Що таке алмаз

  1. Хімічний склад і фізичні властивості
  2. Де і як добувають алмази
  3. магічні властивості
  4. цілющі властивості

Алмаз є одним з найпопулярніших дорогоцінних каменів у світі. Що таке алмаз? Це необроблений діамант, який буває безбарвним, жовтуватим, бурим, сірим, зеленим і іноді рожевим.

Це необроблений діамант, який буває безбарвним, жовтуватим, бурим, сірим, зеленим і іноді рожевим

Вкрай рідко на планеті зустрічаються чорні алмази. В даний час відомо приблизно 1000 видів алмазів в природі.

Алмаз символізує твердість характеру і хоробрість. Він надає своєму власникові мужність і захищає його від неприємностей. З давніх-давен вважалося, що цей камінь застерігає від чаклунства і печалі, відлякує злих духів. Люди вірили, що всі невдачі, які на них посилав нехороша людина, переносилися на нього самого. Навіть дикі звірі не нападали на людей, у яких був при собі алмаз. До того ж камінь допомагав їм вилікувати деякі хвороби.

З грецької мови слово «алмаз» ( «адамас») перекладається як «неперевершений» З грецької мови слово «алмаз» ( «адамас») перекладається як «неперевершений». Про походження цих каменів вчені сперечаються донині, оскільки не можуть прийти до єдиної думки. За найбільш популярною версією, мінерал сформувався після охолодження силікатів, що знаходяться в мантії земної кори. А на поверхні планети він з'явився завдяки потужним підземним вибухів.

У природі алмази входять до складу гірських мінералів, таких як олівін, серпентин і графіт. Поряд з цим їх іноді зустрічають в прибережних галькових розсипах морів і річок, куди вони потрапляють після руйнування вулканічних порід. Щоб отримати 1 карат натуральних алмазів, потрібно обробити 250 т руди, що містить ці камені. А якщо врахувати, що при обробці та огранювання дорогоцінний камінь втрачає близько 50% ваги, то кількість видобутої руди можна збільшити в 2 рази.

Хімічний склад і фізичні властивості

Алмази - мінерали, які представляють собою вуглець з незначними домішками магнію, заліза і кальцію.

Слід докладніше розглянути хімічні властивості алмазу. Як правило, він безбарвний. Іноді алмаз буває жовтуватого, червоного, помаранчевого, синього і зеленого кольору. Щільність каменю становить 3,52 г на 1 см ³. Твердість за шкалою Мооса дорівнює 10. Камінь має раковистий злам і досконалу октаедричні розщеплення.

Оптичні властивості: показники заломлення складають 2,417. Ступінь прозорості може варіюватися від повністю прозорого до непрозорого. Варто відзначити, що це не тільки самий твердий мінерал на Землі, він також володіє мінімальним коефіцієнтом тертя. Це фізичне властивість слід враховувати при його ідентифікації.

На планеті немає каменю, який може пошкодити його поверхню, а ось сам алмаз з легкістю залишить подряпини і пошкодження на поверхні інших каменів, оскільки твердість цього мінералу є найвищою серед усіх відомих мінералів На планеті немає каменю, який може пошкодити його поверхню, а ось сам алмаз з легкістю залишить подряпини і пошкодження на поверхні інших каменів, оскільки твердість цього мінералу є найвищою серед усіх відомих мінералів. Це означає, що за допомогою алмазів можна обробляти високоміцні мінеральні породи, наприклад, гранат, берил і сапфір, які отримали ступінь твердості від 7 до 9.

Обробку (шліфування, полірування тощо) мінералу виробляють за допомогою спеціальних інструментів: алмазних пил, алмазного порошку.

Завдяки своїй високій твердості дорогоцінний камінь можна з легкістю відрізнити від підробки, оскільки його не можна подряпати. Якщо камінь вдалося подряпати сапфіром або рубіном, це означає, що він несправжній.

Діаманти вічні, і це не просто слова.

Хімічний склад і фізичні властивості алмазу такі, що він абсолютно не стирається, не зменшується в розмірах і не псується.

Однак не можна плутати стирання з крихкістю. Якщо камінь вдарити про досить тверду поверхню, він може розколотися або отримати кілька тріщин.

Температура плавлення неограненним і ограненного мінералу становить 3700-4000 ° C. Примітно, що він повністю згоряє, перетворюючись на вуглекислий газ, вже при 1000 ° С. Без доступу кисню при плавленні при температурі в 2000 ° С алмаз перетворюється на графіт.

Де і як добувають алмази

Всі головні родовища цих мінералів зосереджені в Австралії, Конго, ПАР і Росії Всі головні родовища цих мінералів зосереджені в Австралії, Конго, ПАР і Росії. На території цих країн видобувають близько 60% від світового видобутку. Також значні запаси алмазів знаходяться на території Ботсвани, Анголи та Намібії. До XVII століття майже всі дорогоцінні алмази добували в Індії, але в даний час індійські копальні практично повністю спустошені.

За легендою в стародавні часи для видобутку цих каменів люди використовували м'ясоїдних птахів. Вони кидали в ущелини, в яких знаходилися дорогоцінні розсипи, шматки свіжого м'яса. До них прилипали невеликі кристали. Відчувши запах сирого м'яса, хижі орли прилітали в ущелини і забирали їжу, несучи її в своїх пазурах. Людям лише залишалося стежити, куди полетить птах, щоб непомітно наблизитися до неї і забрати м'ясо з пристали до нього коштовностями.

Ще один метод видобутку був пошук гнізд хижих птахів, навколо яких була велика кількість посліду. Люди знаходили в ньому самородки, які часом сягали чималих розмірів.
Насправді в старовину люди добували алмази в прибережних розсипах річок і морів. Вони ретельно промивали гальку і пісок, знаходячи в них коштовності. Головними інструментами для добування каміння служили лопата, кайло і сито. Альтернативним цьому способом алмази почали отримувати тільки в кінці XIX століття. Добували їх з кимберлитовой трубки. Це геологічне тіло, що має вертикальну форму, яка утворилася в результаті прориву газу через земну кору. Кімберліт є вулканічною породою, в якій зустрічаються алмази і багато інших мінерали. В даний час практично всі алмазовидобувні промислові підприємства використовують для видобутку саме це природне явище.

Сьогодні камінь алмаз широко застосовують в ювелірній галузі Сьогодні камінь алмаз широко застосовують в ювелірній галузі. Однак не всі здобуті камені володіють ювелірними якостями. Щоб створити справжній діамант, потрібно чимало зусиль. Для ювелірних прикрас підходить лише 15% від усіх отриманих мінералів, а 45% алмазів вважають лише умовно придатними для огранювання.

Решта 40% мінералів використовують як композиційний матеріал і надтверді елементи для промислового виробництва. Найпоширеніша форма огранки - діамантова. Вона застосовується для обробки великих кристалів. Друга форма називається «троянда», її використовують для маленьких алмазів.

магічні властивості

З давніх часів вважається, що алмаз - це не тільки найдорожчий, але і самий серйозний камінь. Це не означає, що він шкідливий для людини. Він може завдати шкоди своєму власникові, тільки якщо він буде звертатися з каменем неввічливо і грубо.

З давніх-давен люди вважали, що діамант наділяє свого господаря сміливістю, рішучістю, твердістю характеру, до того ж він приносить успіх, захищає від алкоголізму і розбещеності. Камінь здатний приборкати надмірні фантазії, позбавити від смутку. Проти нього не діють чаклунські чари, тому його нерідко використовували як оберіг від лихого ока.

Алмаз завжди був каменем царів, знаменитих особистостей і первосвящеників Алмаз завжди був каменем царів, знаменитих особистостей і первосвящеників. Однак він буде служити вірою і правдою не тільки високопоставленим особам, а й звичайним людям. Але якщо у людини з'явиться такий камінь, він буде допомагати протягом усього життя, причому неважливо, купили його або отримали в подарунок. Алмаз здатний налаштуватися на нового господаря, зрозуміти його сутність і розпочати на нього активно працювати. Саме тому алмаз - це перший камінь зодіаку. У ньому прихована неймовірна енергетична сила. Мінерал є відображенням всього зодіаку і керує іншими каменями.

Вважається, що він обов'язково повинен бути у кожної людини, народженої під знаком Овна, оскільки він здатний приборкати гнів, нестриманість і дратівливість. Іншим знакам він теж не протипоказаний.

Як талісман алмаз слід носити на лівій руці на безіменному пальці, якщо це кільце. Поряд з кільцем можна придбати сережки або кулон, однак при виборі прикраси слід врахувати, що камінь повинен обов'язково стосуватися шкіри.

Він допомагає власникові на роботі і в особистому житті за умови, що наміри людини будуть чесними і етичними. Злодії, шахраї і аферисти отримають разом з каменем одні біди і нещастя.

цілющі властивості

Примітно, що австралійські аборигени використовували цей мінерал у вигляді талісманів, які вони робили з золота і алмазних каменів.

Перший великий алмаз, який в даний час відомий під назвою «Зірка Південної Африки», важить 83,5 карата. Колись він був викуплений у чаклуна-знахаря, який користувався ним при проведенні ритуалів і різних заклинань.

З часів сивої давнини люди зрозуміли, що цей мінерал має чудові лікувальні властивості. Його нерідко використовували для лікування різного роду психічних розладів. Камінь допомагає вилікувати різні фобії, депресію і нервові зриви.

Літотерапевт стверджують, що він може скорегувати нервову систему і налаштувати її на правильну роботу. Тому фахівці рекомендують використовувати цей камінь для лікування такого захворювання, як алкоголізм і неконтрольоване пияцтво. Поряд з цим камінь допомагає позбутися від куріння і вилікувати наркоманію.

Крім цих якостей у алмазу є й інші цілющі властивості. Наприклад, він допомагає впоратися з підвищеною температурою і лікує захворювання суглобів.

Позитивні властивості цього мінералу складно переоцінити. Він буде служити не тільки чудовою прикрасою, яке красиво виглядає, але і вірним помічником.

Що таке алмаз?