Скільки граней у діаманта і як вони з'являються

  1. Що таке межі і як відбувається огранювання
  2. Довгий шлях до шедевру або хто першим вирішив огранувати алмаз
  3. Визначення частин алмаза
  4. Скільки граней у діаманта
  5. Скільки може бути фасетів
  6. Оціночна система якості роботи ювелірної справи майстра

І знову вітаємо вас, дорогі наші читачі! Діаманти завжди захоплюють своєю грою на світлі і чистотою каменю. Гра відбувається за рахунок заломлення світла. Здійснюється це не тільки завдяки природному середовищі, а й огранювання дорогоцінного мінералу. Ви задавалися питанням, коли-небудь, скільки граней у діаманта?

Кожен раз різну кількість виходить або у всіх їх кількість однаково? Як вони виходять і чому огранщики витрачають по кілька років, щоб зробити шедевр з одного маленького дорогоцінного камінця?

Впевнені, що прочитання статті буде цікавим! Давайте разом з вами згадаємо трохи початкову геометрію, подивимося, які бувають способи огранки, як відбувається процес формування твори мистецтва і т. Д. Бажаємо вам приємного прочитання!

Що таке межі і як відбувається огранювання

Перед тим як з'ясувати, скільки ж все-таки граней, давайте згадаємо спочатку, а що таке грань? Якщо розглядати з точки зору геометрії і ювелірної справи, то грань - це плоска поверхня, яка з'єднана під кутом з іншої або іншими плоскими поверхнями під певним кутом. Наприклад, якщо взяти квадрат, то плоска сторона його є межею, яка з'єднана з іншими під кутом 900. Тепер стало трохи легше в загальному розумінні.

Тепер давайте подивимося, як взагалі вони з'являються? Починається все з того, що знаходиться великий алмаз. Слід зазначити, що не кожен може підійти. Десь він буде нечистим, десь з іншими дефектами. Алмаз до ограновування важить значно більше, ніж діамант. Діамант - це огранований алмаз.

Після того, як обраний «нормальний» шматок, починається процес ограновування. Ювелір може витрачати не один місяць, тільки дивлячись на мінерал і прораховуючи кількість граней і їх розташування між собою.

Після детального вивчення і розрахунків (перевіряючи їх по кілька разів) майстер приступає до справи. Такий підхід як раз описує приказка «сім разів відміряй - один відріж». Дуже багато огранщики передають всі секрети свого мистецтва з покоління в покоління, накопичуючи тим самим досвід по перетворенню звичайного дорогоцінного мінералу на витвір мистецтва.

Цьому мистецтву навчаються не один рік. До відтворення скарби з непривітного шматка каменю потрібні не тільки глибокі знання з геометрії, геології, оптиці, полірування і опору матеріалів, а й наявність спеціального (зазвичай дорогого) професійного інструменту.

Довгий шлях до шедевру або хто першим вирішив огранувати алмаз

Перші огранщики «Не парилися» при обробці. Брали алмаз або інший дорогоцінний камінь, сточували його, робили кілька граней, шліфували, робили полірування і все. Так тривало до середини 50-х років XV століття. В цей час один ювелірний майстер бургундського герцога зробив пропозицію обробити камінь у формі троянди (стародавні індуси вже давно користувалися такою технологією). Протягом довгого часового періоду такий спосіб вважався основним і єдиним.

У 1961 році, тобто буквально зовсім недавно, А. Неджи запропонував обробку, яка містила в собі 65 фасетів (про те, що це таке, ми опишемо трохи пізніше). Спосіб такого огранювання назвали скромно «Принцеса».

Визначення частин алмаза

Відразу до справи.

  1. Верхню частину алмазу прийнято називати короною, а нижню - павільйон. Самі назви народжувалися при самій огранювання алмазів.
  2. А найбільша грань корони діаманта (завжди звернена до глядача) називається майданчик.
  3. З точки зору геометрії не вистачає ще трьох «визначень». Лінія, яка розділяє павільйон і корону ограненного каменю - це рундист. Погодьтеся, цікаве, красиве, і зачаровує визначення.
  4. Два наступних визначення віднесені до однієї «групи», тому що їх переслідує практично одна і та ж мета, яка практично однакова. Точка, де відбувається сходження всіх граней, називається шип. Іноді, з огляду на специфічних моментів при огранювання або неможливості обробити камінь з шипом, використовується його альтернатива, яка називається колета - грань, яка зроблена замість шипа і служить для запобігання зламу твори кам'яного мистецтва.
  5. Як і обіцяли, розповідаємо, що таке фасет. Фасет - спеціально скошена грань, оброблена шляхом шліфування і наступного полірування. Чим їх більше, тим яскравіше діамант грає на сонці і величніше виглядає.

Чим їх більше, тим яскравіше діамант грає на сонці і величніше виглядає

Скільки граней у діаманта

Все залежить від початкового зразка каменю до ограновування і фантазії ювеліра.

У наш час прийнято робити 57 граней. Це вважається найбільш поширеною формою, так як саме таку кількість дозволяє оптимально розподілити гру світла діаманта і при необхідності прибрати вади.

Відомі й інші способи обробки діаманта для додання різних і цікавих форм:

  • «Принцеса», що має 65 фасетів;
  • «Серце», що має 57 фасетів;
  • «Овал», що має 57 фасетів;
  • «Маркіз», що має 55 фасетів;
  • «Груша», що має 56 фасетів;
  • «Трикутник», що має 52 фасетів;
  • «Квадрат», що має 17 фасетів;
  • «Прямокутник», що має 33 фасетів;
  • «Хрест», що має 46 граней (найновіша форма огранки від японського майстра ).

«Принцеса», що має 65 фасетів;   «Серце», що має 57 фасетів;   «Овал», що має 57 фасетів;   «Маркіз», що має 55 фасетів;   «Груша», що має 56 фасетів;   «Трикутник», що має 52 фасетів;   «Квадрат», що має 17 фасетів;   «Прямокутник», що має 33 фасетів;   «Хрест», що має 46 граней (найновіша форма огранки   від японського майстра   )

Скільки може бути фасетів

Ми вже знаємо, що фасет - це скошені під різними кутами грані, що надають красу і чудову гру діаманту. Переломні часи для майстрів ювелірної справи - середина XX століття. Стали з'являтися нові форми огранювання. Стрімкий розвиток технологій дозволило створити спеціальні інструменти, що володіють специфічними властивостями, які дозволяють зробити ще більш кращу огранювання і збільшити кількість фасетових граней (особливо у каменів великого розміру).

Всі нові доступні різновиди перераховувати немає сенсу, досить описати самі основні:

  • огранювання, звана «Велична» містить 102 фасета;
  • огранювання, звана «Королівська» містить 86 фасетів;
  • огранювання, звана «High Light» містить 73 фасета;
  • та інші види.

Оціночна система якості роботи ювелірної справи майстра

З метою зробити оцінку виконаних робіт і мати можливість порівняти діаманти, які до ограновування були просто дорогоцінними каменями, ввели спеціальну суб'єктивну оцінку. Вона називається «4С» і включає в себе 4 параметра:

  1. Сarat weight або маса діаманта в каратах. Вважається основоположною. Тому що чим більше вага, тим більше діамант варто.
  2. Сolor або колір. Для багатьох недосвідчених в цій справі людей це параметр може здатися не істотним. Правда, навіть звичайні на вигляд прозорі камені можуть володіти своїм відтінком, що не видним на перший погляд. Для цього також існують спеціальні таблиці для визначення співвідношення кольору і чистоти каменю.
  3. Сlarity або чистота каменю. Чим чистіше камінь, тим він більш прозорий. Це також впливає і світлову гру діаманта, як із зовнішнього боку, так і з боку переливання всередині обробленого скарби.
  4. Сut або огранювання. Цей параметр оцінює роботу ювеліра-майстра. Може вийти так, що був знайдений чудовий алмаз і до ограновування мав всі шанси стати унікальним, а недосвідчені і невмілі руки «майстра» або його фатальні помилки зіпсували камінь. Тому «тренуються» початківці огранщики на мінералах малої ваги.

Дана система оцінки хоч і суб'єктивна, але цілком оптимальна. Вона дозволяє врахувати як «природні» параметри, так і виконані роботи. Тому, кількість граней може бути і стандартним (57 граней), а змінюватися в більшу або меншу сторону в залежності від багатьох початкових «даних» алмазу.

Можна ще і далі продовжувати розповідати про цей складний, красивому і цікавому справі, але доведеться закінчити наш короткий і інформативний розповідь. Ми сподіваємося, отримана інформація буде вам корисна! Велике спасибі за проявлену увагу і з користю витрачений час!

Ми будемо дуже вдячні, якщо не забудете порекомендувати статтю до прочитання друзям і поділитися в соціальних мережах. До зустрічі!

команда ЛюбіКамні

Ви задавалися питанням, коли-небудь, скільки граней у діаманта?
Кожен раз різну кількість виходить або у всіх їх кількість однаково?
Як вони виходять і чому огранщики витрачають по кілька років, щоб зробити шедевр з одного маленького дорогоцінного камінця?
Тепер давайте подивимося, як взагалі вони з'являються?