Рейтинг вузів "Компас": переможці розповіли, що їм дало першість

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 мая 2012, 10:26 Переглядів:

Рейтинг вузів "Компас" вже 5 років є орієнтиром для абітурієнтів. Фото gazetkin.com.

Їх було семеро. Сім представників вищих навчальних закладів, які отримали нагороди за результатами рейтингу вузів "Компас-2012". Однак в готель Хайят, де проходило нагородження, прибув лише один ректор. Решта шість вузів відправили своїх колег. На перший погляд, така невелика неуважність засмутила організаторів. Адже рейтинг ось уже 5 років є орієнтиром не лише для абітурієнтів. Він дозволяє і самим вузам поглянути на себе очима роботодавця, оцінити свої сильні сторони і недоліки.

Читайте: Всеукраїнський рейтинг вузів "Компас": самі лучшіе- КПІ, "Шевченко", КНЕУ та "Могилянка"

Відомо, що 90% абітурієнтів їдуть вчитися за межі України не тому, що там освіта краща, а тому, що воно там прикладне, пояснила у своєму ступітельном слові Наталія Ємченко, Директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій СКМ. "Ми для себе вирішили, що будемо підштовхувати абітурієнтів вибирати вузи, які будуть давати саме практично цінне освіту", - озвучила вона лише одну з причин створення рейтингу. За 5 років його існування СКМ вдалося налагодити діалог з вузами, профільним комітетом і Міносвіти. Компанія досягла можливості впливати на освітню програму.

Якби хоча б 3-4 десятка підприємств надходили так само, то Україні не довелося б більше шкодувати про те, що у нас практично немає частки роботодавців у фінансуванні вузів, зазначив Міністр освіти Дмитро Табачник. За його словами, проект "Компас" дозволяє ефективно взаємодіяти всій системі освіти, а самі по собі рейтинги свідчать про прозорість цієї системи.

Нагадав міністр також, що два українських ВНЗ - Київський "Політех" і Національний університет Донецька - вже присутні в рейтингах QS (відомий міжнародний рейтинг). Підтримувати позицію вузів не тільки в українському, а й в міжнародних рейтингах, закликала Зоя Зайцева, член Експертної ради "Компас" і директор з маркетингу ЦСЄ QS. Адже високе положення вузу підвищує не тільки його престижність, а й приносить чималі бонуси. "За останні 10 років популярність США і Великобританії, як головних" study destination ", головних країн, куди їдуть вчитися, неухильно знижується", - зазначила пані Зайцева. "На сьогоднішній день ті хлопці, які вибирають бакалаврат чи PhD програми, все частіше і частіше відмовляються від Великобританії і США і розглядають інші країни". Україна має непоганий шанс відірвати шматок цього освітнього пирога.

Важливість участі в рейтингах розуміють і в самих вузах. Участь в "Компас" стало лише першим кроком на цьому шляху. І нехай в цьому році в столиці приїхали лише 7 представників вищих навчальних закладів. "Я щиро сподіваюся, що через п'ять років вузів буде не 7, а 10, - з посмішкою заявила пані Ємченко. - І я щиро сподіваюся, що тут буде 10 ректорів".

"Сегодня" попросила представників ВНЗ, які отримали нагороди, оцінити значення рейтингів в цілому і для їх вузу зокрема.

"Києво-Могилянська Академія", Маранец Володимир, Перший віце-президент:

"Рейтинг - це певною мірою - дзеркало. Як було сказано, рейтинг - це не єдине, на що варто спиратися. У них є певні обмеження, природа. Це одна з форм самооцінки. Але якщо все покласти заради того, щоб увійти в рейтинг , можна втратити ВНЗ. Рейтинги відображають лише певні аспекти в діяльності вузу. Я не знаю, чи можна досягти універсального світового рейтингу. Адже мотивації у кожного вузу різні. Ми вже знаходимося в рейтингу ЮНЕСКО, в рейтингу "Компас", інших рейтингах. Ми придивляємося до Times. Тут можна пос авіть питання простіше: чи важлива для вас самооцінка? Безумовно, так ".

Київський політехнічний інститут, Варламов Геннадій, проректор:

"Знаєте, рейтингів багато. Але один з найбільш об'єктивних і доступних - це" Компас ". Він об'єднує в собі традиції західноєвропейських рейтингів в додатку їх до українських реалій. Бо наша освіта специфічне, раніше у нас були інші орієнтири. Переорієнтуватися складно, але можна . і "Компас" нам допомагає в цьому. Найголовніше дію для вузів - дати випускникам кондиції, які вони могли б використовувати не тільки в Україні, а й за кордоном. Наші знання унікальні і фундаментальні, але прикладна його частина - ще кульгає. Ми це са ми відчуваємо, нам потрібні ці орієнтири. І "Компас" нам їх дає ".

КНЕУ ім. В. Гетьмана Антонюк Лариса, Директор інституту вищої освіти:

"Рейтинг - це справді індикатор того, чого досяг університет за певний проміжок часу. Тому ми намагаємося їх оцінювати. Ми, наприклад, співпрацюємо з рейтингом QS. Правда, за певними параметрами ми не встигнемо туди увійти. Тому рейтинги важливі для стратегічного розвитку університету. Ряд наших магістерських програм вже є кращих в країнах Центральної та Східної Європи ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Рейтинг вузів" Компас ": переможці розповіли, що їм дало першість". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

шамота Марія

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Тут можна пос авіть питання простіше: чи важлива для вас самооцінка?