Скетмен Джон

  1. Народження «Скетмен» [ правити | правити код ]
  2. Популярність [ правити | правити код ]
  3. [ правити | правити код ]
  4. Останні роки [ правити | правити код ]

У Вікіпедії є статті про інших людей з прізвищем Ларкін . Скетмен Джон
англ. Scatman John У Вікіпедії є статті про інших людей з прізвищем   Ларкін Ім'я при народженні англ. Jonathan Paul Larkin Повне ім'я Джон Пол Ларкін Дата народження 13 березня тисяча дев'ятсот сорок дві (1942-03-13) [1] [2] [3] Місце народження Дата смерті 3 грудня 1999 (1999-12-03) [1] [2] [3] (57 років) Місце смерті Країна США Професії співак, музикант, автор пісень Роки творчої діяльності 1958 - 1999 Інструменти фортепіано , синтезатор жанри джаз , скет , евроденс , північний соул , техно , джаз фанк , фанк , хаус , фрі-джаз , кейп-джаз , фрі-фанк , скет-реп , данс-поп , европоп , джангл , джаз-ф'южн , чеймбер-джаз Псевдоніми Скетмен Джон, Скетмен Лейбли BMG Hamburg

Скетмен Джон ( англ. Scatman John); також часто просто Скетмен; справжнє ім'я Джон Пол Ларкін ( англ. John Paul Larkin; 13 березня тисяча дев'ятсот сорок дві (1942-03-13), Ель-Монте - 3 вересня 2000 , Лос Анджелес ) - американський джазовий музикант і поет , Який створив унікальний стиль музики, який поєднує в собі скет і евроденс .

Придбав широку популярність завдяки хіту 1994 року « Scatman (Ski Ba Bop Ba Dop Bop) ». Оскільки з дитинства страждав заїканням , Свій успіх Скетмен назвав «перетворенням своєї найбільшої проблеми свого найкорисніше якість». Мільйони його записів були продані по всьому світу. У 1996 році Скетмен став лауреатом німецької музичної премії ECHO в номінації «Сингл року». володар премії ASHA ( англ. ) За видатні заслуги перед спільнотою заїкаються. У 1999 році Джон Пол Ларкін був прийнятий в Зал слави Національної Асоціації підтримки заїкуватих.

Джон Пол Ларкін народився 13 березня 1942 Ель-Монте, Каліфорнія . Страждав заїканням «з тих пір, як почав говорити», що стало наслідком психологічної травми, отриманої в дитинстві. Навіть на піку його популярності, в 1995 році, журналісти відзначали, що під час інтерв'ю Скетмен «насилу може вимовити пропозицію, що не повторивши фразу як мінімум шість-сім разів». У 12 років він почав вивчати гру на фортепіано . У 14 років Джон познайомився зі стилем скет , Слухаючи записи у виконанні Елли Фіцджеральд , Луї Армстронга [4] , Інших музикантів. Фортепіано давало йому набагато більше коштів для самовираження, ніж розмовна мова. В інтерв'ю 1996 року помітив: «Гра на піаніно дала мені можливість говорити ... Я ховався за піаніно, бо боявся розмовляти».

У 1970-х роках Ларкін став професійним джазовим піаністом, в 1980-х брав участь у багатьох концертах в джазових клубах Лос-Анджелеса . У 1986 році він випустив під лейблом Transition альбом John Larkin, який в даний час є раритетом. Альбом не користувався популярністю; сам Ларкін стверджував, що «сотні платівок валялися будинку в туалеті». Приблизно в цей же час Джон пристрастився до алкоголю і наркотиків. Коли його друг, музикант Джо Фарелл , У якого теж були проблеми з наркотиками, помер від саркоми кісток в 1986 році, Ларкін вирішив подолати свої звички. В кінцевому рахунку йому це вдалося за підтримки дружини, Джуді, яка також вилікувалася від алкогольної залежності. «У тебе є талант, - сказала вона, - я зроблю з тебе людину».

Народження «Скетмен» [ правити | правити код ]

У 1990 році Ларкін переїжджає в Берлін . Вивчивши джазову культуру міста, він продовжує брати участь в концертах в якості джазового піаніста на круїзних кораблях і в барах по всій Німеччині [5] . У цей час Джон вперше вирішує додати спів до своєї гри, натхненний стоячій овацією, яку він отримав за виконання пісні «On the Sunny Side of the Street». Приблизно тоді ж його агент, Манфред Зарінгер, який працював в датської компанії Iceberg Records, запропонував Джону змішати спів в стилі скет з сучасними стилями евроденс і хіп хоп . Ларкін поставився до цього скептично, однак ідею Зарінгера підтримала BMG Hamburg .

Головним чином Ларкін боявся того, що слухачі зрозуміють, що він заїкається, тому Джуді запропонувала йому сказати про це прямо в його музиці. Працюючи з танцювальними продюсерами Інго Кейсі і Тоні Катанья, він записав свій перший сингл « Scatman (Ski Ba Bop Ba Dop Bop) », Маючи намір за допомогою цієї пісні допомогти дітям, які страждають заїканням, перебороти цю хворобу. З цього часу Ларкін починає виступати під сценічним псевдонімом Скетмен Джон.

Популярність [ правити | правити код ]

У 1995 році, у віці 52 років, він стає всесвітньо відомою зіркою. Продажі його дебютного синглу спочатку просувалися повільно, але поступово досягли першого місця в багатьох країнах. По всьому світу було продано більше 6 мільйонів екземплярів. « Scatman (Ski Ba Bop Ba Dop Bop) », Який по всій Європі займав в чартах високі місця, залишається найпопулярнішим і найвідомішим його твором [6] . Трохи пізніше пішла пісня « Scatman's World », Що досягла 10 місця в чарті UK Singles Chart , Яка знайшла хоч і менший, але цілком значний успіх, було продано близько мільйона копій [7] .

За «гарячими слідами» успіху двох своїх синглів, він випустив свій дебютний альбом, також має назву Scatman's World , Який увійшов в топ-10 в багатьох країнах, включаючи Німеччину, де він прожив з 1990 року кілька років, а також Швейцарію, Фінляндію і Норвегію [7] , В результаті чого було продано кілька мільйонів копій альбому по всьому світу [5] . Скетмен організовує концертні тури в країнах Європи і Азії. «Коли я виступав в Іспанії , Діти кричали п'ять хвилин поспіль, я не міг почати співати », - розповів він одного разу [8] .

[ правити | правити код ]

Другий альбом Скетмен Джона, Everybody Jam! , Вийшов в 1996 році. Альбом придбав феноменальну популярність в Японії . Він став таким популярним, що в японських магазинах стали продаватися іграшки, схожі на нього, Джон з'явився на телефонних картах і банках кока-коли . Японська версія альбому включала в себе 5 бонус-треків, в тому числі «Su Su Su Super Kirei» і «Pripri Scat», які були замовлені японськими компаніями для реклами косметики і пудингів відповідно. Торгова марка Ultraman скористалася популярністю Скетмен, в результаті вийшов сингл «Scatultraman», на обкладинці якого був зображений Ультрамен, що тримає в руці капелюх з вусами Скетмен.

Останні роки [ правити | правити код ]

У 1999 році Скетмен випустив свій третій і останній альбом Take Your Time , Спродюсований Каєм Маттіесеном ( Mr. President , B-Charme, Crispy). З 1998 року Джон боровся зі смертельною хворобою, але продовжував працювати, незважаючи на рекомендації зменшити робоче навантаження. Пізніше йому поставили діагноз рак легені і прописали хіміотерапію. Проте, Скетмен залишався оптимістом , Кажучи: «Все, що завгодно Богові, добре для мене ... Я прожив дуже хороше життя. Я пізнав красу » [9] . Альбом був закінчений в червні 1999 року. Незважаючи на діагноз, Джон відправився в тур на підтримку свого останнього альбому. 26 листопада співак втратив свідомість прямо на сцені, і помер вдома в Лос-Анджелесі 3 грудня 1999 року. Тіло його було піддано кремації, а прах - розвіяний над океаном недалеко від міста Малібу (штат Каліфорнія ) [10] .

Альбоми Сингли Збірки Відеокліпи