"Один раз живемо". Бєлгородці стали більше витрачати на розваги

Аналітики сервісу вивчили дані про витрати городян на розваги з червня 2017 року по 10 серпня. Порівнювалися вони з цим же відрізком часу минулого року. У дослідженні враховувалися платежі белгородцев через «Яндекс.Кассу» в онлайні і з карт «Яндекс.Денег» в офлайні.

Бєлгородці цього літа витратили на розваги в 10,2 рази більше, ніж за такий же період роком раніше, повідомили «БелПрессе» в прес-центрі сервісу «Яндекс. Гроші ». В середньому по Росії платежі за дозвілля виросли в 6 разів. При цьому середній чек за одну покупку скоротився з 587 до 546 рублів.

Найпопулярніший вид розваги в російських містах-мільйонниках - кіно. При цьому середній чек покупки квитків сильно різниться. Наприклад, в Омську він становить 282 рубля, а в Москві - 720. З тренда вибиваються лише деякі населені пункти. У Нижньому Новгороді найпопулярніші спортивні заходи, а у Волгограді найпопулярніше місце відпочинку - бари. В цілому по країні в п'ятірку найулюбленіших місць відпочинку у росіян входять бари, театри, кіно, спортивні заходи, концерти. Трохи менш популярні цирки, квести, музеї, розваги для дітей і екскурсії.

Кіно - найпопулярніший дозвілля і в Бєлгороді. Число платежів за кіносеанси виросло в 8,7 рази. Середній чек за сеанс в місті - 336 рублів. Популярність квест-кімнат відбивається і в статистиці сервісу. Квитки туди стали купувати в два рази частіше.

Активно відвідують Бєлгородці бари і ресторани. Платежів за цими закладам стало теж в два рази більше.

Покупки квитків на концерти виросли в 1,5 рази, на спортивні заходи - в 1,4 рази, а на театральні постановки - в 1,2 рази. Майже таким же залишився попит на музеї і виставки - тут зростання тільки на 10%.

Найдорожчими видами розваг Бєлгорода залишаються квести (середній чек 2 100 рублів) і концерти (1 908). На третьому місці бари і ресторани з чеком на 604 рубля. Далі за величиною цінника йдуть театри (520 рублів), спортивні заходи (400), кіно (336). Замикають топ по цінниках музеї та виставки - 270 рублів в середньому за покупку.

Топ-7 бєлгородських розваг станом на серпень 2017 го виглядає так:

Топ-7 бєлгородських розваг станом на серпень 2017 го виглядає так:

Ілюстрація Любові Турбіної

Запит на розваги став одним з головних трендів останніх років в Білгороді, що тільки підтверджує статистика «Яндекс.Денег». Фактично всі великі проекти останніх років, ініційовані владою і бізнесом, так чи інакше стосувалися відпочинку.

У 2016 році в Соснівці на 25 га відкрили новий зоопарк , Інвестиції в проект склали близько 400 млн рублів без обліку вартості тварин. Відвідуваність зоопарку суттєво перевищила прогнозовану.

У 2017 році цей же інвестор - «Агро-Білогір'я» - на пляжі «Лазурний» запустив міні-аквапарк , А в серпні відкрив Дінопарк . Анонсовано будівництво аквапарку в Нижньому Ольшанцям на 700 відвідувачів. Будівництво може початися вже восени. На дитячий відпочинок розрахований ще один великий проект: на місці старого зоопарку в центрі Бєлгорода будують місто-майстрів «Мастерславль» .

Крім цього, на створення нових зон відпочинку розраховані ще два великих проекти в Бєлгороді - мультіпарк і реконструкція набережної .

Крім проектів, так чи інакше своїх підшефних владою, в індустрію розваг активно приходить малий і мікробізнес. Якщо мережа кінотеатрів протягом останніх років в Білгороді залишається стабільною і незмінною, то альтернативні їм квест-кімнати за останні роки відчували пік популярності.

Крім них, у 2017 році активно розвивалися інтелектуальні змагання, що працюють в основному по франшизі. Покоління, які виросли на «Що? Де? Коли? »Та« Брейн-рингу », виявилося платоспроможним і зазнають дефіцит в якісному дозвіллі, що і вплинуло на успіх проектів.

У спортивному сегменті, крім традиційних футбольних і волейбольних подій, з'являються комерційні заходи, які користуються успіхом у аудиторії. Зокрема, успішною виявилася історія турніру з ММА Bars Night Battle, друга серія боїв якого відбулася 21 серпня.

Довідка. «Яндекс.Деньги» - найпопулярніший електронний гаманець в Рунеті, за даними досліджень Markswebb Rank & Report на 2016 рік та Mediascope на 2017. До весни цього року користувачі випустили близько 600 тис. пластикових і 11 млн віртуальних карт «Яндекс.Денег». За допомогою «Яндекс.Касси» платежі приймають понад 75 тис. Інтернет-майданчиків по всьому світу. Всього в «Яндекс.Деньги» зареєстровано близько 30 млн користувачів.

Сергій Шевченко

Покоління, які виросли на «Що?
Де?
Коли?