Снігова зачистка: хто і як чистить дороги, вулиці та двори

  1. Ситуація на заміських дорогах - в нормі
  2. місцева зона
  3. В авральному режимі
  4. Хто прибирає сніг
  5. Тротуари повинні чистити не пізніше ніж через три години після снігопаду
  6. Не дай собі зав'язнути
  7. Лопата в руках народу
  8. Беріть лопату, робіть Селфі
  9. Великих снігопадів не прогнозується

За інформацією Гідрометцентру Росії, норму по опадам в ці дні перевиконали Орел, Тула, Воронеж, Москва та інші міста. У Курську, де висота снігового покриву перевищила 50 см, на розчищення доріг кинули військовослужбовців і бронетранспортери. У Володимирі на допомогу комунальникам вивели працівників мерії.

Хто розчищає сніг і махає лопатами на бєлгородських дорогах?

Ситуація на заміських дорогах - в нормі

Дороги, що зв'язують населені пункти нашої області, цієї зими обслуговують 14 компаній-підрядників і 529 одиниць спецтехніки. Це автогрейдери, снігоочисники і засоби для навантаження протиожеледними реагенту.

Всього в регіоні 6 630 км заміських доріг, за належний стан кожної ділянки в тому чи іншому районі відповідає свій підрядник. Роботи на цих ділянках йдуть цілодобово, запевняють в обласному управлінні автомобільних доріг. У кожного підрядника встановлено свій графік роботи. Є групи, які працюють позмінно, по годинах, є ті, хто заступає на службу на цілу добу.

Роботу дорожникам в ці дні ускладнював не тільки снігопад , А й сильний вітер з поривами до 19 м / с.

«Ситуація важка, снігу падає багато. В поле, як ви розумієте, заметіль помсти цілодобово. Навіть коли в місті тихо, в поле негода. Дорожники працювали в робочому режимі всю ніч, зміни змінювалися. Вони виконують всі необхідні роботи - очищають дороги, обробляють піско-соляною сумішшю, - каже диспетчер управління автомобільних доріг загального користування та транспорту Бєлгородської області Людмила Сопина. - Ми вже звикли до того, що дороги у нас хороші, але зараз потрібно бути поблажливими. Ми все порозчищаємо, все опрацюємо! »

Міністерство транспорту РФ встановило нормативи по зимовому утриманню автошляхів. Так, дороги федерального значення повинні бути очищені від снігу і льоду за 4 години з моменту закінчення снігопаду, на дороги регіонального значення дається від 4 до 6 годин. Тут час розчищення залежить від інтенсивності руху машин по дорозі і її значущості для регіону. Іншими словами, чим більше машин їде по дорозі, чим більше по ній йде регулярних автобусних маршрутів або рухається шкільних автобусів, тим швидше її очистять.

Що стосується сезонних доріг, то їх, згідно з нормативами, потрібно чистити протягом 48 годин після закінчення снігопаду або виявлення криги.

Наприклад, автодорогу Іловка - Козацьке повинні розчистити після закінчення снігопаду за 6 годин, а ось федеральну автомобільну дорогу М-2 «Крим» за 4 години, дорогу Шебекіно - Короча за 5 годин. Докладні нормативи на питання, що цікавлять вас ділянки заміських автодоріг можна дізнатися у відповідній постанові .

Норми по очищенню доріг від снігу та обробці від льоду встановлені ГОСТом Р 50597-93 «Автомобільні дороги і вулиці. Вимоги до експлуатаційного стану, допустимого за умовами забезпечення безпеки дорожнього руху ». Крім того, Мінтранс встановлює і мінімальну ширину очищеної проїжджої частини. Федеральні і регіональні заміські дороги повинні бути розчищені на всю ширину проїжджої частини. Тобто чистими від снігу та льоду повинні бути всі смуги, а не тільки середина траси. Обумовлюють правила і допустиму товщину ущільненого шару снігу на узбіччях (у бровки земляного полотна). Для федеральних автомагістралей це 50 мм, для регіональних - до 120 мм.

Бєлгородська область за прийнятою в Росії класифікації відноситься до районів важкою снігоборотьби.

«У цих районах взимку переважають сильні вітри і інтенсивні хуртовини. Снігові замети утворюються систематично, часто великої товщини і щільності. Обсяги снігопринесенні досягають 250 м³ / м, а в окремих місцях - 400 м³ / м », - пояснює Федеральне дорожнє агентство Мінтрансу на офіційному сайті.

Важливо розуміти, що зима - це найскладніший період для фахівців, які обслуговують дорогу. Погода примхлива: дощ, сніг, хуртовини - все це залежить не від людини. Люди роблять, що можуть.

«Недавня проездку по маршруту Білгород - Губкін і назад мені, як водієві, не доставила незручностей - дорога розчищена, незважаючи на снігопад, працює спецтехніка», - запевнила кореспондент «БелПресси» Наталія Козлова.

У диспетчерській регіонального управлінні автодоріг відзначають, що дзвінки зі скаргами на дороги регіонального значення від людей надходять, але їх небагато. Найчастіше помилково дзвонять жителі міст і сіл з проханнями розчистити сніг на вулицях того чи іншого населеного пункту - але це вже зона відповідальності місцевих комунальників.

місцева зона

У самих муніципалітетах справи з очищенням доріг від снігу просуваються по-різному. Так, прокуратура Ракитянського району покарала за несвоєчасне прибирання снігу місцеву адміністрацію.

У Губкинском міському окрузі до прибирання снігу влади підійшли рішуче. Оскільки місцеві жителі не почули прохання шляховиків прибирати припарковані автомобілі, щоб не заважати спецтехніці чистити сніг, в місті встановили нові дорожні знаки. Тепер на головних вулицях Губкіна (Миру, Комсомольській, Лазарева, Кірова, Раєвського, Дзержинського, Чайковського, Космонавтів, Корольова, Преображенської) буде дозволена парковка на тій чи іншій стороні дороги по непарних і парних числах місяця.

Складна ситуація в обласному центрі. У Бєлгороді, як повідомив Гідрометцентр, висота снігового покриву за добу склала близько 30 см. У прес-службі міської адміністрації кажуть, що з початку сезону з вулиць вивезли 45 тис. М³ снігу, а зараз вивозять приблизно по 2,5 тис. М³ в зміну - за добу близько п'яти кубів. Однак до ідеалу далеко - багато вулиць, двори і тротуари і раніше потопають у снігу.

В авральному режимі

«119 одиниць техніки і 584 співробітника« Белгородблагоустройства », 720 двірників та 41 машина з боку» - здається, це кількісне співвідношення зі зведення прес-служби міськадміністрації , Розтиражована в ЗМІ 18 січня, вивчив кожен житель Бєлгорода.

На перший погляд цифри вселяють довіру. А коли виходиш на вулицю, так і хочеться, як той мужик з мультфільму, недовірливо протягнути: «Маловааато».

У вівторок, 19 січня, дізнатися, хто відповідає за пішохідні доріжки вздовж міських вулиць, скільки двірників необхідно місту для того, щоб очистити всі двори, скільки реально працює зараз, ми намагалися і в «Белгорблагоустройстве», і в департаменті міського господарства мерії. У приймальні першого установи нам повідомили, що директор і його заступник з ранку об'їжджають місто - контролюють роботу співробітників. З начальником департаменту міського господарства Сергієм Куликовим зв'язатися з полудня і до 16:00, на жаль, теж не вдалося. Загалом, начальству зараз не до розмов.

Вдалося трохи поспілкуватися з працівниками «Белгорблагоустройства», розчищають від снігу одну із зупинок по проспекту Б. Хмельницького. Двірник Сергій Котельников пояснив, що взагалі-то він вантажник, але прибиральників територій зараз катастрофічно не вистачає, тому задіють в організації всіх.

- Спочатку чистимо сніг, а потім свою роботу робимо. А так з шести ранку працюємо в авральному режимі. Вже тиждень. Особисто я прикріплений до зупинок «Сокіл». У кожного своя територія. Якщо хто вільний - їх кидають на допомогу. Якщо сніг буде йти, то завтра знову з шести працювати.

- Щось заважає роботі?

- Машини дуже заважають , Які люди кидають на дорогах, на тротуарах. Техніка не під'їде, нормально не почистити.

Згоден з колегою з приводу несвідомості белгородцев і тракторист, расчіщавщій кишеню на зупинці. Розповів, що водії снігоприбиральної техніки працюють і вдень, і вночі, в змінах по вісім годин. Теж в авральному режимі, як і двірники.

Хто прибирає сніг

З радянських часів багато хто пам'ятає, що мели і чистили вулиці проштрафилися громадяни, піддані адміністративному арешту. У народі їх називали суточник (покарання не перевищувало 15 діб). Але в прес-службі УМВС Росії по Бєлгородській області «БелПрессе» повідомили, що зараз таких громадян до робіт не приваблюють в зв'язку з відомчим наказом. Однак багато компаній, що займаються благоустроєм, від такої робочої сили не відмовляються. Правда суточник зараз з успіхом замінюють засуджені.

В. о. начальника кримінально-виконавчої інспекції УФСІН Росії по Бєлгородській області Володимир Рязанов пояснив, що для таких робіт підходять дві категорії засуджених - засуджені до виправних або обов'язкових робіт:

«За погодженням з кримінально-виконавчою інспекцією органи місцевого самоврядування визначають, куди відправляти засуджених. Виправні роботи - це коли засуджені офіційно працевлаштовані на підприємства за трудовим договором. У них офіційний робочий день. А ось обов'язкові роботи - це суспільно корисна безоплатний, тобто безкоштовну працю. Засуджені мають відпрацювати не більше 4 годин на день. Вони, як правило, працюють на благоустрої міста - підмітають, прибирають сніг. 4 години відпрацювали і вільні. І так, поки не відбудуть потрібну кількість годин. На сьогоднішній день у нас в Бєлгороді 175 осіб перебувають на виправних роботах і 80 осіб - на обов'язкових. Практично всі, які відбувають обов'язкові роботи, працюють у благоустрої ».

Тротуари повинні чистити не пізніше ніж через три години після снігопаду

Про це повідомили в прокуратурі Бєлгородської області. У відомстві підкреслили, що дії житлово-комунальних служб знаходяться на особливому контролі їх відомства.

Старший помічник прокурора Бєлгородської області Ольга Моісейкін запевнила:

«Ще 9 січня прокурор області дав доручення прокурорам міських і районних прокуратур посилити нагляд за організаціями житлово-комунального господарства з розчищення і вивезення снігу в населених пунктах, а також автомобільних доріг і недопущення утворення криги на дахах багатоквартирних будинків. Що стосується ГОСТів, у нас є державний стандарт автомобільних доріг і вулиць, де містяться вимоги до їх експлуатаційного стану. Там зазначено, що після закінчення снігопаду або завірюхи терміни прибирання тротуарів в залежності від їх завантаженості становлять від 1 до 3 годин. Терміни розчищення автомобільних доріг, теж в залежності від їх завантаженості, від 4 до 6 годин ».

Але найбільші претензії у белгородцев до управляючих компаній, відповідальним за дворові території.

Не дай собі зав'язнути

У грудні після першого снігопаду і посипалися скарг на нечищені двори, непрохідні, в крижаній кірці тротуари мерія Бєлгорода оприлюднила номер телефону , За яким можна повідомляти про неприбраному снігу - (4722) 32-37-10 - щодня з 8:00 до 20:00 в період снігових заметів та ожеледиці. Городянам пообіцяли, що відповідати на дзвінки і реєструвати скарги будуть відразу три співробітника департаменту міського господарства.

Неприбраний сніг за останні три дні став лідером за кількістю скарг у всіляких чорних списках. Перевіримо, наскільки реально через телефонну трубку вплинути на висоту заметів в рідному дворі.

Для чистоти експерименту знаходимо свіжу скаргу в чорному списку «Народної експертизи». З ранку 19 січня вжити заходів просить Білгородка Наталя:

«Другий день у дворі будинку № 27 вул. Конєва не чисто сніг. Всі жителі обурені !!! неможливо вийти з під'їзду, не те що виїхати на автомобілі »(авторська пунктуація збережена - прим. ред.).

Одна з журналістів редакції живе в цьому районі. Вона каже, що ввечері 18 січня по дворах пересувалася підстрибом, перескакуючи з одного замету в іншій. Правда, з ранку 19-го під'їзний ганок і тротуар вздовж будинку були почищені. Як йдуть справи у дворі на вул. Конєва, 27, не знаємо. Тому дзвонимо на гарячу лінію мерії від імені нібито Наталине сусідки.

На тому кінці піднімають трубку. Перед тим як скаржитися, цікавимося, кому адресують крик про допомогу. Кажуть, що заявку передадуть безпосередньо тому, хто відповідає за розчищення двору.

- Ми хочемо поскаржитися, що у нас на Конєва, 27 взагалі двір нечищений другий день. Коли його взагалі повинні чистити? - вживаємося в роль. - Повзли щосили, вже народна стежка утворилася.

- А який у вас адресу?

- Конєва, 27.

- Номер квартири?

- А навіщо вам мій номер квартири?

Співрозмовник пояснює, що при заповненні заявки потрібно вказати і ім'я, і ​​номер квартири. В іншому випадку заявку не приймуть. Тобто такі аноніми, як ми, не пройдуть.

- А як я інакше запишу? - дивується черговий гарячої лінії і наполягає: точна адреса потрібно вказати. - Раптом ви просто шаліте.

Тут вже дівчатам без адреси доводиться ввічливо прощатися. І робити висновки.

З позитивного: в серцях наябедничати на неугодну керуючу компанію ні у кого не вийде.

З негативного: небайдужі мешканці сусіднього будинку, що переживають про засніженому дворі навпроти, зі снігового полону НЕ визволять. Тут все по класиці: порятунок засніжених - справа рук самих засніжених.

З числа компаній з хорошим рейтингом на сайті Фонду сприяння реформуванню ЖКГ ми вибрали одну, щоб дізнатися, яким нині є боротися з погодою.

«Кожна керуюча компанія працює по-своєму, - каже Ірина Володимирівна, відповідальна за благоустрій однієї з КК Бєлгорода. - Різниця в роботі буде всюди. Наша компанія при необхідності залучає до роботи прибиральниць, тому що очищення виходів з під'їзду забезпечують вони, особливо в такі дні. Як в інших компаніях - не знаю. Коли такі ситуації, нам допомагають і слюсарі, і прибиральниці - багато виходять. Тому що такий сніг, як був 18 січня, кожен день не буває, і з ним впоратися складно навіть техніці.

На сьогоднішній день у нас працює близько 17 осіб. На дев'яту годину практично по всіх будинках виходи з під'їздів очищені на 100%. По доріжках навіть в такі снігопади у нас люди можуть пройти. В першу чергу ми чистимо внутрішньодворові території, щоб забезпечити проїзд спеціалізованої техніки. Обов'язково повинна проїхати машина «Екотрансу», щоб забрати сміттєві контейнери. Сьогодні нам довелося її навіть трактором витягувати, причому було це вже не на нашій території. Добре, що у нас є трактор. А взагалі ми працюємо для жителів. У нас договір, і ми намагаємося виконувати всі свої зобов'язання ».

Лопата в руках народу

Завдяки снігопаду деякі Бєлгородці дізналися про особливий статус своєї вулиці чи району перед обличчям стихії.

Завдяки снігопаду деякі Бєлгородці дізналися про особливий статус своєї вулиці чи району перед обличчям стихії

Катерина розповіла «БелПрессе», що в мікрорайоні Південно-Західний 2 проїжджі вулиці занесло заметами в півметра:

«Дзвонили в приймальню голови міста, там від коментарів відмовилися, але дали телефон гарячої лінії. На гарячій лінії сказали, що цим районом ніхто не буде займатися, так як він не стоїть на балансі міста і на нього немає грошей. Причини не пояснили. Ще дзвонили в адміністрацію району, де підтвердили факт відсутності коштів на його чистку. Знову-таки без пояснень. Але обіцяли колись почистити центральні вулиці. Терміни невідомі ».

Не краща ситуація і в живучих у власних будинках старооскольцев.

«Уже п'ять років веду битву: то провести світло, то газ, то прокласти асфальт. Думаю, що мою адресу вже в чорному списку адміністрації, так як дуже часто доводиться з них щось вимагати, - написав «БелПрессе» в Однокласниках" Володимир Б. - Ми живемо в кінці провулка в районі ІЖС. Сусідня вулиця чиститься, на нашу техніка не загортає. Може, вважає, що один житловий будинок на вулиці не люди? 200 м доводиться чистити вручну. На це йде два дні ».

Ми попросили фахівців прокоментувати ситуацію. Виявилося, навіть після бурану перед бульдозером не всі рівні.

«Такі вулиці відносяться до вулиць четвертої черги. Їх прибирання від снігу проводиться в останню чергу, за заявками мешканців. Поки ми самі приїдемо туди, чекати доведеться дуже довго, - пояснив Сергій Куц, директор СГМПО КХ, одного з трьох підприємств, прибирають сніг у Старооскольском окрузі . - Там, де ситуація серйозна, складно проїхати, люди дзвонять в диспетчерську. Ми записуємо, формується маршрут для машин, і вони приїжджають і чистять сніг. Так що треба обов'язково дзвонити (4725) 22-18-54, з 7.00 до 20.00 ».

Сергій припустив, що в цьому районі досі не уклали договір про вивезення сміття - інакше компанія давно б викликала комунальників, щоб дістатися до контейнерів.

«Розумієте, як іноді буває. Інший чоловік вимагає тільки для себе, мовляв, йому все і все зобов'язані робити, але що, в свою чергу, і він сам повинен бути соціально відповідальним - про це пам'ятають не всі. Чимало таких, хто кошти на будівництво будинку знайти зміг, а на вивезення сміття - немає », - міркує Куц.

Беріть лопату, робіть Селфі

Найкраще в ситуації, що склалася розбираються, зрозуміло, інтернет-користувачі. Вони активно обговорюють і засуджують роботу комунальних служб. Редакція «БелПресси» отримала три десятка фотографій заметів на дорогах і близько сотні скарг з різних населених пунктів на місцеву владу. Ще більше лайки - в коментарях на різних сайтах.

В одній з гілок обговорень ми знайшли оголошення Олексія Стаханова, який запропонував усім бажаючим отримати з снігопаду вигоду: зателефонувати за вказаним номером і домовитися про погодинну прибирання снігу на бєлгородською Центральної ярмарку.

«Саме по тому Оголошення, что ві нашли, відгукнулося Небагато людей. Але я вважаю тільки тих, хто написав мені в «ВКонтакте», тому що, виявляється, я розмістив номер телефону з помилкою, - розповів Олексій «БелПрессе». - У нас є робочі, які чистять територію, але іноді їх не вистачає. Тоді я обзваниваю тих, хто зі мною зв'язався, і прошу прийти. Але відгукуються не все: в основному на таку роботу згодні студенти, але саме зараз у них сесія ».

Трапляються і ті, хто відноситься до снігу спокійно.

Їх настрій доведеться перейняти й іншим. Схоже, ніхто, крім нас, не почистить доріжку перед будинком і не обметёт взуття, перш ніж увійти в під'їзд. Ніхто інший не виштовхне із замету застряглого водія і не припаркується так, щоб не перекривати півдороги. Нікому більше залишити особистий автомобіль у дворі, вибравши громадський транспорт. Все самі.

Великих снігопадів не прогнозується

Таких інтенсивних снігопадів, які були в області 16, 17 і 18 січня, більше не очікується. Про це повідомив заступник начальника ГУ МНС Росії по Бєлгородській області Володимир Кудренко. Також рятувальник розповів про ситуацію в області та заходи, які приймає їх відомство:

«Прогноз про очікувані несприятливий погодних умовах ми заздалегідь довели як до населення, так і до глав муніципальних утворень. У тому числі Бєлгорода і Білгородського району. На частоті далекобійників поінформували водіїв про негоду. Розгорнули чотири пункти обігріву на ділянці федеральної траси М-2 «Крим» в трьох районах: Білгородському, Яковлевском і Івнянского. У разі заторів водії можуть і обігрітися, і попити чаю.

Території всіх муніципальних утворень патрулюють мобільні групи із засобами зв'язку та відеоспостереження. Реальну ситуацію на дорогах ми знаємо. І в залежності від обстановки реагуємо. З моменту оголошення несприятливих погодних умов особливих проблем на дорогах регіонального та федерального значення виявлено не було, і повідомлень таких не надходило. На сьогоднішній день основна частина циклону територію нашої області покинула. Залишилася лише хвостова його частина. Тому невеликі опади протягом сьогоднішнього дня можливі, але повторення снігопадів 17-18 січня не очікується ».

Наталія Козлова, Олексій Стопічев, Оксана Прідворева, Володимир Бабич

Хто розчищає сніг і махає лопатами на бєлгородських дорогах?
Щось заважає роботі?
Коли його взагалі повинні чистити?
А який у вас адресу?
Номер квартири?
А навіщо вам мій номер квартири?
А як я інакше запишу?
Може, вважає, що один житловий будинок на вулиці не люди?