Російський академічний молодіжний театр

  1. легендарне минуле
  2. Будівля театру і зал для глядачів
  3. Нова історія і сучасний репертуар

Пора познайомити дитину з «дорослим» театром? Почніть з Російського академічного молодіжного театру (РАМТ)! Його трупа спеціалізується на постановках для юного глядача. Протягом десятиліть театр залишався улюбленим місцем «культурного дозвілля» юних москвичів і гостей столиці. Свою кар'єру з ним пов'язували багато відомих драматурги, письменники і артисти, які працювали з дитячим репертуаром. Це Сергій Михалков і Віктор Розов, Лев Дуров і Ірина Муравйова, Олег Анофрієв і Сергій Шакуров, Олег Єфремов і Веніамін Смєхов. А особою трупи була всіма улюблена Валентина Сперантова - виконавиця ролей добрих мам і ласкавих бабусь віддано служила довгі роки саме цій сцені.

Знайти театр легко - він знаходиться в самому «серці» Москви (на Театральній площі, 2), складаючи «компанію» найтитулованішим московським театрам: Великому і Малому. Настільки почесне сусідство підтверджує популярність і авторитет РАМТ. Свій постійний будинок театр знайшов тут в 1936 році, під назвою «Центральний дитячий театр».

З 1992 року це - Російський Академічний Молодіжний театр. Перейменування відбулося в зв'язку з розширенням репертуару в ті роки, коли трупа почала створювати спектаклі і для дорослих. Актуалізована класика органічно поєднується з вдумливими постановками сучасної драматургії: сьогодні на історичних підмостках можна побачити як чеховську «Чайку» , Так і «Rock'n'roll» Тома Стоппарда.

легендарне минуле

А першим спектаклем театру вважається постановка легендарної   Наталею Сац   п'єси «Перлина Адальміни» А першим спектаклем театру вважається постановка легендарної Наталею Сац п'єси «Перлина Адальміни». Ця прем'єра в 1921 р і поклала початок Московському театру для дітей - першого в країні публічного дитячому театру. На час його заснування Наталія Сац була молодою 18-річною актрисою, а не режисером зі світовою популярністю, якою стала згодом. Разом з нею тоді працювали режисери Н. Волконський, А. Дикий, А. Грановський, композитори А. Александров (автор музики гімну Радянського Союзу і сучасної Росії!) І Д. Кабалевський, ціла плеяда талановитих художників і сценаристів. У 1930-і рр. з театром співпрацювали відомі письменники Є. Шварц, Д. Даніель, В. Катаєв. Вистави ставилися під конкретний дитячий вік. Основоположники створювали театр педагогічний, тісно взаємодіє з глядачем, здатний вплинути на дітей. При театрі був музей з матеріалами художнього та педагогічного профілю.

Будівля театру і зал для глядачів

Будівля на Театральній площі вельми примітно Будівля на Театральній площі вельми примітно. Воно було побудовано в 1821 році (проект Ф. Шестакова за участю О. Бове ). Аурою творчості тут наповнений кожен куточок, тому що цей будинок з самого початку був причетний до театрального життя. У XIX столітті тут збирав свій Артистичний гурток класик російської драматургії А. Островський, а в 1898 р відкрив куліси Імператорський новий театр. На початку XX століття в будівлі розташовувалася приватна опера С. Зіміна, де співав Ф. Шаляпін.

Конструкція залу в РАМТ така, що актори грають майже на одному рівні з глядачами. Для найкращого огляду знавці рекомендують купувати квитки в третій ряд партеру. Але якщо вам важлива загальна картина дії, тоді вибирайте перший ряд бельетажу.

Нова історія і сучасний репертуар

У 1937 р Наталія Сац була репресована як дочка «ворога народу». Більша частина старої команди покинула театр. З цього моменту починається нова історія театру, пов'язана з долею інших поколінь. У Центральному дитячому театрі в кінці 1930-х вперше поставили п'єсу Сергія Михалкова. У 1949 р глядачі побачили виставу «Десь в Сибіру» в постановці тільки починав тоді свій шлях Георгія Товстоногова і найбільш ранню п'єсу Віктора Розова «Її друзі». Тут же в спектаклях «Сторінка життя» і «В добрий час!» Зіграв молодий Олег Єфремов.

З 1980 р театром керує Олексій Бородін. За ці роки режисером були створені спектаклі «Знедолені», «Пастка №46, зростання другий», «Береніка», «Ераст Фандорін», «Інь і Янь», «Берег утопії», «Нюрнберг», «Червоні вітрила», « участь Електри »,« Чехов Gala »,« Вишневий сад »і ін. Багато з них до цих пір можна побачити на сцені театру. Сьогодні режисери РАМТ орієнтуються не тільки на дитячі спектаклі, а й на популярний молодіжний матеріал, а імена сучасних авторів стоять на афішах поряд з російськими класиками.

Театр активно гастролює і підтримує зв'язки з багатьма колегами за кордоном. У числі творчих партнерів росіян - берлінський театр «Фройндшафт», театр для дітей Міннеаполіса, белградський театр ім. Бошка Буха і постановочна група з Японії. При Російському академічному молодіжному театрі працюють чотири клуби для театралів: Клуб мистецтв (утворена в 1957 р), Сімейний клуб, Театральний словник і театрознавчу секція.

© 2016-2019 moscovery.com Оцініть наскільки корисною для Вас була ця стаття.