Самопрезентація: як коротко і красиво написати про себе

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Що таке самопрезентація і для чого вона секретарю?
  3. Як написати самопрезентацію: визначте цілі і аудиторію
  4. Імпровізувати або вчити текст самопрезентації?
  5. Матеріал підготовлений спільно з редакцією електронного журналу «Довідник секретаря та офіс-менеджера»...
  6. Дізнайтеся все про самопрезентації в електронному журналі « кадрове справу »:
  7. Зовнішній вигляд
  8. Як зробити самопрезентацію про себе в діловому середовищі: приклади ситуацій
  9. Презентація на діловій зустрічі
  10. Презентація на співбесіді
  11. Письмова самопрезентація: зразок структури
  12. перевірки тест

Як написати самопрезентацію, щоб розкрити свій потенціал і створити позитивний образ? Чи може розповідь про себе «в двох словах» виділити вас серед інших і уявити професіоналом? Розповімо в статті.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Спеціаліст, який знає свої сильні сторони і показує себе в кращому світлі, має ряд переваг перед колегами. Самопрезентація допомагає справити позитивне враження, проявити себе на важливій зустрічі, продемонструвати свої найкращі якості. Вона формує у людей думку про вас як про висококваліфікованого спеціаліста, знає свою роботу. Ефективна самопрезентація працює на благо кар'єри і допомагає досягати нових висот.

Що таке самопрезентація і для чого вона секретарю?

Презентації набули широкого поширення в практиці ділового спілкування. Термін походить від латинського слова «praesentatio» - суспільне уявлення чого-небудь нового. Самопрезентація - це представлення власного образу з метою створення в оточуючих певного враження.

Презентація - випробуваний спосіб залучення уваги. Ділова самопрезентація, коли ви коротко розповідаєте про себе під час зустрічі або співбесіди - приклад уявлення себе як фахівця. До її цілям відносять:

  • створення у колег думки про вас як про професіонала, що знає свою роботу;
  • прояв інтелектуального потенціалу і лідерських якостей ;
  • демонстрація організованості, ініціативності і здатності до творчості;
  • прийняття ваших ідей та пропозицій іншими людьми.

Як написати самопрезентацію: визначте цілі і аудиторію

Презентацію знань і навичок проводять в письмовій або усній формі. Текст самопрезентації спрямований на конкретну мету. Приклад подібної «мішені» - відкрита вакансія, підвищення на посаді або корисне знайомство.

У процесі розробки плану самопрезентації чітко уявіть, на кого вона спрямована. Визначте цільову аудиторію і продумайте як завоювати її розташування. Цілі впливу визначають механізми побудови самопрезентації.

Щоб продуктивно провести самопрезентація про себе використовуйте в якості зразка наступні питання:

  • з ким ви плануєте спілкуватися;
  • чого чекає опонент від цього спілкування;
  • що ви можете йому запропонувати;
  • хто ваші основні конкуренти.

Імпровізувати або вчити текст самопрезентації?

Самопрезентація - розповідь про себе з урахуванням потреб слухача. Подумайте, чого хоче ваш опонент, вивчіть його потреби. Опрацюйте текст, щоб він був ясним і досить різноманітним. При підготовці вивчіть приклади написання самопрезентації з коментарями досвідчених кадрових фахівців. Так ви зрозумієте, чого очікує потенційний роботодавець, і чим його можна «зачепити». Навіть якщо ви підготуватися до презентації, не відмовляйтеся від імпровізації. Не дарма кажуть, що найкраща імпровізація підготовлена ​​заздалегідь.

практичний випадок

Складаємо портфоліо: як показати керівнику, на що ви здатні
Складаємо портфоліо: як показати керівнику, на що ви здатні

Матеріал підготовлений спільно з редакцією електронного журналу «Довідник секретаря та офіс-менеджера» .

Відповідає Марія Долінова,
психолог, керівник психологічної майстерні «Просто».

Вам здається, що на поточному місці роботи портфоліо не знадобиться - адже ваші ділові якості і здатності вже відомі і начальству, і кадровикам. Але це не зовсім так. Портфоліо може стати «двигуном кар'єри», якщо використовувати його в потрібних ситуаціях.

Дізнайтеся все про самопрезентації в електронному журналі « кадрове справу »:

Як поводитися під час самопрезентації?

Для створення позитивного враження про себе важливо не тільки те ЩО ви говорите, але і то ЯК ви це робите. Якщо ви хочете проявити себе як впевнена у собі людина, професіонал своєї справи, дотримуйтесь наступних правил:

Говоріть чітко і впевнено.

Зробіть вашу мову досить гучну, аби могти її чула вся цільова аудиторія. Якщо люди не чують або не розуміють вас, вони втрачають інтерес.

Обмежте жестикуляцію.

Використання жестів в ході самопрезентації допустимо. Приклад - акцент на важливі деталі тексту. Вони формують візуальні образи і покращує сприйняття. Рясна жестикуляція, навпаки, відволікає увагу аудиторії.

Підтримуйте зоровий контакт.

Якщо погляд говорить спрямований на слухача, він виглядає більш впевненим у собі і в тому, про що говорить. Під час презентації не відводите погляд від аудиторії.

Відповідайте на питання слухачів.

Відповідаючи, ви зміцните увагу аудиторії і покажете компетентність в обговорюваному питанні.

Проявляйте цікавість.

Переведіть самопрезентацію в формат короткого діалогу і поцікавтеся думкою слухачів. Це зміцнить зв'язок з аудиторією і посилить взаємодію.

Зовнішній вигляд

Готуючись до самопрезентації, приділіть увагу дрібницям. В підборі одягу керуйтеся бізнес етикетом і правилами ділового поведінки. Неакуратний зовнішній вигляд і одяг, що не підходить до випадку, неприпустимі. Підберіть гардероб, використовуючи класичні елементи ділового стилю. Безпрограшний варіант - хороший костюм і вміло підібрані аксесуари. Для жінок особливо важливі макіяж і зачіска. Ідеальний варіант, коли вони підкреслюють гідності, але не є надто помітними.

Про імідж і стиль в наших відео-тренінгах:

Як зробити самопрезентацію про себе в діловому середовищі: приклади ситуацій

У практиці ділового спілкування необхідність презентувати себе і свої здібності - поширене явище. Для секретаря це, в першу чергу, спілкування з колегами і керівництвом, ділові зустрічі і зборів. Також розповідь про себе - обов'язкова частина інтерв'ю при прийомі на роботу і співбесіди для підвищення в посаді.

Презентація на діловій зустрічі

При підготовці до ділової зустрічі врахуйте, що самопрезентація відбувається постійно, незалежно від вашого бажання. Беріть ініціативу на себе. Діловий захід - чудова можливість завести корисні знайомства і звернути на себе увагу.

Самопрезентація під час першої зустрічі складається з п'яти етапів:

Вступ в контакт

Приєднуйтеся до контакт зі співрозмовником, посміхнувшись йому. Привітайте колегу і обміняйтеся рукостисканням.

Самопрезентація

Назвіться співрозмовнику, назвіть своє ім'я і назву компанії, яку ви представляєте. Позначте, чим ви займаєтеся і розкажіть як опинилися на заході.

маленький розмову

Почніть розмову про те, що не має прямого відношення до вашої мети. Зробіть співрозмовнику комплімент на абстрактну тему , Наприклад: «Ви знаєте, у вашій компанії мене дуже люб'язно зустріли, мені було дуже приємно».

Ділова розмова

Попередьте про свій намір коротко описати предмет бесіди. Зразок ідеальної самопрезентації - не більше двох хвилин. Після короткої розповіді про себе передайте ініціативу співрозмовнику, запропонувавши йому задати вам питання.

Вихід з контакту

По завершенні бесіди обмінялися візитками і підтвердіть намір продовжити знайомство.

Дотримуючись правил ділового етикету, ви проведете ефективну самопрезентацію на будь-якому діловому заході і створите собі репутацію приємного в спілкуванні професіонала.

Презентація на співбесіді

Самопрезентація потенційного працівника - один з елементів первинної співбесіди. За її змістом рекрутер оцінює мотиви кандидата, впевненість і вміння формулювати думки і грамотність.

Готуючись до співбесіди, напишіть невелику самопрезентацію про себе. Не забудьте про приклади реальних робочих ситуацій, які показують вас з кращого боку. Наведіть приклади з власної кар'єри :

- ... я працював звичайним менеджером зі збуту всього 5 місяців. За цей час, я 3 рази став кращим з колективу в 12 чоловік. Мене помітили, тому що я ефективно заміняв керівника під час відрядження і призначили старшим менеджером відділу продажів ...

У перші три хвилини діалогу надайте мови максимальну смислове навантаження. Покажіть співрозмовникові, що у вас спільні інтереси, продемонструйте свою корисність. Заздалегідь продумайте порядок презентації і дотримуйтесь його під час співбесіди.

Пропонуємо приклад алгоритму самопрезентації про себе і зразок тексту.

  1. Посміхніться і назвіть своє ім'я.
  2. Коротенько розкажіть про деталі освіти.
  3. Відзначте важливі для вакансії компетенції і практичні навички.
  4. Розкажіть, чому ви хочете працювати в цій компанії.
  5. При необхідності, скажіть пару слів про сім'ю.
  6. Коротко розкажіть про хобі та захоплення.
  7. відзначте ваші корисні особисті якості .
  8. Вкажіть на свої головні переваги.
  9. Подякуйте інтерв'юера за увагу.

Малюнок 1. Зразок тексту самопрезентації

Письмова самопрезентація: зразок структури

Письмова презентація - це різновид резюме . Якщо документ викликає інтерес роботодавця, кандидата запрошують на додаткову співбесіду. Текст презентації структурують, виділяючи в ньому смислові блоки. Призначення кожного з них - вигідне відображення ваших якостей. Зразок структури самопрезентації про себе і приклади заповнення кожного блоку наведені в таблиці.

Таблиця 1. Самопрезентація про себе зразок структури тексту

висновок

У сучасному діловому середовищі для успіху в кар'єрі недостатньо професійних навичок. Цілі досягає той, хто знає свої сильні сторони і грамотно «продає» їх роботодавцю. Самопрезентація - яскравий приклад такого «комерційної пропозиції». Вона допомагає справити перше враження і виділяє серед конкурентів. Грамотна презентація збільшує шанси проявити себе на діловій зустрічі, продемонструвати ініціативність та лідерські якості.

перевірки тест

Пройдіть тест, щоб дізнатися, чи зацікавить ваша самопрезентація потенційного роботодавця.

1. Чи можна імпровізувати в ході самопрезентації?

  1. Так, нехай вона буде імпровізованої. Це зробить мова більш живою.
  2. Так, якщо імпровізація підготовлена ​​і не відводить убік від наміченого плану.
  3. Ні, краще вивчити текст напам'ять і не відступати від нього.

2. На чому зробити основний акцент в самопрезентації?

  1. На освіту і всіх отриманих вами дипломах і сертифікатах.
  2. На ваших різнобічних захоплення та хобі.
  3. На те, чим ви можете бути корисні в цій компанії.

3. Які документи включити в презентацію?

  1. Всі документи, які можуть зацікавити роботодавця.
  2. Тільки рекомендаційні листи.
  3. Документи про освіту.

4. Чи можна коригувати природну презентацію?

  1. Ні, це інтуїтивне поведінку.
  2. Так, вроджені моделі поведінки піддаються змінам.
  3. Можна, якщо розвинути навички самоконтролю.

5. Що написати в розділі резюме «Про себе»?

  1. Перерахувати всі свої позитивні якості.
  2. Вказати то, що хоче почути рекрутер в зв'язку з вакансією.
  3. Детально розповісти про своє кар'єрному розвитку.

6. Що оцінює рекрутер на початку інтерв'ю?

  1. Вашу анкету.
  2. Рівень ваших компетенцій.
  3. Ваш зовнішній вигляд і манеру поведінки.

7. Що потрібно зробити в кінці презентації?

  1. Подякувати інтерв'юера.
  2. Запитати, чи візьмуть вас на роботу.
  3. Дати рекрутеру свою візитну картку.

Чи може розповідь про себе «в двох словах» виділити вас серед інших і уявити професіоналом?
Що таке самопрезентація і для чого вона секретарю?
Імпровізувати або вчити текст самопрезентації?
1. Чи можна імпровізувати в ході самопрезентації?
2. На чому зробити основний акцент в самопрезентації?
3. Які документи включити в презентацію?
4. Чи можна коригувати природну презентацію?
5. Що написати в розділі резюме «Про себе»?
6. Що оцінює рекрутер на початку інтерв'ю?
7. Що потрібно зробити в кінці презентації?