Скорочена програма навчання для випускників коледжів

  1. Хто потрапляє в програму
  2. Причини скорочення часу навчання
  3. Про вступних іспитах
  4. Яка форма скороченого навчання краще
  5. На який курс ви потрапите
  6. Графік скороченого навчання

Випускники коледжів Російської Федерації мають право продовжувати професійну освіту в вищих навчальних закладах за скороченими програмами. Розглянемо особливості вступу до вузу після коледжу.

Хто потрапляє в програму

Вступити відразу на старші курси університету та витратити на вищу освіту менше часу можуть не всі. Якщо ви отримали тільки середню освіту, тобто закінчили школу, ліцей, гімназію в вузькопрофільному класі, нехай навіть із золотою медаллю, це не дає права бути зарахованим до вузу на навчання за прискореною програмою.

Скорочена навчання є тільки в тому випадку, якщо є диплом про закінчення коледжу або технікуму.

Повне закінчення середньої спеціальної закладу і наявність свідоцтва про успішну здачу всіх предметів за фахом - обов'язкова умова.

Друга вимога - це надходження після коледжу або технікуму саме в профільне вищий навчальний заклад за вашою спеціальністю або суміжній з нею. Наприклад, якщо ви отримали в коледжі диплом шкільного викладача англійської мови, то можете поступити тільки на цю спеціальність, щоб підвищити професійний рівень до магістра. Альтернатива - вибрати спеціалізацію «перекладач англійської мови». По кожному окремому випадку потрібно наводити довідки безпосередньо в приймальні комісії того вузу, в який ви маєте намір подавати документи.

Важливо: якщо ви отримали диплом початкового професійного училища, програма на вас не поширюється.

Причини скорочення часу навчання

Кожен напрямок має свій стандартний набір загальнообов'язкових дисциплін. Наприклад, всі представники технічних професій вивчають вищу математику, фахівці банківської справи - економіку, майбутні вчителі і викладачі - мови і основи педагогічної майстерності.

У коледжі ви вже отримали навички та теоретичні знання з обов'язковим для кожної професії дисциплін, склали державні іспити і підтвердили професійне оволодіння спеціальністю.

Вузівська програма навчання побудована таким чином, що майже всі ці предмети вивчаються на перших двох курсах.

Немає необхідності повторно освоювати і загальноосвітні дисципліни 10-го і 11-го класів школи. Для гуманітаріїв це російська та іноземна мова, фізкультура, всесвітня і російська історія, філософія, психологія, етика / естетика, релігієзнавство, логіка, педагогіка. Для різних напрямків список відрізняється, але суті це не міняє.

Саме тому:

  • випускникам коледжів є скорочене освіту у ВНЗ за умови продовження навчання за отриманою або суміжною спеціальністю;
  • необхідно вибирати вуз, який співпрацює з вашим середньою спеціальною навчальним закладом, або самостійно підбирати заклад, що пропонує скорочену форму навчання для власників дипломів коледжів.

Державний університет МЕІ пропонує випускникам коледжів і технікумів в режимі онлайн підібрати собі прискорені програми навчання .

Про вступних іспитах

Випускникам коледжів і технікумів так само, як і закінчили школу, доводиться здавати вступні іспити до ВНЗ. Але у них є два варіанти, обидва вимагають наявності якісних знань, проте відрізняються за формою проведення:

  1. Можна здавати профільні вступні іспити в конкретний вуз, мета яких - підтвердити здатність продовжувати навчання в його стінах. Специфіка: вузькопрофільні знання і програма іспиту, яку вузи зазвичай тримають в таємниці.
  2. Альтернатива - здати загальний для всіх абітурієнтів ЄДІ. За його результатами теж можна потрапити на скорочену форму навчання після закінчення установ СПО. Специфіка: загальноосвітній іспит з широкого кола знань, отриманих ще в школі, вимагає серйозної підготовки. Плюс: програма відома заздалегідь, і можна грунтовно підготуватися.

Вибір виду іспитів за вами, але виважено оцінюйте свої знання, плюси і мінуси кожного з варіантів. Для спрощеного вступу до вузу без ЄДІ, випускники коледжів і технікумів можуть безкоштовно пройти пробний вступний іспит .

Яка форма скороченого навчання краще

Сьогодні для випускників коледжів і технікумів доступні дві форми навчання: денна та заочна. Останню вибирають частіше, керуючись бажанням почати роботу за фахом.

Плюси денної форми:

  • повнота отриманих знань;
  • регулярні практичні та теоретичні заняття з кращими викладачами університету або інституту;
  • шанс продовжити наукову кар'єру;
  • більшу кількість бюджетних місць на кожному потоці.

Плюси заочної форми:

  • економія часу;
  • можливість навчатися самостійно в зручний час;
  • поєднання навчання і роботи.

Будьте уважні, уточнюйте в приймальній комісії, яка форма навчання доступна для вас в конкретному вузі.

На який курс ви потрапите

Оновлене законодавство передбачає зарахування випускників технікумів і коледжів на перший курс.

Раніше зарахування проводилось одразу на третій курс, проте у зв'язку зі складністю суміщення двох програм - коледжу і вузівської - це положення було скасовано.

Тепер розроблені нові методики прискореного навчання.

переваги:

  • навчання в колі таких же випускників, як і ви;
  • поступове і стабільне освоєння предметів без пробілів і складнощів, які виникають при приєднанні до групи студентів-третьокурсників, що освоїли більший або менший обсяг знань.

Зараз з надійшли на скорочену програму навчання формують спеціальні прискорені групи, раніше їх включали в уже існуючі.

Графік скороченого навчання

Студентам прискорених груп вузи пропонують кілька різних графіків:

  • повний навчальний день (денна форма);
  • вечірня форма;
  • заняття у вихідні дні;
  • сесійний графік (заочна форма).

Найбільш поширений вечірній графік занять, при якому студенти окремо від загального потоку навчаються вечорами будніх днів.

Залежно від спеціальності тривалість скороченого навчання варіюється від двох з половиною до трьох з половиною років. Наприклад, через більшу складність програми навчатися медичних спеціальностей потрібно довше, ніж гуманітарних.