Реєстрація ТОВ іноземним громадянином (нерезидентом) в 2019 році

  1. Документи для реєструючого органу
  2. Якщо засновник - юридична особа
  3. Реєструємо ТОВ самостійно: відео
  4. засвідчення документів
  5. Подача і отримання документів
  6. Підводні камені

Відповідно до законів України, підприємницьку діяльність на її території можуть вести і іноземні громадяни, засновуючи будь-яку організаційно-правову форму бізнесу, дозволену Цивільним кодексом РФ, в тому числі і ТОВ. Реєстрація ТОВ іноземним громадянином практично не відрізняється від створення подібної компанії резидентом країни, але все ж має кілька нюансів, закріплених російським законодавством.

Подібна форма підприємництва називається Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями Подібна форма підприємництва називається Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями. Причому, це може бути як організація, заснована іноземними особами, як фізичними, так і юридичними, так і організація, до складу якого входять іноземні громадяни.

Відповідно до першого варіанту це буде компанія з 100% іноземним капіталом, а відповідно до другого - спільним підприємством, з пайовою капіталом.

Головна відмінність від загальноприйнятої технології створення юридичної особи - надання додаткових документів.

Для початку розглянемо, що потрібно для звичайної процедури реєстрації ТОВ .

Документи для реєструючого органу

Якщо засновник - фізична особа

В цьому випадку в податкові органи надаються:

  • рішення про заснування товариства. У його зміст входить саме рішення про створення, затверджується Статут, розмір статутного капіталу, дані про призначення органу управління. Якщо учасників кілька - подібне рішення буде називатися Протоколом і в ньому повинні бути прописані розміри часток засновників;
  • статуту товариства. Необхідно надати 2 примірники, так як один залишиться в ИФНС, а другий повернуть власнику. У Статуті міститься найбільш повна інформація про ТОВ - найменування, місце розташування, розмір статутного капіталу, види КВЕД, дані про учасників товариства та інші важливі аспекти діяльності ТОВ. Законодавством дозволено зараз застосовувати типові форми статуту, розроблені податковою службою;
  • заяву на реєстрацію. Форми заяви беруться в ИФНС або викачуються з їх сайту. Підписи засновників обов'язково завіряються нотаріусом;
  • документ про сплату державного мита;
  • гарантійний лист від орендодавця на юридичну адресу, якщо реєстрація ТОВ відбувається не за місцем власності засновника.

А тепер нюанси, про які було сказано. щоб відкрити ТОВ на іноземного громадянина, додатково до вищевказаних паперів потрібно додати копію паспорта заявника на його рідній мові і його переклад на російську мову.

Якщо засновник - юридична особа

В цьому випадку склад документів буде наступним:

  • статут;
  • протокол рішення про створення ТОВ. Тут так само як і в рішенні вказується про бажання заснувати товариство, але вже кількома учасниками. Додатково до положень, які прописується в Рішенні єдиного засновника, тут необхідно прописати відомості про загальний зборів акціонерів і про те, що всі учасники одностайні в обраному думці;
  • вищевказану заяву;
  • квитанцію;
  • аналогічне гарантійний лист

Але, крім цього, засновник - юридична особа, додатково повинен надати виписку з торговельного реєстру країни, де зареєстрований засновник, і відповідно, переклад даної виписки на російську мову, завірений у нотаріуса.

Реєструємо ТОВ самостійно: відео

Заповнення заяви на реєстрацію

Так як відкриття ТОВ іноземним громадянином дозволено законодавством, то в формі №Р11001 передбачено для цього спеціальне місце.

В цілому, оформлення зразка на реєстрацію відбувається за тими ж правилами, що і зазвичай, проте є деякі особливості. При оформленні заяви необхідно відзначити у відповідному графі адреса місця проживання в країні, в якій проживає засновник - фізична особа.

Якщо особа юридична - дані заповнюються на підставі зазначеної виписки з торгового реєстру. Відомості про місце проживання або перебування в Російській Федерації не вказуються.

засвідчення документів

Як вже було зазначено у відповідях на питання, як відкрити ТОВ іноземному громадянину, практично скрізь вимагає перекладу на російську мову і відвідування нотаріуса

Всі документи, які будуть надаватися в податкові органи, повинні мати позначку легалізації в консульстві, апостиль та переклад цих документів і апостиля, завірений нотаріусом.

В цілому, реєстрація ТОВ іноземцем, практично нічим не відрізняється від легалізації бізнесу російським громадянином.

Процес проставлення апостиля передбачений міжнародними угодами Російської Федерації та інших держав. Для деяких країн передбачено більш спрощений порядок легалізації. Наприклад, це стосується країн СНД.

Подача і отримання документів

Документи надати в ИФНС можна особисто, можна через представника нотаріально завіреної довіреністю, можна поштою Документи надати в ИФНС можна особисто, можна через представника нотаріально завіреної довіреністю, можна поштою. Якщо іноземний громадянин не має можливості прибути в Росію особисто, його документи можуть бути завірені в консульській установі країни місця його перебування.

Відправляючи оформлені документи за допомогою поштової служби, краще зробити опис вкладення і направити лист з повідомленням про вручення.

Так само, як і при створенні ТОВ російськими особами, в тому випадку, якщо зібрані документи відповідають висунутим вимогам, після закінчення 5-7 робочих днів в місці реєстрації ТОВ можна одержувати готові реєстраційні документи.

Підводні камені

Податкове законодавство передбачає, що реєстрація ТОВ нерезидентом не впливає на виплату податків цією організацією ніяким чином - тобто вимоги щодо оподаткування аналогічні вимогам, які встановлені для російських засновників.

Однак, якщо розглядати Податковий Кодекс глибше, можна побачити, що ситуація, з виплатою дивідендів в російському ТОВ і в ТОВ з іноземним капіталом буде відрізнятися.

Так, відповідно до положень НК РФ, якщо власниками компанії є російські юридичні або фізичні особи, то вони будуть платити податок за ставкою 9%. Реєстрація ТОВ з іноземними інвестиціями передбачає в подальшому оплату податку з дивідендів вже в розмірі 15%.

Нарешті, ще одним неприємним моментом при відкритті подібного підприємства може стати інформація про те, що при певній частці володіння іноземним капіталом не може стати підприємством малого бізнесу. І в цьому випадку організація не зможе використовувати спрощене оподаткування.

Більше мінусів в створенні підприємства з іноземним капіталом в Росії поки помічено не було. Тому можна сказати, що створення ТОВ іноземним громадянином є реальною і нескладної процедурою.