Ректора НАУ віддали під суд чи за німецький "Браунінг", то чи за землю

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 лютого 2008, 7:29 Переглядів: 29 лютого 2008, 7:29 Переглядів:   Віталій Бабак

Віталій Бабак. Фото УНІАН.

Відразу 5 статей Кримінального кодексу ставиться лауреату державної премії Віталію Бабаку, майже 10 років очолював відомий далеко за межами України Національний авіаційний університет - один з найбільших ВНЗ країни. Його справа минулого тижня було передано в суд, а "Сегодня" дізналася подробиці звинувачення.

"БОМБА - ПОПЕРЕДУ". Скандал розгорівся в кінці літа минулого року, коли правоохоронцям стало відомо про здачу в оренду з відома Бабака юридичним особам службових приміщень НАУ. Майно університету і сума орендної плати, за даними слідства, були оцінені нижче, ніж того заслуговували. Завдані державі збитки становлять приблизно 130 000 грн. У ГПУ кажуть також про те, що ректор привіз до себе додому плазмовий телевізор "Соні", придбаний за 65 тисяч на університетські гроші і намагався заховати його в ході обшуку, а також незаконно зберігав бойовий німецький пістолет "Браунінг" калібру 5,65 мм часів другої світової війни.

Зараз Бабак перебуває на підписці про невиїзд. Своєї провини він не визнав. Ми намагалися відшукати Віталія Павловича, щоб почути його думку. Домашні обіцяли передати наше прохання, проте відповідного дзвінка так і не прозвучало (хоча і пройшла вже майже тиждень). А ось колега ректора, який просив не вказувати його прізвище, повідомив цікаву деталь - мовляв, до суду пішла тільки частина звинувачення: "Друга, набагато більш значна, де фігурує створений за участю Віталія Павловича якийсь благодійний фонд, через який провернули близько 50 млн. Бюджетних гривень, ще в роботі, - вона-то і стане бомбою ".

ДВА ДОГЛЯДУ. Бабака усували з посади двічі. Перший раз - у вересні 2007 року. У грудні він повернувся. А в січні 2008-го його за наполяганням ГПУ зняли повторно. Втім, за місяць він встиг встановити в кабінетах відеоспостереження та прослуховування, через що викладачі стали остерігатися розмовляти між собою. Бабак офіційно заявив - ця міра необхідна, "щоб злочинці боялися", і так, мовляв, легше обчислити хабарників. Викладачі ж говорили, що їх зобов'язали підписати контракти, де значилося, що вони не проти спостереження.

БОРОТЬБА ЗА гектарів? Декан одного з факультетів, який просив не називати його імені, вважає, що переслідування Бабака необхідно шукати абсолютно в іншій площині: "Особисто я розцінюю це як замовлення на дуже високому рівні, викликаний спробою прибрати до рук територію, яку займає НАУ. А це - 90 га. Занадто ласий шматок, і їм Бабак не бажав ділитися з впливовими бізнесменами, які хотіли розпочати тут забудову. Ось і отримав своє ". На питання, чому він не хоче назватися, декан відповів, що йому є що втрачати: "Я тут багато років пропрацював, і ще хотів би трохи попрацювати, а дірка між очей мені не потрібна, тому що думаю про дітей".

Втім, версія "замовлення" нинішнім ректоратом відмітається відразу і про претензії на землю вузу там нібито чують вперше. "Це нонсенс. Університет, в принципі, займає всього 70, а не 90 га. Землею вуз не володіє, а тільки розпоряджається. Навіть при ліквідації НАУ вона відійшла б Міністерству освіти", - говорить проректор з навчально-методичної роботи Сергій Іванов.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ректора НАУ віддали під суд чи за німецький" Браунінг ", то чи за землю". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Кошиль Анастасія, Олександр Ільченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

БОРОТЬБА ЗА гектарів?