"Київ модерн-балет" представив постановку Underground

У вівторок на сцені Театру імені Франка відбулася прем'єра одноактної балету Underground - шостий за рахунком постановки театру "Київ модерн-балет" та його керівника, балетмейстера Раду Поклітару, пише Комерсант .

Восени театру "Київ модерн-балет" виповниться два роки. За цей час його керівник Раду Поклітару встиг поставити на сценах київських театрів і представити на європейських фестивалях шість різних вистав (не рахуючи "доісторичної" опери-балету "Сили долі", постановка якої передувала офіційному відкриттю театру) - "Кармен.TV" і " Веронський міф: Шекспірименти ", в яких музична основа скомпільована, а класичні сюжети препаровані," Лускунчик ", в якому Раду Поклітару від початку і до кінця слід оригінальної музичної партитури Чайковського, а також дві одноактні ф нтазіі - "Дощ" і "Болеро".

Нова робота театру (Underground), по суті, також невелика хореографічна фантазія. Вона перегукується з двома останніми і структурно, і сюжетно. За ці торішні постановки театр "Київ модерн-балет" отримав премію "Київська пектораль" у номінації "Подія року", однак навіть для самих відданих шанувальників цієї унікальної балетної трупи було очевидно, що "Болеро" за смисловим глибині і багатства хореографічних знахідок значно поступається "Дощу", в якому етнічні мініатюри супроводжуються клавірним прелюдіями і фугами Йоганна Себастьяна Баха.

Черговий прем'єрний вечір театру починався з повторення "Дощу", а продовжився показом Underground - і це аж ніяк не випадково. Underground виявився свого роду зворотним боком "Дощу". Тільки в першому - танець вільного вибору, відкритий, окреслений лише рамками національного колориту, а в останньому - танець вимушеного співіснування, танець-крик, танець-насильство, в граничному напруженні якого Раду Поклітару, як істинному гуманісту, все ж вдається показати і теплоту людських відносин, і високу красу приреченості.

Зрозумілий, навіть картинний сюжет Underground і, мабуть, повна відсутність в ньому алюзій до академічних балетним па говорять про те, що "Київ модерн-балет" своїми постановками поступово просувається в бік танцювального театру або навіть безсловесної драми. Дія в ній розвивається навколо двох величезних надувних колон, які своїм падінням дають знак до початку вистави, а згодом стають то обертовими валиками, які в драматичній кульмінації "вичавлюють" людські тіла, то тихим ущелиною, в якому головний ліричний герой намагається вберегти себе і свою вмираючу кохану від скажених натовпу, то похилим стовпом, по якому він безуспішно дереться до канату, що звисає зі стелі.

Втім, Underground варто подивитися заради одного фіналу, в якому герой, знесилений спробами дістати канат, спускається до коханої, а кордебалет з його спини, не докладаючи особливих зусиль, починає свій шлях по канату вгору, на свободу. Раду Поклітару, не називаючи героїв свого нового балету по іменах, склав ще одну трагічну історію про Ромео і Джульєтту, або Кармен і Хосе, або Лускунчика і Марі, де, всупереч симпатіям глядачів, світло в кінці тунелю побачать зовсім не ті, хто цього заслуговує .

Читайте по темі:

Відкривається фестиваль балету імені Рудольфа Нурієва

У Великому театрі відбулося вручення "Балетного Бенуа"

У свята всі - на балет, на поїзди квитків немає!

Серж Лифар - блудний син світового балету

Китайський балет. Все не як у людей

Підготував Віталій Киричевський

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram