Роботи лізуть в душу: на Заході з'явився чатбот-психолог

Творці програми Woebot сподіваються зробити безкоштовну психологічну підтримку доступною кожному - за допомогою штучного інтелекту. Чи варто вести задушевні розмови з машиною? Творці програми Woebot сподіваються зробити безкоштовну психологічну підтримку доступною кожному - за допомогою штучного інтелекту

Фото: depositphotos.com

Навіщо йти до психотерапевта і платити йому по кілька тисяч рублів за годинну консультацію? Навіщо купувати підписку і спілкуватися з фахівцем дистанційно? Можна просто встановити додаток безкоштовно розмовляти з ІІ-алгоритмом. І у Woebot вже є перші користувачі. Ось що розповів ВВС американець Нік Імпсон:

Об'єктивних даних про ефективність Woebot не існує. Деякі фахівці навіть дистанційну психотерапію вважають профанацією, не кажучи вже про чатбот.

Як працює Woebot - поки, схоже, перше ІІ-додаток такого типу? Заходиш, знайомишся, робот попереджає, що він не психотерапевт і не прагне замінити людину, а далі відповідаєш на різні питання, в основному, просто вибираючи варіанти відповіді. Алгоритм щодня справляється про твоєму настрої, поступово вчить категоризувати негативні думки, стежити за формулюваннями. Бот побудований на принципах когнітивно-бихевиоральной психотерапії. Це досить формалізований підхід для використання штучного інтелекту, коментує клінічний психолог і екзистенціальний психотерапевт Анна Боєва.

Woebot - НЕ студентський стартап, за ним стоять серйозні люди. Додаток хвалиться наявністю користувачів в 120 країнах і мільйонами повідомлень в тиждень. Засновниця компанії і головний психолог - кандидати наук і співробітниці Стенфорда. Голова - Ендрю Ин, співзасновник глобальної платформи для онлайн-навчання Coursera. Поспішати ставити хрест на ІІ-психотерапії в будь-якому випадку не слід, вважає керівник «Психологічного центру на Волхонці» Анна Карташова.

Додаток Woebot - до речі, woe не "вау», а woe «горе», тобто «горебот» - є в AppStore і Goolge Play абсолютно безкоштовно. Правда, підтримки російського поки немає, тому доведеться задовольнятися вітчизняними роботами. «Ігорьок» концерну Калашников - хлопець не дуже говіркий, зате можна звернутися до «Аліси»:

- Відставити депресію!
- А що робити тоді?
- Жити і радіти життю.

Так і будемо робити. Поки хакери не зламають вашого ІІ-психотерапевта і не дізнаються ваші найпотаємніші таємниці.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи варто вести задушевні розмови з машиною?
Навіщо купувати підписку і спілкуватися з фахівцем дистанційно?
Як працює Woebot - поки, схоже, перше ІІ-додаток такого типу?
А що робити тоді?
Ru в ваші джерела новин?