Шенцев Дмитро Олексійович

11:30 (Оновлено 15.04.2019 о 20:15)

Шенцев Дмитро Олексійович. Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, заступник Голови Партії регіонів з організації роботи в регіонах.

Найбільш тісно пов'язаний з: Віктором Януковичем, Михайлом Добкіним.

біографія

Всі новини та згадки про Шенцева на FaceNEWS

Соратник покійного Євгена Кушнарьова і «ворог преси» Дмитро Шенцев з'явився на світло в Харкові 28 листопада 1964 року в сім'ї робітників. Навчався в харківській школі № 119, після чого отримав вищу освіту, закінчивши в 1988 році Харківський політехнічний інститут ім. Леніна за фахом «гідропневмоавтоматика і гідропривід» і отримавши диплом інженера-механіка.

У 90-х - початку 2000-х років Дмитро Шенцев керував (в середньому по два роки) цілим рядом комерційних фірм - працював заступником директора харківського дочірнього підприємства «Фортуна-сервіс» спільного підприємства «Фортуна», директором ТОВ «Кадіс», комерційним директором ТОВ «НОВО», директором ТОВ «Фортуна Лтд», першим заступником директора ТОВ «Корпорація АПК».

У 2003-му Дмитро Шенцев став віце-президентом харківського ТОВ «Компанія Техінпром», яке займалося постачанням природного газу по Харкову і області, продажем сільгосппродукції, товарів легкої і важкої промисловості.

У 2006-му і 2007-му роках Дмитро Шенцев обирався депутатом Верховної Ради від Партії регіонів. У вересні 2009 р очолив Антифашистський форум України.

сім'я

Дмитро Шенцев одружений (дружина Нонна молодша за нього на п'ять років) і виховує трьох синів. До слова, наймолодшого сина, Євгенія, Дмитро Шенцев назвав на честь Кушнарьова. А один із старших синів - Микита - по стопах батька пішов у політику. Уже в 19 років він став членом Партії регіонів, незабаром очолив первинну партійну організацію ПР в Київському районі Харкова, а в 21 був обраний депутатом Харківської міської ради від ПР.

Шенцев-молодший входить до складу постійної комісії з міжнародного співробітництва, інвестицій і сприяння підготовці та проведенню в місті Харкові Євро-2012 з футболу.

захоплення

Дмитро Шенцев довгий час професійно займався боксом. Серед своїх хобі називає шахи, футбол, більярд, баню, моржування, полювання і кулінарію (серед «фірмових» страв - плов і шашлик).

Шлях на політичний Олімп

Фактично, в політику Дмитра Шенцева привів Євген Кушнарьов. Справа в тому, що Шенцев ще в дитинстві познайомився з братом Євгена Петровича Сергієм Кушнарьовим. Вони разом навчалися в одній школі №119. Незважаючи на те, що Кушнарьов був старше Шенцева, саме Дмитро був лідером в компанії, в першу чергу через своїх бійцівських якостей, адже він займався боксом і став кандидатом у майстри спорту. Пізніше шкільна дружба допомогла Дмитру Шенцеву познайомитися з Євгеном Кушнарьовим.

«У шкільні роки я активно займався спортом, не відрізнявся зразковою поведінкою і був, скоріше, неформальним лідером серед однолітків. Після закінчення інституту разом з друзями зайнявся бізнесом і незабаром познайомився зі старшим братом мого шкільного товариша Сергія Кушнарьова Євгеном Петровичем Кушнарьовим. З роками він став для мене не тільки наставником, а й близьким другом », - розповідав про знайомство з Кушнарьовим сам Дмитро Шенцев.

Спочатку Кушнарьов «замкнув» на Дмитра Шенцева вирішення господарських питань і забезпечення особистої безпеки. Потім - «прописав» в власний політичний проект, партії «Нова демократія», а після допоміг потрапити в список Партії регіонів на виборах до Верховної Ради 2006 року за № 129.

У листопаді 2007-го Дмитро Шенцев знову потрапив в ВР - на цей раз 141-м в списку. Якщо в свою першу каденцію він входив до Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, то в другій - вже був заступником голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У вересні 2008-го, після досить скандального зміщення (посварився з тандемом Добкін-Кернес) головного «регіонала» і голови облради Василя Салигіна з партійних і «радянських» постів, Дмитро Шенцев очолив Харківську обласну організацію Партії регіонів, а рік по тому став керівником обласного штабу.

Тоді по харківському полтітікуму поповзли чутки про розкол не тільки в обласній організації - адже раніше за вибори в області відповідав Добкін, якому залишили координацію виборчої кампанії, а й навіть в особистих відносинах «регіоналів» (Добкін і Шенцев - куми). Говорили навіть про те, що через конфлікт одному з них доведеться подати у відставку. Однак обидва «регіонала» все плітки категорично заперечували, заявляючи, що працюють «на спільну справу».

Коли після президентських виборів пішла «хвиля» зміни губернаторів, Дмитру Олексійовичу довелося взяти участь в інтризі, що розгорнулася навколо «головного крісла» Харківщини після зняття Арсена Авакова. В той момент Дмитро Шенцева називали головним, фактично безперечним претендентом на цю посаду. Сам він вважав за краще висловлюватися стриманіше - і мав рацію: головою облдержадміністрації несподівано для багатьох призначили Добкіна. Дмитро Олексійович відреагував досить стримано: «Я дуже радий, що в нашій політичній силі такий великий кадрової потенціал.

Нам ділити нічого - ми не ділили землі і нам не роздавали нагороди. Це дуже відповідальна посада, а Михайло Маркович хороший управлінець ». До речі, Добкін разом з губернаторським кріслом отримав і посаду обласного лідера ПР, тоді як Дмитро Шенцев пішов на сумнівне «підвищення» по партії. З квітня 2010-го Шенцев трудиться на посаді заступника лідера ПР по організації роботи в регіонах (тоді головою партії став Микола Азаров, а президент Віктор Янукович отримав посаду почесного голови партії).

бізнес

До середини 90-х Дмитро Шенцев стає одним з головних помічників Євгена Кушнарьова. Також ходили чутки, що Євген Кушнарьов зробив Дмитра Шенцева негласним уповноваженою особою при вирішенні власних економічних питань - ім'я Шенцева, таким чином, пов'язували з підприємствами, засновниками або керівниками яких були діти губернатора Тетяна і Андрій, брат Сергій, а також зять Олександр Кагановський.

Серед них, зокрема, були «Універсал-сервіс» (сфера діяльності - торгівля, зовнішньоекономічна діяльність, будівництво, реставрація, деревообробка, транспорт), ТОВ «Пивзавод« Нова Баварія », ТОВ НВК« Регіон-Інвест »(торгівля, юридичні консультації , ріелторська діяльність), ТОВ «Бестнет» (торгівля, розробка і поставка програмного забезпечення), ТОВ «Баутехнік Східна Україна» (торгівля, автомобільне господарство), ТОВ «Долина» (маркетингові дослідження, юридичні та фінансові консультації, продаж і здача в оренду н едвіжімості виробничо-технічного призначення, нотаріальна діяльність), ТОВ «Сталкер» (торгівля), ТОВ «Тандем 1» (виробництво будівельних деталей), ТОВ «Слобожанський кварц» (видобуток кварцового піску, виробництво скла), ТОВ «Медфармпрепарати» і ряд інших .

Сам Дмитро Шенцев є засновником ряду комерційних підприємств - головним чином, пов'язаних або з одним з його основних хобі, полюванням і риболовлею, або з азартними іграми.

До перших відносяться Харківське обласне мисливське господарство «Лісомір», Борівське мисливське рибне господарство «Хантер», ТОВ «Бірюк», яке займається полюванням, ловлею і розведенням дичини, Харківська обласна громадська організація «Харківський фонд диких тварин» і ТОВ «Харківський кінний завод» . До других - ТОВ «Фортуна ЛТД» та ТОВ «Ново». Також він «відзначився» в ТОВ «Виробничо-будівельне підприємство« Галі », що займається здачею в оренду власної та державної нерухомості.

Також з ім'ям Дмитра Шенцева ЗМІ пов'язували, зокрема, ТМР «Лісівник» площею 23 613 гектарів в Балаклійському районі Харківщини і ТОВ «Гай» площею 17 457 гектарів в Ізюмському районі.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Ще самому на початку своєї політичної кар'єри Дмитро Шенцев «удостоївся» одного з перших місць в антирейтингу «Вороги преси-2006». Приводом до потрапляння на 4-й рядок послужив інцидент на скандальній сесії Харківської облради 3 червня 2006 року, де розглядалося питання про висловлення недовіри губернатору Арсену Авакову. Тоді Дмитро Шенцев ударив по об'єктиву фотокореспондента, який знімав, як «регіонали» з бюлетенями пішли в малий зал для групового голосування.

А менше року тому відбулася подія, безумовно, наклала відбиток на всю подальшу політичну кар'єру Дмитра Шенцева. 16 січня 2007 року він разом з Євгеном Кушнарьовим, нардепом Сергієм Гусаровим і своїм помічником Дмитром Завальним відправився полювати в ліси Ізюмського району Харківщини. Вони об'їжджали лісництво, коли дорогу їм перебіг вовк (за іншою версією - кабан). Мисливці вискочили з машин і почали стрілянину, в результаті якої Кушнарьов був важко поранений. Врятувати його не вдалося, хоча медики боролися за життя губернатора майже добу. Як потім з'ясувалося, постріл був зроблений з карабіна, що належить Завальному.

У грудні 2007 року прокуратура Харківської області пред'явила Дмитру Завальному звинувачення у вбивстві з необережності, а також у незаконному носінні вогнепальної зброї. За версією слідства, випущена ним з карабіна куля зрикошетила в Кушнарьова. У травні 2009 року Апеляційний суд Харківської області задовольнив клопотання Завального про амністію.

Справа про вбивство Євгена Кушнарьова було закрита Верховним судом України 9 вересня 2009 року. Однак до сих пір в політичних колах циркулюють найрізноманітніші версії з приводу причин трагічної загибелі губернатора. Висловлюються припущення, що саме участь в нещасливій полюванні допомогло кар'єрному росту Дмитра Шенцева по партійній лінії.

Надалі в настільки ж гучні історії Дмитро Шенцев вже не потрапляв. Однак у Верховній Раді він найбільше запам'ятався як «винищувач мікрофонів». У вересні 2009 року нардепа звинуватили в тому, що під час пленарного засідання він зламав мікрофон спікера Володимира Литвина, щоб перешкодити йому вести сесію. За хуліганство з Дмитра Олексійовича витребувати 7 тисяч гривень. Правда, сам Шенцев свою провину заперечував. «Конструкція цих мікрофонів така, що вони гнуться в декількох місцях. Тому я просто прибрав мікрофон від його особи, щоб він (Литвин - Ред.) Перестав вдавати з себе героя і піаритися «під дулами автоматів», - заявив він.

Ім'я Шенцева також пов'язували зі скандалом з нерухомістю в Києві. У травні 2012 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що нардеп володіє 5-поверховим будинком на Трухановому острові вартістю 13 мільйонів доларів (за документами він проходив як яхтклуб).

За словами старожилів, раніше там знаходилася радіомайстерня київського річкового порту. Тепер же в будівлі є ліфт, чотири спальні, більярдна, тренажерний і гімнастичний зали - і все це обгороджено колючим дротом, щоб не заважали згарища за парканом курортники. Спеціально для власника навіть протягнули з іншого берега Дніпра газову трубу.

Читайте також: досьє на Новосельцев Жан Вадимович