Широкоформатний друк в століття роботизації *

  1. Автоматизація виробничих процесів
  2. Більш передбачувана виробниче середовище
  3. Скорочення витрат на оплату праці
  4. Підвищення продуктивності друкарського обладнання
  5. Назустріч вимогам високої ефективності і автоматизації
  6. Нові розробки HP
  7. Agfa Jeti Tauro
  8. Пристрій автоматичної подачі листа
  9. Diesel Displays
  10. Нові розробки Durst
  11. Modagrafics автоматизує технологічні процеси
  12. Принтер 1312AF в компанії IDL Worldwide: відчутні зміни
  13. Автоматизація післядрукарських процесів
  14. Удосконалення столів в Esko
  15. Сучасні рішення від Zünd
  16. Керуюче ПО стає більш інтуїтивно зрозумілим
  17. BoxMaker «розумнішає»

Як постачальники обладнання допомагають РПК і друкарням автоматизувати друковані та післядрукарські процеси і підвищити ефективність виробництва Як постачальники обладнання допомагають РПК і друкарням автоматизувати друковані та післядрукарські процеси і підвищити ефективність виробництва.

Технології автоматизації процесів з допомогою роботів Robotic process automation (RPA) - одна з найбільш активно обговорюваних тем в сучасному діловому світі. RPA покликана спростити багато виробничих процесів, замінивши собою оператора-людини. При цьому вона дозволяє багаторазово автоматично виконувати «людські» операції і не вимагає при перенастроюванні на інші роботи якої-небудь зміни конструкції обладнання та обслуговуючої його інфраструктури.

Компанії починають переосмислювати свою стратегію і політику щодо робочої сили. І RPA в деяких галузях сприймається як один з багатьох факторів, що дозволяють добитися кардинальних змін правил гри, поряд з іншими молодими і що швидко технологіями. До числа таких технологій відносяться штучний інтелект, когнітивні обчислення, 3D-друк і роботизація. Деякі експерти навіть називають впровадження цих технологій «Четвертої промисловою революцією».

Вплив цієї революції на ряд галузей, ймовірно, буде дуже велике: з'єднання технологій «цифрового» і «фізичного» світу має сильно змінити підходи до виготовлення та розповсюдження продукції.

Деякі з цих тенденцій вже приходять в світ широкоформатного друку і допомагають виробникам друкарського обладнання розширити можливості своєї продукції, створюючи нові моделі, технології та комплектуючі, ПЗ - з метою дати поліграфістам можливість прискорити друковані процеси і зробити їх більш автоматизованими.

Автоматизація виробничих процесів

Наприклад, Esko 1 , За словами директора з розвитку підрозділу цифрового друку і обробки цієї компанії з Майамісберга (шт. Огайо, США) Джорджа Фолікмана, почала розробляти ПО для автоматичного управління налаштованим поліграфічними процесами більше 20 років тому.

«З ростом ринку широкоформатного друку нам вдається адаптувати існуюче ПЗ (наприклад, для автоматизації додрукарської підготовки з урахуванням заданих умов) під вимоги нової області - широкоформатного друку. Але автоматизація не обмежується тільки обробкою зображень. Ми також працюємо над тим, щоб оптимізувати всі етапи техпроцесу в друкарських і післядрукарських цехах, наприклад, вдосконалюємо призначений для користувача інтерфейс в бік зменшення числа клацань миші і натискань оператором, а також розробляємо нові методи апаратної автоматизації завантаження, вивантаження і переміщення матеріалу, а також його різання », - додав Фолікман.

Фолікман вважає, що автоматизація усуває вплив людського фактора і дуже значно підвищує швидкість проходження замовлень в друкарні: «При цьому завдяки позбавленню від надлишкових операцій і звільнення дизайнерів і фахівців з додрукарської підготовки для більш творчих завдань і робіт з більшою доданою вартістю підвищується загальна продуктивність».

Більш передбачувана виробниче середовище

Автоматизовані системи забезпечують більш передбачувану виробниче середовище і більш відтворений результат. Як пояснив Фолікман, автоматизовані системи позбавляють від необхідності що-небудь «вгадувати» і дозволяють більш точно планувати роботу. При ручному управлінні обладнанням оператору буде потрібно багато часу на те, щоб відкрити файл, обробити його і відправити на друк (паралельно заглянувши в Facebook). Досвідчений оператор може піти у відпустку або захворіти, переклавши складні завдання на менш кваліфікованого колегу. Ну і як в такій ситуації власнику бізнесу оцінювати витрати часу на замовлення і прибуток від його виконання? Автоматизація усуває всі ці «человекозавісімие» змінні і дозволяє вести справи в упорядкований і передбачуваний. Всі замовлення на друк обробляються за відомим алгоритмом і з передбачуваними витратами часу. Знання і досвід зберігаються в комп'ютері, і оператори перестають бути незамінними. Тепер забезпечується передбачуваний і відтворений результат.

Скорочення витрат на оплату праці

«Можливість виконати замовлення при менших витратах на персонал стає невід'ємною частиною комплексу заходів по скороченню загальних виробничих витрат, - вважає директор з продажу широкоформатного устаткування Durst Image Technology US 1 (Рочестер, шт. Нью-Йорк) Ларрі Д'Аміко. - Прагнучи запропонувати покупцям обладнання з низькою ціною володіння, Durst зосередилася зокрема, на мінімізації саме цього компонента собівартості. Багато наших покупців отримали обладнання, здатне працювати автономно ».

За словами Д'Аміко, висока продуктивність цих машин в значній мірі пояснюється раціональними принципами і технологією використання друкуючих головок. Він нагадав, що в нових голівках більше сопел, а застосування декількох головок дозволяє підвищити швидкість друку. Він пояснює: «Чутливий місце подібного підходу в тому, що такий спосіб підвищення продуктивності вимагає відповідних змін в конструкції принтера. Тому в Durst почали з удосконалення центральної направляючої балки: тепер це деталь з литого алюмінію, завдяки чому вона стала більш жорсткою і при цьому більш легкою. Лінійні магнітні електродвигуни переміщують каретку по цій направляючої балки. Така конструкція дозволяє в кінці робочого дня запустити завдання на друк, і машина сама не тільки виконає друк великого обсягу, але зробить це точно і багаторазово ».

Д'Аміко додав, що основна вигода тут досягається через економію на робочій силі, але є і ще один великий плюс: можна згладити нерівномірність попиту на друк, організувавши в періоди пікового попиту додаткову другу зміну, під час якої обладнання буде працювати без участі людей: «Багато наших покупців запускають завдання на друк в кінці першої зміни, а потім, ввечері, обладнання працює саме. А вранці вони можуть виконати фінішні операції по цьому замовленню. Клієнтам дуже подобається така гнучкість і такий спосіб підвищити продуктивність свого обладнання ».

Підвищення продуктивності друкарського обладнання

Як підкреслив менеджер з маркетингу підрозділу рекламної друку Canon Solutions America 1 Ренді Паар (Ітаська, шт. Іллінойс, США), продуктивність може залежати і від типу конструкції принтера (наприклад, від того, гібридне цей пристрій або стаціонарне планшетний): «Чи повинен оператор вручну подавати матеріал в зону друку і стежити, щоб матеріал йшов без перекосу? Чи повинен він забирати запечатаний матеріал з іншого боку? Або досить просто помістити матеріал на нерухомий стіл, дати команду "друк" і можна займатися іншими справами? Навіть при рівній продуктивності (відбитків або квадратних метрів на годину) обладнання звільнення оператора для виконання інших завдань підвищує загальну продуктивність друкарського цеху ».

Паар повідомив, що для підвищення продуктивності планшетних УФ-принтерів в останніх моделях цього типу вони перейшли на пневматичну штифтову приводку - вона дозволяє оператору завантажувати аркуші картону на стіл швидко, точно і одноманітно. Він зазначив, що це нововведення підвищує продуктивність і при двостороннього друку, так як допомагає забезпечити точну приводку особи до обороту.

«Коли ми випускали на ринок наші найпродуктивніші планшетні УФ-принтери - сімейство Océ Arizona 6100, ми зіткнулися з необхідністю скоротити час на технічне обслуговування друкувальних головок. У моделях цього сімейства - по шість головок на кожен канал, отже, ручне обслуговування головок різко знизило б продуктивність друку. Тому ми розробили автоматизовану систему техобслуговування головок: вона запускається натисканням кнопки, причому для головок обраних каналів. Тепер на повну прочищення всіх 42 головок потрібно менше 3 хв, тобто менше 25 с на кожен канал », - пояснив Паар.

Крім того, поліпшення функцій контролю процесів може також внести свій внесок в підвищення загальної продуктивності. Паар зазначає: «Одним з перших наших нововведень, що підвищують продуктивність, був перехід до пакетної друку таких замовлень, як віконна графіка: там вироби з двосторонньої кольоровим друком і блокуючим білим шаром між ними (CMYK + White + CMYK) вдалося зібрати разом і друкувати як один збірний замовлення. І це теж дозволяє звільнити оператора і перемкнути його на виконання інших завдань ».

За словами Паара, що застосовується в принтері технологія дозволяє друкувати дуже швидко і при цьому із збереженням відмінної якості друку: «Якість друку - як картковий будиночок: якщо десь щось упустити, то все розвалиться. При розробці принтера для високоякісного друку доводиться враховувати всі ці фактори. Вивчивши всі ці впливають фактори, ми впровадили вдосконалення, наприклад, технологію Active Pixel Placement Compensation (активної компенсації положення краплі), яка дозволяє зменшити фактичну похибку позиціонування краплі з 350 до 50 мкм. В результаті випущені краплі потрапляють точно туди, куди потрібно ».

Назустріч вимогам високої ефективності і автоматизації

Як зазначив, віце-президент з маркетингу EFI Inkjet 1 Кен Ханулец (Мередіт, шт. Нью-Гемпшир, США), для компаній, таких як EFI, чиї клієнти - РПК і типографії з великими обсягами друку, абсолютно необхідно забезпечувати необхідний рівень автоматизації та ефективності. «У міру того, як росте швидкість друку наших принтерів, зростає і потреба в системах автоматизованої подачі матеріалу, які зробили б процес друку ефективним і максимально продуктивною. Сьогодні ми пропонуємо кілька унікальних опцій напів- і повністю автоматичної подачі матеріалу для високопродуктивних гібридних (рулонно-планшетних) машин сімейства VUTEk HS; ми недавно додали опцію напівавтоматичного переміщення матеріалу для гібридного принтера VUTEk LX3 Pro з шириною запечатується до 3 м », - пояснив Ханулец.

За його словами, одна їх причин, за якими компанія може забезпечити швидкість і продуктивність обладнання для друку на жорстких матеріалах, - то, що вона сама бере участь в розробці застосовуваних технологій. А то, що компанія сама розробляє і випускає чорнило, дозволяє їй в ще більшому ступені контролювати якість друку і продуктивність свого обладнання. Крім того, цифрова «начинка» обладнання і його растрові процесори передають на друк зображення максимально високої якості з точною передачею кольору. Таким чином, принтер став центром екосистеми, яка дозволяє клієнтам використовувати всі переваги не тільки гібридної друку, але і друку з рулону на рулон, по тканині та інших матеріалів.

Крім того, застосовується технологія затвердіння, при якій первісна фіксація проводиться світлодіодним джерелом, а остаточна - звичайної УФ-лампою. Це дозволяє забезпечити підвищену якість і точну передачу кольору, а також дозволяє замовникам задавати один з декількох рівнів глянсовості відбитка.

«У деяких моделях наших принтерів застосована технологія UltraDrop, яка забезпечує друк краплями об'ємом 7 пл. Це дозволяє нашим клієнтам забезпечити ще більш високу якість і більшу деталізацію своїх відбитків », - додав Ханулец на завершення.

Нові розробки HP

Як повідомляє директор з маркетингу рішень для широкоформатного друку з HP Americas 1 Оріол Гаш (Бойсе, шт. Айдахо, США), друкарні високого рівня шукають варіанти повної наскрізної автоматизації наступних груп завдань: легке створення завдань на друк, зручна додрукарська підготовка і додрукарська перевірка, автоматична післядрукарська обробка, інтеграція з системами управління (MIS): « Виробники відповіли на цей попит поруч програмних і апаратних рішень, і в HP також не залишилися в стороні ».

Гаш зауважив, що HP недавно запровадила HP Print OS - хмарну операційну систему управління промислової печаткою, відкриту, безпечну, доступ до додатків якій можливий в будь-який час і з будь-якого місця. Print OS має низку можливостей, завдяки яким вона може задовольнити вимоги друкарень високого рівня.

«Система HP Signage Suite допомагає поліграфістам підвищити продуктивність завдяки тому, що транспаранти, покажчики і рекламні зображення тепер можливо створити за допомогою трьох клацань миші: замовник просто вибирає шаблон, вставляє пропоноване вміст або вивантажує своє і відправляє сформоване завдання на друк», - пояснює Гаш . HP Box - додаток обміну файлами, оптимізоване для поліграфії. Воно спрощує прийом файлів від замовника, їх перевірку і підготовку, а також висновок завдання на друк. За словами Гаша, додаток SiteFlow системи Print OS ідеально підходить поліграфічним підприємствам, що обслуговують клієнтів категорії B2B, B2C і B2B2C, яким потрібно ефективно обробляти онлайн сотні і тисячі замовлень на друк і відправляти видрукувані замовлення клієнтам: «Це рішення типу" все в одному "- в ньому об'єднані функції автоматичного прийому замовлень, підготовки до друку і управління технологічними операціями, відстеження проходження замовлень і контроль продуктивності ».

Говорячи про розвиток апаратних засобів, Гаш згадав про те, що HP недавно представила сліттери для своїх принтерів HP Latex 3200 і HP Latex 3600. У поєднанні з вже наявними поперечними ножами вони дозволяють робити різання по осях X і Y по закінченні друку без необхідності додаткових маніпуляцій з відбитком і відразу ж отримати готовий виріб.

HP також представила УФ-принтер HP Scitex 17000. «HP Scitex 17000 - планшетний модель високого класу з опцією автоматичної подачі як гнучких, так і жорстких матеріалів для друку. Принтер підтримує друк одно- та багатолистових робіт, допомагає економити час і увагу оператора, а також може працювати без участі людини і в режимі "з стопи в стопу" », - підсумував Гаш.

Agfa Jeti Tauro

Agfa Graphics 1 також недавно поповнила свою лінійку принтерів, представивши варіант широкоформатного принтера Jeti Tauro зі світлодіодним отверждением на виставці FESPA 2017. За словами менеджера по продуктах сімейства Jeti підрозділи друку реклами та вивісок Agfa Graphics Рейнхільди Алерт (Мортсел, Бельгія), компанія працює над адаптацією своїх планшетних і високопродуктивних принтерів під більш високий рівень вимог клієнтів - шляхом більшої автоматизації.

«За результатами вивчення думки наших покупців ми додали в наш флагманський гібридний струменевий УФ-принтер Jeti Tauro ряд функцій, пов'язаних з автоматизацією процесів. Принтер Jeti Tauro розрахований на цілодобову роботу з продуктивністю до 275 м 2 запечатаній поверхні в годину. Він працює зі столами для листових матеріалів та з системою подачі матеріалу з рулонів. Зображення наносять 32 головки Ricoh Gen5 з швидким викидом крапель, зведені в шість барвистих модулів. Це забезпечує швидкість і відмінну якість друку », - підсумувала Алерт.

Пристрій автоматичної подачі листа

Як зазначила Алерт, принтер Jeti Tauro можна модернізувати за рахунок установки пристрої автоматичної подачі картону і стопоукладчіка, здатних одночасно автоматично обробляти до чотирьох аркушів, що скорочує час простою і забезпечує приріст продуктивності до 30%: «Здатність запечатувати паралельно кілька листів, а також наявність системи вивантаження призводять до ще більшого підвищення продуктивності. Наша система управління процесами Asanti завдяки швидкій обробці зображень і точному управління кольором робить друк ще більш ефективною. База даних за матеріалами дозволяє заощадити час, швидко завантаживши резервування друку для конкретного матеріалу ».

За словами Алерт, в світлодіодному принтері Jeti Mira, представленому в кінці 2016 р використовується інша технологія автоматизації, яка забезпечує продуктивність до 230 м 2 запечатаній поверхні в годину: «Цей планшетний УФ-принтер високого рівня має функції, як ми їх називаємо, "друку і підготовки", що дозволяють друкувати безупинно. Наприклад, в той час як оператор завантажує листи на одну сторону стола, листи на іншій стороні вже запечатуються. Завдяки цьому Jeti Mira забезпечує ефективну друк, так як дозволяє знизити тривалість простою і підвищити продуктивність ».

На її думку, загальна автоматизація робочих процесів допомагає знизити витрати на робочу силу, так як дозволяє власникам друкарень наймати менше операторів високої кваліфікації: «Наша система управління Asanti, що працює з файлами формату pdf, автоматизує і спрощує виробничий процес. Вона перевіряє файли на наявність помилок або на проблеми з кольором (передачею кольору), оптимізує витрати на друк і спрощує інші завдання ».

Diesel Displays

Як приклад клієнта, що використовує переваги технології Jeti, Алерт згадала РПК Diesel Displays з Карлтона (шт. Техас). Diesel Displays на ринку з 2003 року і надає послуги друку як для власників «великих брендів», так і для роздрібних продавців. Парк обладнання компанії включає принтери Jeti 3020 і Titan HS, і ось до них додався новий принтер Tauro.

Власник Diesel Displays Брент Ештон повідомив, що найбільша технологічна новинка, якої він може похвалитися, - автоматизація роботи з матеріалами на столах: «Раніше ми друкували в середньому 10-12 поверхонь на годину, а тепер - 30-40, в залежності від якості друку ».

За словами Ештона, стіл нової моделі Agfa Tauro дозволяє пропускати листи матеріалу в 2,5 рази швидше. «У своїй роботі ми де в чому відрізняємося від інших РПК. Ми продовжуємо зрушувати межі можливого в тому, що стосується продуктивності », - заявив він.

Ештон додав, що в найближчі роки він очікує переходу до виробничої технології «безпосередньо з принтера безпосередньо до цифрової станції різання».

«Це дійсно розсуне межі можливого в нашій галузі», - зауважив він на закінчення.

Нові розробки Durst

Д'Аміко з Durst звертає увагу на те, що нова система подачі матеріалу дозволяє подавати матеріал на їх планшетні принтери прямо на палетах. «Ви просто ставите матеріал на палету, навіть якщо матеріал різного типу / розміру. Формуєте чергу на друк і вивантажує палету на стопоукладчік відразу після закінчення формування зображень. Немає кращого способу скоротити витрати на персонал », - зауважив він.

Modagrafics автоматизує технологічні процеси

Компанія Modagrafics з Роллінг Медоус (шт. Іллінойс, США) застосовує принтер Durst Rho 312R, здатний запечатувати матеріал шириною 3 м і друкувати одночасно на двох рулонах. Її президент і генеральний директор Пол Піркл каже, що після установки Rho 312R їх процеси стали виконуватися набагато більш надійно і передбачувано: «Перевага автоматизації процесів - в більшій ефективності та в економії коштів. Тут існує питання альтернативної вартості: можна продовжувати працювати в традиційній манері, а можна спробувати розширити межі можливостей шляхом переходу до автоматизації робочих процесів, що підвищить цінність продукції і дозволить контролювати всі процеси ».

Піркл вважає, що завдяки автоматизації завантаження матеріалу і післядрукарської обробки їх обладнання працює більш ефективно. «Зв'язати все воєдино і правильно зістикувати процеси - ось що потрібно, щоб побудувати ефективну систему. Ефективний виробник повинен вивчити всі "вузькі місця" своїх виробничих процесів і виробити рішення для кожного з цих випадків. У Durst розуміли це, коли вони продали нам принтер Rho 312R. Вони працювали з нами, щоб краще розібратися в тому, який продукт ми хочемо виробляти, і допомогли нам підвищити нашу ефективність », - пояснив Піркл.

Принтер 1312AF в компанії IDL Worldwide: відчутні зміни

Ще один покупець продукції Durst, дуже задоволений можливостями, що з'явилися автоматизації, - IDL Worldwide з Іст-Батлера (шт. Пенсільванія, США). Директор IDL Worldwide по рекламної поліграфії Дін ДеМарко повідомив, що з придбанням принтера Rho 1312AF вдалося скоротити обсяг ручних операцій і витрат на оплату праці, а також домогтися більшої продуктивності.

«Одна з основних причин, по яким поліграфісти не хочуть вкладатися в автоматизацію, - боязнь додаткових витрат, - говорить ДеМарко. - Багато хто з моїх колег прагнуть скоротити витрати на впровадження технічних нововведень. Але я б порадив їм краще подумати про ті гроші, які вони можуть заощадити в результаті впровадження більш ефективного управління процесами ».

ДеМарко зауважив, що завдяки автоматизації подачі матеріалу і післядрукарських операцій вдалося ще більше підвищити ефективність роботи: «Це ключовий момент: автоматизація повинна прийти в усі операції, особливо в післядрукарські процеси, тільки тоді можна домогтися максимальної економії на оплаті праці, до якої ми прагнемо. Без такої суцільний автоматизації у вас будуть виникати "пляшкові горлечка", що обмежують ефективність. Хороша новина тут полягає в тому, що автоматизація послепечатних операцій зазвичай не настільки капіталомісткі, як в власне друку, і віддача від вкладень тут виходить легше ».

Автоматизація післядрукарських процесів

Послепечатниє операції - мабуть, один з ключових компонентів рівняння автоматизації. Ренді Паар з Canon, вже згадуваний вище, вважає, що автоматизація послепечаті - найважливіша область, на якій потрібно зосередитися при вирішенні завдань підвищення загальної продуктивності: «Послепечатниє процеси -" вузьке місце "в багатьох друкарнях. Тепер, з появою систем їх автоматизації, наприклад, Océ ProCut і пов'язаної з ним системи Océ ProCut Vision suite, з'явилася можливість планувати обробку "з кінця" і включати в єдиний файл обробки завдання і графіку для друку, і контур вирубки. А далі потрібно просто запустити файл завдання в систему. Роботи групуються і розкладаються з урахуванням форми вироби для економії матеріалу. Потім підготовлений для друку файл з мітками приведення і з унікальною реперною міткою відправляється в растровий процесор (RIP), де растрируется і відправляється на друк. Одночасно з цим файл з контуром лінії різу відправляється на пристрій різання.

А потім відбувається щось дивне: ми впровадили систему з камерою, яка спостерігає за поверхнею столу і очікує появи цих унікальних реперних міток. Виявивши і прочитавши таку мітку, система завантажує потрібний файл з інформацією про лінію різу і автоматично починає різання. Це означає, що від оператора вимагається тільки завантажувати роботи на стіл і підтверджувати закінчення післядрукарської обробки, тому з такою роботою впорається менш кваліфікований працівник з меншою зарплатою ».

Удосконалення столів в Esko

Фолікман з Esko вважає, що автоматизація виконуваних обладнанням процесів - подачі матеріалу і приймання виробів - безсумнівно, знизить час, необхідний для виконання замовлення. Це завжди буде швидше, ніж ручний перенесення матеріалів: «Але, вивчивши це питання, ми дізналися і дещо важливіше: швидкість руху ножів ще можна збільшити, але в обмежених межах. Більшого внеску в зростання швидкості обробки замовлень (і, отже, продуктивності) можна досягти, скоротивши час простою інструментальної головки (наприклад, при переході з одного тиражу на інший). Виграш часу може скласти кілька хвилин на кожен лист, т. Е. Кілька годин на тираж ».

Фолікман зазначив, що столи для різання Kongsberg забезпечують гнучкість і високу продуктивність. Є багато способів і варіантів автоматизації окремих післядрукарських процесів, на якому б матеріалі ні виконувалася друк.

Фолікман пояснює: «Завантажники картону i-BF - сімейство високопродуктивних загрузчиков листового матеріалу для столів ріжучих плотерів серій Kongsberg C і Kongsberg X. Завдяки i-BF підвищується продуктивність столів Kongsberg і знижуються витрати часу оператора на коротких тиражах. I-BF здатні швидко і точно подавати гофрокартон і пластик з палети так, що матеріал рухається безперервно зі швидкістю чотири листи в хвилину ».

За словами Фолікмана, ріжучі столи можуть бути роботизовані: «Роботизована рука-маніпулятор буде працювати в режимі багатозональна. Над столом з'являться дві робочі зони: в той час як в одній буде проводитися різання, в іншій - буде завантажуватися або розвантажуватися матеріал. Робот-маніпулятор буде завантажувати новий матеріал і вивантажувати вже оброблені вироби, причому завантаження і вивантаження будуть ідеально синхронізовані з процесами обробки на столі. При обробці друкованих замовлень для оформлення точок продажів і для виробництва упаковки роботизация скорочує час завантаження матеріалу - найтривалішою з тих операцій, які не є безпосередньо операціями друку. Це набагато підвищує продуктивність », - додав Фолікман.

Сучасні рішення від Zünd

За словами директора з маркетингу та зв'язків з громадськістю компанії Zünd America Беатріс Друрі (Франклін, шт. Вісконсін, США), багато РПК і типографії усвідомлюють необхідність в поліграфічних можливостях більш високого рівня - як в термінах якості, так і продуктивності - з точки зору вибору інструментарію, програмного забезпечення та управління робочими процесами, роботи з матеріалом.

Друрі зазначає: «Все більш широкий вибір інструментів, і в багатьох випадках - більш досконалих, повинен дати можливість швидко і ефективно виконувати будь-які післядрукарські операції. При цьому обсяг виконуваних оператором дій з налаштування параметрів і зміні інструменту повинен бути мінімальний або такі дії повинні виконуватися в повністю автоматичному режимі. Це дозволить поліграфістам завжди мати під рукою найкраще технічне рішення, яке дозволить виробити продукцію найвищої якості за дуже короткий термін ».

Керуюче ПО стає більш інтуїтивно зрозумілим

Як зазначає Друрі, Zünd також переробили своє керуюче ПО Zünd Cut Center (ZCC) (інтерфейс користувача для управління цифровими післядрукарських процесів) в сторону якомога більших простоти і ефективності. Розробники виходили з того, що будь-яка можливість підвищення продуктивності, досягнута удосконаленням конструкції, в реальності не зможе бути повноцінно використана, якщо керуюче ПО не надасть оператору зручного способу для цього. На її думку, завдяки включеній в систему великої бази даних за властивостями матеріалів, що дозволяє вибрати оптимальний інструмент для конкретного матеріалу і замовлення, практично зникла необхідність діяти методом «проб і помилок» і значно знизився ризик необґрунтованого витрати матеріалів або часу через неоптимальних значень параметрів процесів.

«У тому, що стосується виробничих процесів і роботи з матеріалами, Zünd надає поліграфістам вибір з багатьох варіантів. Залежно від своїх виробничих масштабів і потреб і від наявних у розпорядженні бюджетів, власники можуть конфігурувати свої одно- або двобалкові системи різання під різну ступінь автоматизації: від варіанту з ручним завантаженням / вивантаженням матеріалу, але з високопродуктивної безперервної "тандемной" обробкою матеріалу до роботи з матеріалом в напів-або повністю автоматичному режимі, в тому числі з роботизованим захопленням і сортуванням листів », - розповідає Друрі.

На думку Друрі, автоматизація забезпечить бажаний ефект - досягнення оптимальної роботи - тільки в тому випадку, якщо вона охоплює всі стадії і параметри процесу: додрукарської підготовки, розміщення виробів на матеріалі, настройки інструменту і порядок його зміни, завантаження / розвантаження матеріалу і його різання: «Тут мета - не просто підвищити ступінь автоматизації поліграфічних процесів, а зробити управління більш розумним».

BoxMaker «розумнішає»

Друрі як приклад успішного досягнення цієї мети призводить покупця - компанію BoxMaker з Кента (шт. Вашингтон, США). Завдяки встановленню системи Zünd D3 L-3200 з автоматичною системою подачі листа (BHS) - першої в США в індустрії упаковки - BoxMaker позбулася «вузьких місць» в своєму виробничому процесі.

Директор по оптимізації бізнес-процесів Деніел Діксон говорить, що компанія вибрала Zünd D3 за наявність двох балок, високу продуктивність і ефективність: «Повністю автоматизована система різання Zünd - то, без чого неможливо наша основна конкурентна перевага, - здатність виконувати замовлення на виготовлення адаптованої під клієнта упаковки протягом декількох днів, а не кількох тижнів ».

За його словами, підвищена швидкість роботи пристрою (завдяки Двобалочний конструкції) дозволила BoxMaker позбутися «вузького місця» в технологічному ланцюжку: «Ми підвищили продуктивність і знизили виробничі витрати. Завдяки ріжучого плоттеру Zünd D3 ми знайшли можливості, яких у нас раніше не було. Наявність двох балок дозволяє нам впоратися з усе зростаючими обсягами друку ».

На думку Діксона, у міру того як технології широкоформатного друку все ширше використовуються для запечатки гофрокартону, буде зростати і попит на високопродуктивне обладнання для різання та інших післядрукарських операцій. «Ми вже почали планувати подальші придбання послепечатного обладнання, необхідного для того, щоб встигнути за все зростаючими обсягами цифрового друку - найбільш динамічного сегмента ринку», - додав він в кінці бесіди.

Про автора: Білл Шиффнер вже більше 25 років пише про стан справ в поліграфії Про автора: Білл Шиффнер вже більше 25 років пише про стан справ в поліграфії. Він - автор статей про багатьох цифрових технологіях обробки і друку зображень, технологіях, що змінили поліграфічний ринок.

1 Компанії-члени Асоціації спеціальних видів друку (SGIA), в порядку згадування: Esko, c 1984 р .; Durst Imaging Technology US, c 1984 р .; Canon Solutions America, з 2013 р .; EFI, c 1998 р .; HP, з 2001 р .; Agfa Graphics, з 2005 р .; Zünd, з 2001 р

* Стаття з SGIA Journal, July / August 2017, всі права захищені, © 2017. Публікується з дозволу асоціації SGIA.

Ну і як в такій ситуації власнику бізнесу оцінювати витрати часу на замовлення і прибуток від його виконання?
Чи повинен він забирати запечатаний матеріал з іншого боку?
Або досить просто помістити матеріал на нерухомий стіл, дати команду "друк" і можна займатися іншими справами?