Скрипаль-віртуоз Василь Попадюк відіграв емоційний концерт в Києві: я більше не їжджу в Росію

29 жовтня в клубі "Atlas" всесвітньо відомий скрипаль-віртуоз Василь Попадюк і гурт PapaDuke відіграли надзвичайно емоційний і грандіозний концерт.

Український скрипаль-віртуоз, Король скрипки, український Паганіні, Скрипаль №1, Золота скрипка - це все синоніми Василя Попадюка і його майстерності. Василь вміє грати на п'ятнадцяти музичних інструментах, але найміцніша дружба зав'язалася саме зі скрипкою, яка підкорила душу музиканта, а музикант - наші.

Віртуозною грою слухачі насолоджувалися близько двох годин. Все почуті композиції подарували глядачам найцінніше - натхнення жити і творити. Те, що так потрібно українцям в цей непростий час. Особливе враження справила композиція, написана другом Василя з Торонто, кристально чисте звучання якої до сих пір звучить всередині.

Щира жива музика і подача скрипаля-віртуоза заворожує. Не дивно, що талановитим українцем захоплюються у всьому світі, що на його концерти приходять президенти, королі, посли, дипломати, бізнесмени та справжні цінителі скрипки.

На сцені Василь Попадюк - чарівник, в руках якого смичок перетворюється в чарівну паличку і веде нас у світ магічної музики. Поряд з цим формується чаруюча візуальна картинка - балетні рухи ніг, повітряні руху смичком, граціозні помахи волосся. Часом в руках маестро смичок ставав таким спритним, що "зависав" немов крильця калибри, здійснюючи більше п'ятдесяти помахів в секунду. Одним словом, дуже емоційний, енергійний, сонячний, інтелігентний і відкритий артист. Своїм шармом маестро зачарував раз і назавжди. На концерті Попадюка розумієш, що таке музичний перформанс.

Василь любить і розуміє гумор, він багато жартував і просто дарував гарний настрій. Дівчина із залу викрикнула "Очі чорні" і артист не то, щоб не розгубився (просто склад української версії бенду не грав цю композицію), а навпаки, так швидко зібрався і так миттєво дав настанови колегам по сцені, що буквально через пару секунд полилася мелодія на слова українця Євгена Гребінки. На цьому імпровізація і сюрпризи не закінчилися. Як виявилося, серед глядачів знайшлися гітаристи, вокалісти, зокрема Вадим Красноокий, лідер Mad Heads, і співачка Іларія. Василь вирішив сколотити на швидку руку новий бенд, який тут же охрестили MamaDuke. І оскільки на сцені був Коте, гість з Грузії, то до назви велено було додати приставку International. Яка краса з цього вийшла, дивимося відео. І забігаючи наперед, зверніть увагу, як Василь вміло грає на фортепіано і гітарі. Так, талановита людина - талановита в усьому.

Звук скрипки зумів зачарувати і дітей, які з радістю пританцьовували і дарували квіти. Не можна не погодитися зі словами Василя: "Це дуже класно, коли ти подобаєшся дітям, тому що вони виростуть і будуть пам'ятати, а значить, твоя музика буде жити довше".

Перед концертом "Обозревателю" вдалося поспілкуватися з Василем Попадюком про ситуацію в зоні АТО, а також про плани музиканта на майбутнє.

Яке Ваше ставлення до подій на сході України?

Це трагедія. Це не тільки моє ставлення, це ставлення кожного. Нам потрібно якось виходити з цього, потрібно жити далі, і потрібно якось жити далі з цим. Необхідно знайти нові шляхи подолання, хоча це зовсім нелегко. Така дуже глибока рана, мені здається, надовго.

Ви їздите в Росію? Що Ви думаєте про тих артистів, які дають концерти в Росії?

Зараз вже немає. Раніше був. На Дні народження мого друга Нікаса Сафронова, який також стояв на Майдані. Я не Господь Бог, щоб судити інших артистів, це справа кожного. Дуже складно що-небудь сказати. Це їхня робота. Це у кожного на совісті - надходити так чи ні. Але я не засуджую нікого.

Ми знаємо, що Ви вже виступали перед українськими вояками. Чи плануєте нові концерти для підтримки солдатів? Чи плануєте присвятити героям АТО власну композицію?

Розумієте, мені складно планувати, сидячи в Канаді, концерти перед військовими, але якщо буде така можливість, я завжди відповідаю!

До речі, Петро Мага, мій великий друг, написав дуже чудові, талановиті, геніальні вірші з огляду на ситуацію, що склалася. У нього якраз є вірш про молоду вдову, і я спробую зараз написати до нього музику. Складно сказати чи вийде, але у Петра вийшло.

Як Ви вибираєте собі скрипку і, яка історія тих, що вже на пенсії?

Вони не на пенсії. Дві скрипки у мене вкрали. Скрипка - це як індивідуальність, вона повинна підходити, потрібно знайти з нею спільну мову. Вона не обов'язково повинна бути супер дорогий. Буває скрипка недорога, а вона тобі більше підходить. Зараз у мене непоганий інструмент, на котокром дали пограти друзі.

Приємно, що в останні роки Василь частіше дає концерти в Україні, що його майстерність стає більш затребуваний нашими співвітчизниками. Адже парадокс в тому, що за межами України музикант набагато відоміший, ніж у себе на батьківщині.

З 1997 року Василь Попадюк живе в Торонто (Канада), але регулярно приїжджає додому. Василь цінує своє українське походження, показує світові творчу Україну і робить все можливе, щоб підняти українську культуру і традиції. Де б не виступав, завжди представляється українським музикантом, а на афішах пишуть "Український скрипаль-віртуоз". Репертуар завжди включає, як твори українських композиторів, так і власні, в яких відчуваються національні автентичні нотки. Навіть у фіналі телевізійного талант-шоу "Велика канадська музична мрія", Василь зумів обійти п'ятнадцять тисяч конкурентів і зайняти друге місце, виконавши у фіналі нашу автентичну композицію "Гуцульська фантазія".

Василя Попадюка і групу PapaDuke глядачі дякували стоячи під неймовірно сильні і щирі овації. Нескінченно можна дивитися на три речі: як горить вогонь, як тече вода і як грає Попадюк. Безперечно і очевидно, Василь Попадюк - феномен і надбання України!

Як повідомляв "Обозреватель", н а концерт Кароль в Сєвєродонецьку приїхали навіть з окупованих територій .

Як повідомляв Обозреватель, н   а концерт Кароль в Сєвєродонецьку приїхали навіть з окупованих територій

Ми в Telegram ! Підписуйся! Читай тільки краще!

Яке Ваше ставлення до подій на сході України?
Ви їздите в Росію?
Що Ви думаєте про тих артистів, які дають концерти в Росії?
Чи плануєте нові концерти для підтримки солдатів?
Чи плануєте присвятити героям АТО власну композицію?
Як Ви вибираєте собі скрипку і, яка історія тих, що вже на пенсії?