Рецензія на фільм «Класний мюзикл»

«Класний мюзикл: випускний» - кіновтілення знаменитого телесеріалу, після якого сценариста хочеться зв'язати і відвезти в Перово.

Третій «Класний мюзикл» / High School Musical 3: Senior Year / (2008) починається там, де зазвичай закінчуються спортивні мелодрами: змилений капітан шкільної збірної з баскетболу Трой ( Зак Ефрон ) Робить навіювання своїм товаришам по команді, махає ручкою прекрасної подруги Габріеле ( Ванессі Хадженс ) І закидає переможний м'яч у кошик. Тут би завісу - і забути, але немає. Після цього, згідно з тим недоноски сюжету, що вдалося розшукати в щілинах між танцювальними номерами, школа готується до випускного. Старшокласники ставлять прощальний мюзикл, а Трой і Габріела тим часом намагаються примиритися з думкою про те, що їм належить вчитися в різних коледжах. Ця, найбезневинніша з проблем юності, через брак інших, оголошується центральної.

«Мюзикл» йде в кіно в перший раз, даром, що третій за рахунком. Квиток на великий екран йому пробили два попередні фільми, показані на ТБ і породили франшизу неймовірної популярності. Тому хореограф і режисер (саме в такому порядку) Кенні Ортега підійшов до роботи досить докладно: вибив у студії в три рази більший бюджет, ніж був у другого фільму, побудував для кожної танцювальної сцени спеціальні декорації, зробив дійство більш театралізованим і, здається, ще сильніше пополірував і без того сяючу фізіономію Ефрона, який встиг стати для дівчаток 00-х тим, чим для дівчаток 90-х були Backstreet Boys. Причому разом узяті.

Відносини жанру мюзиклу з реальністю за рідкісними винятками можна описати як відсутні. Але Кенні Ортега претендує тут на справжню мюзикл-святість і оголошує реальності справжню війну до останньої балетки. Схоже, що стрибучий сяючим дітям з «Класного мюзиклу» спочатку відкачали кров з організму, а потім на вільне місце залили відразу весь набір медикаментів, які штовхав Чарлі Бартлетт в однойменному фільмі. Від описаної процедури шкіра у дітей стала гладка і шовковиста, голоси солодкі і ніжні, життєві труднощі звелися до вибору суконь для випускного, а самі вони розбилися на пари для вальсу і цнотливо взялися за руки. А після сцени, де шкільна дах виявляється усадженої петуніями і трояндами, бажання пов'язати сценариста скотчем притягти в якусь середню школу, запропонувавши на вибір Квінс або Перово, і кинути там з табличкою на шиї «Лохи з Квінса / Перово люблять петунії», приймає гостру форму.

Робота режисера викликає менше запитань: він виразно знайомий з творчістю Боба Фосса , дивився «Бріолін» / Grease / (1978) , В дитинстві підспівував Джуді Гарленд і свою справу постановника знає. І взагалі, закликає до миролюбства: такий, мовляв, жанр, головне, що танцюють і співають чудово, а справжня смачна цукерка не повинна роз'їдати шлунок нестравною правдою життя.

Вірити йому чи не вірити - особиста справа кожного. Але на виході із залу краще повторити таблицю множення, згадати, куди впадає Волга і як називається перший, наприклад, елемент таблиці Менделєєва - раптом мозок під час сеансу тихенько випарувався і хмарою, білою хмарою втік в вентиляцію.

Залишайтеся з нами на зв'язку і отримуйте свіжі рецензії, добірки і новини про кіно першими!
«Класний мюзикл: випускний» - кіновтілення знаменитого телесеріалу, після якого сценариста хочеться зв'язати і відвезти в Перово Яндекс Дзен | Instagram | Telegram | Твіттер