Розмір держмита у справах про розірвання шлюбу в суді

  1. Держмито за подачу позовної заяви про розірвання шлюбу
  2. Держмито за подачу позовної заяви про стягнення аліментів
  3. Держмито за подачу до суду позову про стягнення аліментів на утримання дружини
  4. Тепер давайте зробимо прості арифметичні дії. Якщо Ви подаєте в суд:

Відразу уточню

Відразу уточню. У цій статті мова піде про розрахунок держмита тільки для позовних вимог про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Якщо Вас цікавить розрахунок держмита для позовної заяви про поділ майна подружжя, Вам допоможе стаття «Витрати подружжя при розділі майна». Якщо посилання активна, значить, стаття вже готова. Якщо ні - значить, вона вийде найближчим часом. Щоб не пропустити її, підпишіться на розсилку оновлень блогу по електронній пошті .

А для тих, хто прийшов сюди не випадково, я починаю. Сьогодні стаття буде коротка, але корисна. Я опишу тільки те, що Вам потрібно. Без будь-якої води і абстрактних теорій.

Незалежно від того, в який суд Ви подаєте Ваше позовну заяву, розмір держмита буде рівним, і відрізнятися він буде тільки в залежності від кількості Ваших вимог.

Держмито за подачу позовної заяви про розірвання шлюбу

Невелика ремарка від 08.12.2015 р

Давайте так. Я вказую дані станом на 08.12.2015 р Положення про судову держмито регулюються статтею 333.29 Податкового кодексу РФ, так що перш ніж подавати заяви і оплачувати держмито, рекомендую перевіряти актуальні цифри в першоджерелі. Не хочу нескінченно оновлювати статтю. З огляду на складну економічну обстановку в країні, підозрюю, що ці цифри ще не раз будуть змінюватися.

Держмито за подачу в суд одного вимоги про розірвання шлюбу становить 600 (Шістсот) рублів.

Держмито за подачу позовної заяви про стягнення аліментів

Держмито за подачу до суду такої вимоги становить 150 (Сто п'ятдесят) гривень.

Держмито за подачу до суду позову про стягнення аліментів на утримання дружини

Подача такої вимоги обійдеться Вам в 150 (Сто п'ятдесят) гривень держмита.

Тепер давайте зробимо прості арифметичні дії. Якщо Ви подаєте в суд:

  • позовну заяву про розірвання шлюбу - держмито складе 600 (Шістсот) рублів;
  • позовну заяву про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - держмито складе 750 (Сімсот п'ятдесят) гривень.
  • позовну заяву про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на дитину, і стягнення аліментів на своє утримання - держмито складе 900 (Дев'ятсот) рублів.

Ось і всі премудрості. Як бачите, в розрахунку держмита за судовими сімейних спорах немає нічого складного. Інша справа, якщо мова стосується поділу майна. Але про це ми поговоримо з Вами в окремій статті.

Так, мало не забув. Як сплатити держмито в суд. Тут знову немає нічого складного. Вам всього лише потрібно знайти реквізити Вашого суду. Зробити це можна або безпосередньо в суді, або на сайті суду в мережі Інтернет.

У будь-якому пошуковику, так в тому ж «дзеркалі рунета» Яндексі вбиваєте найменування потрібного суду, і дивіться результати пошуку.

Щоб Ви не помилилися, наведу приклад. Адреси офіційних сайтів російських судів виглядають так (на прикладі Кіровського районного суду Ростова-на-Дону): http://kirovsky.ros.sudrf.ru, тобто, _район _._ город_.sudrf.ru. І ніяк інакше.

Далі. З отриманими реквізитами і паспортом Ви йдете в будь-яке відділення Ощадбанку, оплачуєте потрібну суму, і отримуєте квитанцію про оплату. Це як раз той документ, який Ви повинні докласти до свого позовної заяви. Ось тепер точно все.