"Удар в спину двом державам": Угорщина і Румунія спільно виступати проти українського закону про освіту

Закон про освіту в Україні викликав різку критичну реакцію в Угорщині і Румунії / фото УНІАН

Як сказав угорський міністр після зустрічі з румунським колегою Теодором Мелешкану в румунському місті Клуж, Угорщина зацікавлена ​​в створенні і збереженні стратегічного контакту з Румунією в цьому питанні, адже "набагато краще створювати історії успіху, ніж мати справу з конфліктами", передає радіо Свобода .

Сийярто також зазначив, що, як він вважає, закон про освіту суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС, підписання якого підтримали Будапешт і Бухарест. Через це, сказав міністр, він розглядає прийняття українського закону як "удар в спину" двом державам.

У той же час міністр бачить "серйозну загрозу" в тому, що на розгляд українських парламентаріїв потрапили також законопроекти про мову і громадянство.

Читайте також Латвія підтримала Україну в скандалі з мовної статтею закону про освіту

Глава МЗС Угорщини знову нагадав: Угорщина багато разів зверталася до української влади, щоб Київ не приймав цього закону, але це було зроблено, незважаючи на заяви Будапешта, що новий законодавчий акт, як переконаний міністр, порушує права нацменшин в Україні.

В Україні живе понад півмільйона угорців і румун, і через це також Угорщина і Румунія виступають разом, заявив Сийярто.

На його думку, якщо Верховна Рада законодавчо прийме пропозиції, запропоновані парламентською комісією з питань культури, культурно-освітні можливості угорського та румунського меншин будуть значно звужені, а проти цього Угорщина і Румунія будуть боротися спільно, заявив Сийярто.

Минулого тижня в Будапешті на форумі, організованому Радою Європи по Стамбульської конвенції, депутати парламенту Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради України, щоб вислухати роз'яснення щодо мовної статті закону України "Про освіту", повідомляла перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко на погоджувальній раді керівників фракцій. Вона закликала депутатів використовувати всі можливі міжнародні майданчики для роз'яснення представникам іноземних держав положень закону "Про освіту".

цей закон викликав різку критичну реакцію в Угорщині, Румунії, Польщі, а також критичні зауваження в Болгарії і Греції. Різко проти нього висловилися в Росії. До Петра Порошенка з проханням не підписувати законопроект звернувся голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль і суспільно-культурні організації закарпатських угорців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter