«Що й треба було довести»: забавні завдання запропонували вирішити іванівцям

Життєві завдання на математичні обчислення склала російська пошукова система

| | 863

Джерело: 37.ru

Щорічну всеросійську контрольну з математики «Що й треба було довести» проведе 11 березня Яндекс. Перевірити себе можна буде онлайн або за партою - в одному з дев'ятнадцяти ВНЗ в п'ятнадцяти містах Росії.

Тестова контрольна складається з десяти завдань, для вирішення яких буде достатньо шкільної програми. Уже зараз у відкритому доступі можна пройти тестовий варіант . Завдання, треба сказати, складені з гумором.

Ось одна з них: «Метро, ескалатор.Вгору їде Сергій, вниз Юля.На середині ескалатора вони порівнялися, і Сергій вирішив познайомитися з дівчиною.Якщо він побіжить вниз, проти руху, то виявиться біля основи одночасно з Юлею, але по дорозі він може впустити кілька жінок, дітей і людей похилого віку.Сергій вирішив добігти до верху, перейти на Юлин ескалатор і бігти вниз.На скільки метрів в секунду повинні відрізнятися швидкості бігу Сергія вниз і вгору, щоб і в цьому випадку він виявився біля основи ескалатора одночасно з Юлею?Ескалатор рухається зі швидкістю 1 м / с, перехід з одного ескалатора на інший займає дуже малий часу ».

Ескалатор рухається зі швидкістю 1 м / с, перехід з одного ескалатора на інший займає дуже малий часу »

Щоб отримати «відмінно», треба правильно вирішити мінімум дев'ять. Відповіддю може бути ціле число або десяткова дріб.

«Математика важлива для всіх областей людської діяльності і для будь-якої науки, тому що вона дозволяє узагальнити отримані спостереження і вивести закономірність.В недалекому майбутньому безпілотні автомобілі будуть програмувати люди, які взагалі ніколи в житті не сідали за кермо.І все це завдяки математиці, - каже Олександр Крайнов, керівник служби комп'ютерного зору Яндекса.- Коли програма обігрує людини, це не перемога комп'ютера над людиною.Можна сказати, що це перемога людини, який використовує математику більше, над людиною, яка використовує її менше зареєструвався або не скористався зовсім ».

Можна сказати, що це перемога людини, який використовує математику більше, над людиною, яка використовує її менше зареєструвався або не скористався зовсім »

Вперше освітня акція «Що й треба було довести» відбулася в 2015 році, тоді тест написали 12,6 тисячі осіб, а в минулому році кількість людей збільшилася вдвічі. З другої контрольної впоралися приблизно 60% учасників: на трійку її вирішили 27,9%, на четвірку - 18,9%, 13,4% отримали п'ятірку. Вік учасників був різним, від школярів до пенсіонерів. При цьому наймолодші учасники - 17 років і молодше - закінчували контрольну швидше за всіх, в середньому витрачаючи на завдання 29 хвилин.

До слова, в Іванові літні люди теж дуже активні в освітніх флешмобах, наприклад, вони старанно готуються до "Тотальному диктанту ". А пенсіонер Юрій Тайко, який вже одинадцятий рік поспіль здає іспити , як з'ясував Рособрнадзор, в 2016 році став найстаршим учасником ЄДІ в Росії. І він знову має намір випробувати себе .

На цей раз завдання будуть доступні на сайті проекту «Що й треба було довести» протягом доби, починаючи з 12.00. На виконання дається одну годину.

Фото: yandex.ru

Помітили помилку? Виділіть мишкою фрагмент тексту з нею і натисніть Ctrl-Enter.


На скільки метрів в секунду повинні відрізнятися швидкості бігу Сергія вниз і вгору, щоб і в цьому випадку він виявився біля основи ескалатора одночасно з Юлею?