Рейтинг вузів Москви

  1. Вартість навчання перестає бути одним з найбільш Вижній критеріїв у виборі вузу. Зараз люди готові...

06 квітня 2017 12:01 06 квітня 2017 12:01   Сучасні випускники шкіл надзвичайно серйозно ставляться до вибору напрямку своєї професійної діяльності

Сучасні випускники шкіл надзвичайно серйозно ставляться до вибору напрямку своєї професійної діяльності. Навчання заради «корочок» немодним, неактуальна і незатребуваність. Навіть «зв'язку» не завжди допоможуть зробити хорошу кар'єру. Зараз потрібні саме фахівці, з відмінною підготовкою і актуальними знаннями. Така намічається тенденція. Особливо відповідально до вибору підходять ті, хто планує отримати в Москві другу вищу освіту.

Випускники, вибираючи ВНЗ, звертаються до рейтингів. При цьому домінуючими критеріями виявляються такі:

- зарплата;

- працевлаштування;

- затребуваність;

- перспектива кар'єрного росту.

Причому всі чотири складових виявляються однаково важливі і взаємопов'язані. Вступники хочуть, щоб після закінчення університету вони могли легко влаштується на високооплачувану роботу, а отриманих знань їм з лихвою вистачило б для успішного кар'єрного росту.

Крім вищеозначених факторів, для вступників виявляються значущими інфраструктура, система міжнародного співробітництва і сприятливий психологічний клімат. Це логічно, адже отримувати чудову освіту набагато приємніше в відповідних умовах. До речі, якщо раніше значущим критерієм вибору була вартість навчання, тепер цей показник відходить на другий план. Люди готові платити за гідну освіту. У деяких вузах річна вартість навчання досягає 400-450 тис.руб. Звичайно, заочну вищу освіту в Москві обійдеться на порядок дешевше. Також дешевше вчитися на технічних спеціальностях. Така закономірність не стільки столиці, а й усієї країни.

Вартість навчання перестає бути одним з найбільш Вижній критеріїв у виборі вузу. Зараз люди готові платити за якісну освіту.

У багатьох виникає резонне питання: «До чого краще прислухатися: до рейтингів або моніторингу Міносвіти?» На ділі виявляється, що звичайним людям рейтинги зрозуміліше. Адже конкретній людині цікаво місце потрібного факультету в кожному з вузів, а не власне місце самого вузу. Яке мені діло, що цей вуз кращий, але готують в ньому економістів, а мені потрібен кращий вуз, в якому готують відмінних юристів, або я взагалі хочу отримати в Москві другу вищу психологічну освіту.

Ось і виявляється, що рейтинги для простих громадян інформативніше мінобровскіх перевірок і резолюцій.

Розглянемо, які столичні вузи за результатами рейтингів виявляються кращими за різними затребуваним зараз напрямками.

Кращих ІТ-фахівців, програмістів, сисадмінів, бізнес-аналітиків, тестувальників, фахівців техпідтримки, системних архітекторів і аналітиків і ін. Готують в:

  1. МГУ на факультеті обчислювальної математики . Університет посідає перше місце.
  2. Друге місце займає Московський енергетичний інститут (Інститут Автоматики та обчислювальної техніки) .
  3. Третє місце - Вища школа економіки (фак-т бізнес-інформатики) .

Юристів, юристконсультів, суддів, приставів, адвокатів також найкраще вчать в МГУ на юридичному факультеті. Другим по підготовці виявився міжнародно-правовий факультет Всерроссійской академії зовнішньої торгівлі (ВАВТ) , Третім - аналогічний факультет у Московському державному інституті міжнародних відносин (університет) МЗС Росії (МДІМВ) .

Висококласним економістом, бухгалтером, банкіром, фінансистом, колектором і т.д. можна стати, закінчивши факультет фінансів РАНХиГС , На 2-му місці - Фінансовий університет , На 3-му - Московський Університет імені С. Ю. Вітте .

У напрямку «Управління персоналом» лідером стала НДУ ВШЕ (Департамент психології). Факультет психології МГУ і факультет соцуправленія Російського соціального держуніверситету зайняли 2 - 3-е місця відповідно.

За технічним профілем трійка лідерів вже кілька років є незмінною: біотехнологічний факультет МГУ, фак-т комп'ютерних наук НДУ ВШЕ, Бауманка.

Якщо порівнювати в рейтингах підготовку за формами очного і заочного навчання в Москві, вищу освіту за обох форм дається на однаковому рівні.

портал ВСЕОБУЧ

У багатьох виникає резонне питання: «До чого краще прислухатися: до рейтингів або моніторингу Міносвіти?