Секретна формула мильних бульбашок

Н елопающіеся мильні бульбашки, морозиво у вигляді клітин крові або вірусів і шанс помузіціровать на автомобільному органі - такі розваги чекають відвідувачів II Фестивалю науки і допитливості «Політех».

Науковий спектакль про походження Всесвіту «Початок почав» каталонського ілюзіоніста Пепа Боу - одне з головних подій фестивалю. Дійові особи шоу - мильні бульбашки, створені за секретної технології фокусника. Вони не лопаються, точніше, лопаються лише тоді, коли цього захоче він, їх творець. Надаючи мильною бульбашкою найхимерніші форми, Пеп Боу розповідає про виникнення Всесвіту: від Великого вибуху до появи першої бактерії і мислячих істот.

Дія ще одного спектаклю - «Заповнення прогалин», який привезе з Санкт-Петербурга лауреат «Золотої маски» Російський інженерний театр AXE , - відбувається в шести контейнерах для перевезення морських вантажів. У них і розгорнеться дійство, історія відносин двох людей. З дитинства до самої старості. Розігрувати ліричні сцени будуть не тільки актори, а й еквілібристи.

Фестиваль пройде 23 і 24 травня на ВДНГ, на площі Промисловості, під відкритим небом, в павільйоні «Космос» і в самому політехнічному музеї , В павільйоні №26.

У минулому році перший фестиваль «Політех» відвідали 60 тисяч осіб. У цьому організатори очікують більшого напливу людей. Тоді створені з пластикових трубок величезні монстри художника Тео Янсена повільно повзали по піску, в цьому році на гілках дерев на ВДНГ розмістяться більше трьох десятків повітряних скульптур дітей-комах з дроту - проект «Метаморфози» російсько-фінського художника Олександра Райхштейн. Художник вирішив зіставити процес дорослішання людини з етапами розвитку комах. У личинок, схожих на немовлят, є ручки і ніжки, з'являються крила і довгі кучері. Персонажі Райхштейн грають, скачуть по гілках, гойдаються на гойдалках і досліджують навколишній простір, як справжні діти. При цьому істоти сміються, плачуть і щось бурмочуть.

Любителі незвичайних музичних інструментів зможуть пограти на автомобільному органі. Гудки 24 мерседесів підключать до клавіатури синтезатора і налаштують таким чином, щоб вони звучали приємно (звичайні автомобільні сигнали немелодійний), а самі автомобілі розташують, як клавіші на піаніно. І будь-який бажаючий зможе зіграти на машинах улюблену музику, хоч ноктюрн Шопена.

Крім того, в програмі інтерактивна архітектурна інсталяція Rings нідерландського художника Ноа Хаїма, водно-світлове графіті французького художника Антонена Резерв, інтерактивна інсталяція 60 Flavors австрійця Ульріха Ланцберга, який буде робити антикорупційні цукерки з гірким смаком, а також багато іншого.

Н елопающіеся мильні бульбашки, морозиво у вигляді клітин крові або вірусів і шанс помузіціровать на автомобільному органі - такі розваги чекають відвідувачів II Фестивалю науки і допитливості «Політех»

Інсталяція Миколи Поліський

Скульптор Микола Поліський, засновник відомого фестивалю «Архстояніе», спеціально для фестивалю створить гігантську інсталяцію у вигляді фірмового знака політехнічного музею - букви П. У минулому той же Поліський побудував з 7 тисяч модулів інсталяцію «Блискуча думка» (причому кожен глядач міг її змінити).

Вхід на фестиваль також буде оформлений девятиметровой буквою П, яку створить іспанський художник Маркос Зотес. Днем гігантська буква буде служити оглядовим майданчиком, а ввечері - основою для світлового шоу.

Крім того, організатори «Політеху» планують книжкову, лекційну і кінопрограму.

Головною стравою фестивалю стане наукове морозиво: у вигляді клітин крові зі смаком граната, алкана нафти зі смаком чорниці і вірусу грипу зі смаком цитруса і ківі.

Історія подібних фестивалів сягає XIX століття. У 1831 році була створена Британська асоціація розвитку науки, де вчені дискутували про останні досягнення. Пізніше на такі заходи почали допускати публіку. Наприклад, на Міжнародному фестивалі науки в Единбурзі (Edinburgh International Science Festival) всі бажаючі можуть дізнатися про новітні розробки місцевих учених. Единбурзький зліт вчених вважається одним з найбільш важливих і серйозних заходів світового масштабу, незважаючи на те що збудований він як свято для дорослих і дітей. Відвідувачам в доступній формі розповідають про різне - від привидів і шоколаду до спадщини Чарльза Дарвіна і проблем сучасної екології.

Сьогодні Фестивалі науки проходять у Великій Британії, Італії, Австрії, Норвегії, Данії, Німеччині, Фінляндії та багатьох інших країнах. Найбільший в Європі - Euroscience Open Forum, який організовується кожні два роки в різних європейських містах (в 2014-му в Копенгагені) і збирає сотні вчених і десятки тисяч відвідувачів.

У Росії такі фестивалі теж стали звичною справою. Так, в Москві в 2006 році вперше пройшов Фестиваль науки, організований МДУ ім. М.В. Ломоносова. У 2012 році фестиваль, ставши всеросійським, охопив 65 регіонів Росії.