наша Сила», пр-т Свободи, 49;

- студія «Коцка», вул. Перемоги (Капушанська), 11 Б;

- кафе «Акваріум», вул. Льва Толстого, 46;

- Ринок по вул. Краснодонців, точка з продажу батарейок, ряд №1;

- прес-центр «Закарпаття», вул. Другетoв, 60;

- ТЦ "TOKYO", Легоцького, 19А;

- Ринок «Білочка», точка з продажу батарейок, вул. Бєлінського;

- магазин «ABC», мікрорайон Шахта;

- магазин «Корзо», вул. Корзо.

Cобранние батарейки будуть відправлятися партіями не менш 30 кг на завод «Аргентум» у Львові для утилізації.

Шановні ужгородці! Викинути батарейку в належне місце не важко, зате так ми запобігаємо забруднення навколишнього природного середовища, а в подальшому - бережемо здоров'я!

Група в соціальній мережі: http://vk.com/battery_uzhgorod

Довідка Екосалінон:

Державне підприємство «Аргентум» створено 20.06.1991 року. Основним напрямком діяльності ТОВ «Аргентум» є переробка вторинної сировини, що містить дорогоцінні і кольорові метали і виробництво продукції на їх основі. В результаті комплексної переробки виходить понад 100 найменувань продукції.

За 20 років роботи підприємства, яке вперше в Україні початок роботи зі збору та переробки шкідливих стоків фіксажних розчинів і інших відходів фотографічного виробництва, воно перетворилося в сучасне виробництво, що складається з двох хімічних ділянок, металургійного і електрохімічного виробництва, відділення порошкової металургії, прокатного і штампувального підрозділів, відділу проблемних досліджень і аналітичної лабораторії. Зараз підприємство, крім відходів фотографічного виробництва, переробляє «електронний брухт» (транзистори, мікросхеми, роз'єми, конденсатори і т.п. скрап), відпрацьовані каталізатори, гальванічні розчини і шлами, де вміст дорогоцінних металів (ДМ) становить в середньому 0, 1 -2, 0%. У зв'язку з цим введено процеси комплексної переробки, які дозволили одночасно з ДМ отримувати кольорові метали: мідь, нікель, вольфрам, цинк або їхні сполуки.

Важливим внеском підприємства в задоволення потреб суспільства є екологічна діяльність пов'язана з утилізацією відходів, шламів, стоків і очищенням повітря.

Утилізація відходів є трудомістким і, як правило, збитковим виробництвом. Тому в розвинених країнах Заходу такі підприємства стимулюються оскільки їх діяльність пов'язана із захистом навколишнього середовища від забруднення шкідливими речовинами.

У процесі подальшого розвитку виробництва і розширення сфер діяльності збільшилася кількість екологічних напрямків:
- переробка гальванічних розчинів і шламів, що містять сполуки токсичних важких металів (Cu, Ni, Co, Cr, Zn, Cd і т.д.) і травильних розчинів електролампового виробництва (W, Mo)
- утилізація та регенерація відпрацьованих промислових і автомобільних каталізаторів, що містять ДМ або кольорові метали (Zn, Cu, Ni, Co, Mn)
- розробка і виробництво каталітичних нейтралізаторів відпрацьованих газів автомобілів і промислових теплових установок.