Сергій Пєнкін: "Бери участь я в" Євробаченні ", зайняв би останнє місце"

Співака дратує & laquo; Камеді-клаб & raquo; і нецензурні вирази, а своїм недоліком вважає вік

- Сергій Михайлович ...

- Давайте відразу домовимося - до мене можна звертатися просто, по імені і на ти. Я ж людина не пафосний.

- Добре. Ти народився в багатодітній родині, зараз якось підтримуєш своїх родичів?

- Я намагаюся як можу. Допомагаю своїм сестрам, племінникам. У Пензі побудував дві церкви, одну для рідного міста, а іншу присвятив мамі і татові.

- Останнім часом в російському шоу-бізнесі говорять, що дуже виросли ціни на хіти (сума за нову пісню доходить і до $ 70. 000), а як ти вибираєш собі репертуар?

- Мені пропонують абсолютно інші суми. Але якщо є дійсно хороша пісня, можна й поторгуватися (сміється), щоб композитор отримав свій гонорар, а артист - хорошу пісню.

- Чи немає у тебе бажання виступити на "Євробаченні"? Адже ті ж Патрісія Каас, Тото Кутуньо свого часу не побоялися взяти участь в цьому конкурсі?

- Я вважаю, що це конкурс художньої самодіяльності, і тому "Євробачення" не для мене. У 1994-му році я ж намагався потрапити на цей конкурс, але не пройшов відбірковий тур. І зараз думаю, добре, що і не потрапив. Виявився, може бути, на останніх місцях. Мені набагато приємніше, що я співав в дуетах з Тото Кутуньо, Демісом Руссосом і іншими чудовими співаками. Я поважаю професіоналізм і завжди прагну до нього. А взагалі мої оцінки практично ніколи не збігаються з результатами. Мені дуже сподобалися ваша українська співачка-мулатка (Гайтана. - Авт.) І естонець, який співав в стилі Елтон Джона, а вони навіть не увійшли в першу десятку.

- Чи існують у тебе якісь ритуали перед виступом?

- У гримерці у мене завжди є ікона мого ангела-хранителя і багато парфуму. Я взагалі стежу за тим, щоб в залі, куди приходять глядачі на мій виступ, добре пахло. Чесно скажу, мені приємно, коли на мої концерти жінки приходять у вечірніх сукнях, а чоловіки - в костюмах. Мені здається, я даю їм можливість на пару годин опинитися в Лас-Вегасі.

- Кажуть, що твої пісні зцілюють?

- Кажуть навіть, що жінки негайно вагітніють після моїх концертів (сміється). Я просто думаю, що глядачі вдячні мені нема за зцілення, а за те, що я співаю без фонограми, а це найголовніше.

- А на гастролях трапляються казуси якісь?

- Як і з кожним артистом. Ось недавно виступав у цирку в Саратові. Так мене попередили, що за лаштунками під час виступу буде сидіти в клітці лев, який часто заважає артистам своїм ревом. Але в моєму випадку лев після мого концерту заснув і ще дві доби спав.

- Сергій, а не зачіпає те, що тобі до сих пір звання не дали?

- Я спокійно ставлюся до його відсутності, але ... Може, трохи й зачіпає. У нас же є люди, які чи не з дитячого садка народні артисти (сміється). Може, мені до 70 років звання і присвоять.

- Що ти робиш для того, щоб підтримувати свій голос в тонусі?

- Ну є кілька правил. Не можна лузати насіння, пити холодну воду, курити, співати на холодному повітрі.

- Чи не хочеш ти обзавестися своєю сім'єю, щоб зазвучали в будинку дитячі голоси?

- Знаєш, мені хочеться, щоб мене полюбила не якась там божевільна прихильниця, і не за те, що я артист ... Коли оце стрінеться з справжньою людиною, який оцінив в мені людину, все буде нормально.

- Ти людина з класичною музичною освітою, що змусило піти на естраду?

- Співаю з дитинства. Моя мама працювала в церкві, я співав у церковному хорі. Потім в музичній школі. Фортепіано, флейта, хоровий гурток ... Діафрагма у мене правильно працює. Я виступаю в різних стилях. Коли приходжу в джаз-клуб, мені кажуть як своєму: "О, Серьога прийшов". Хоча я не джазист, але люблю і вмію співати джаз. Із задоволенням виконую класику. І народники мене своїм вважають. До кожного стилю я підходжу відповідально. А взагалі вважаю, що класика повинна бути основою для співака, а потім він може шукати себе в інших напрямках. Це як побудувати будинок. Спочатку закладається фундамент ...

- Що ти читаєш, яку музику слухаєш?

- В основному, читаю книги про відомих музикантів, артистів. Слухаю джаз, під настрій органну музику, люблю Баха. Можу послухати хеві-метал, все, крім жахливої-жахливою попси. Якщо в ресторані з гарною кухнею буде звучати дешева музика, я просто піду звідти. Краще я піду в звичайну таверну, де буде грати джаз або звучати Бейонс, Елтон Джон, Джордж Майкл ...

- Чи не приймаєш попсу? Але ти ж сам працюєш в поп-музиці ...

- Я ж казав про задешево. Пісні, написані композиторами для мене я намагаюся співати в своєму стилі, щоб це звучало добре і мені не було соромно. У мене є диски, записані в 90-е, вони і зараз актуальні. Я не тікаю за модою в поп-музиці. Намагаюся зробити так, щоб надовго вистачило. Популярна музика - це популярна, а не попса. Слово попса мене дратує, як дратує слово зірка. Чи не встигне хлопчик вискочити на сцену, він вже зірка. У нас особистостей-то мало, зате зірок розвелося. Але ж цього статусу ще досягти треба. Як кажуть, раніше співаки хотіли бути зірками, а тепер зірки хочуть бути співаками. Ось що відбувається.

- Які звуки тебе дратують як людини з ідеальним музичним слухом?

- Справа не тільки в звуках. Дратує по ТВ "Камеді-клаб". Дурниці кажуть, а всі сміються. Дратує мат. Можна в компанії іноді вжити, але не публічно, тим більше погано, коли він звучить з екрану. Вже починає дивувати хороший нормальну мову. Він став нудним. Як виражалися емоції? Барвисто. А тепер школяр каже: "О, прикольно". Я прихильник гарного мови, я за те, щоб він залишався теплим, ніжним, справжнім.

- А які в тебе недоліки?

- Я спізнююся, веду боротьбу із зайвою вагою. А то, що мені 50 з гаком років, це можна назвати недоліком?

"Космос", Цой і голос в 4 октави

Ім'я: Сергій Пєнкін

Народився: 10.02.1961 в Пензі ( Росія )

З трьох років Сергій співав у хорі, закінчив музичну школу в Пензі (по класу фортепіано і флейти) і Пензенское музичне училище , Потім служив в армії. З початку 80-х років жив у Москві, працював двірником. Навчався в Московському музично-педагогічному інституті імені Гнесіних. Паралельно з навчанням працював вокалістом в ресторанних ансамблях, їздив за кордон у складі вар'єте ресторану готелю "Космос". Відомий діапазоном свого голосу, що охоплює чотири октави. Композиції Сергія включають російські народні пісні, романси, популярні західні шлягери. Візитною карткою співака стали пісні Feelings, "Дощ осінній", "В іншу весну", "Привид опери", "Пам'яті Карузо", "Тріумф Дон Жуана" - всього понад 140 пісень. У далекому 1988-му році в Євпаторії Пєнкін познайомився з Віктором Цоєм і той, вражений його голосом, запросив його заспівати в одному концерті.

Читайте найважливіші новини в Telegram , А також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі .

джерело: сьогодні Ти народився в багатодітній родині, зараз якось підтримуєш своїх родичів?
Чи немає у тебе бажання виступити на "Євробаченні"?
Адже ті ж Патрісія Каас, Тото Кутуньо свого часу не побоялися взяти участь в цьому конкурсі?
Чи існують у тебе якісь ритуали перед виступом?
Кажуть, що твої пісні зцілюють?
А на гастролях трапляються казуси якісь?
Сергій, а не зачіпає те, що тобі до сих пір звання не дали?
Що ти робиш для того, щоб підтримувати свій голос в тонусі?
Чи не хочеш ти обзавестися своєю сім'єю, щоб зазвучали в будинку дитячі голоси?
Ти людина з класичною музичною освітою, що змусило піти на естраду?