Що повинен знати кожен студент про вибори?

  1. Голосуємо тільки за себе і за своїми документами
  2. Якщо мене не буде в місті в день голосування?
  3. А якщо реєстрація тимчасова або її немає зовсім?
  4. Якщо бюлетень зіпсувався?
  5. Де можна познайомитися з повним списком кандидатів?

18 вересня 2016 року відбудеться голосування на виборах депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 7 скликання і депутатів Тюменської обласної Думи 6 скликання.

Окрему численну категорію виборців, що вимагає особливої ​​уваги, складають студенти вузів. Багато з них прийдуть на виборчі дільниці вперше. І цілком природно, що зараз у них виникає маса питань, пов'язаних з цією подією.

Спеціально на прохання студентів в рамках проекту «Відкрита школа права» Ольга Загвязинский і Ярослав Ільїн провели на «Авторадіо» програму «Вибираємо депутата» , Де в прямому ефірі разом з головою Виборчої комісії Тюменської області Ігорем Халін відповіли на найчастіші запитання молоді.

Спеціально на прохання студентів в рамках   проекту «Відкрита школа права»   Ольга Загвязинский і Ярослав Ільїн провели на «Авторадіо»   програму «Вибираємо депутата»   , Де в прямому ефірі разом з головою Виборчої комісії Тюменської області Ігорем Халін відповіли на найчастіші запитання молоді

Голосуємо тільки за себе і за своїми документами

Чи можна взяти паспорт одногрупника, якщо він знаходиться у від'їзді, проголосувати за нього? Звичайно, ні. У законодавстві цей порядок дуже чітко прописаний. Не можна проголосувати ні за студентським квитком, ні по водійському посвідченню, ні тим більше за паспортом одного.

Закон чітко прописує ті документи, які виборець повинен мати при собі для отримання бюлетеня на виборчій дільниці. Це, безумовно, паспорт громадянина РФ, військовий квиток або посвідчення особи офіцера, якщо людина проходить строкову службу або службу за контрактом. Для тих, чий паспорт знаходиться на обміні в зв'язку з віком, зміною прізвища тощо, це довідка за встановленою формою. Є спеціальна довідка для осіб, недавно звільнилися з місць позбавлення волі, і деякі інші документи.

Якщо мене не буде в місті в день голосування?

Напередодні виборів деякі громадяни переймаються питанням: «Як голосувати, якщо мене в цей день не буде в місті?» Для таких випадків спеціально розроблено відкріпне посвідчення. Отримати його можна вже зараз і до 17 вересня.

Для цього потрібно прийти з паспортом в територіальну виборчу комісію і написати заяву, вказавши в ньому поважну причину (це може бути відпустка, відрядження тощо). Підстав для відмови у видачі відкріпного посвідчення законом не передбачено.

Голосовать за відкріпним посвідченням можна буде як на території Росії, так і за кордоном - там, де громадянин перебуватиме в єдиний день голосування. Однак тут є певні нюанси. Наприклад, якщо людина їде за межі нашої області, він уже не зможе проголосувати ні за наші обласні партії, ні за наших обласних депутатів і кандидатів в одномандатних виборчих округах. Він зможе проголосувати лише за списки партій на федеральному рівні.

Інформація за відкріпними посвідченнями вноситься в систему ГАС «Вибори», щоб виборець одноразово скористався своїм конституційним правом.

А якщо реєстрація тимчасова або її немає зовсім?

Кожен громадянин повинен мати можливість максимально реалізувати своє виборче право, незалежно від того, тимчасова у нього реєстрація або постійна, зареєстрований він чи ні.

Щоб проголосувати за адресою тимчасової реєстрації в гуртожитку вузу, студенту потрібно до 27 серпня особисто звернутися до територіальної виборчої комісії за адресою тимчасової реєстрації і написати заяву про включення до списку виборців на території виборчої дільниці за місцем знаходження гуртожитку.

Громадяни без реєстрації зможуть проголосувати на спеціальних виборчих дільницях, які будуть визначені в кожному адміністративному окрузі Тюмені і в районних центрах.

Якщо бюлетень зіпсувався?

Почнемо з того, що бланк вважається зіпсованим, тільки якщо громадянин хотів поставити позначку в одному квадраті, але з якихось причин поставив в іншому і захотів все виправити.

У цьому випадку за законом людині дається другий шанс. Він може повернутися до виборчої комісії і отримати бюлетень повторно, про що буде зроблено відмітку в списку виборців. Зіпсований бюлетень визнається недійсним, і цей факт засвідчується підписом члена виборчої комісії.

Де можна познайомитися з повним списком кандидатів?

По-перше, на сайті Центральної виборчої комісії РФ працює сервіс «Знайти свою виборчу дільницю» . Вказавши там адреса, можна дізнатися інформацію про те, де вам можна буде проголосувати.

По-друге, працює гаряча лінія Тюменської області - 56-80-72, де дадуть відповіді на всі опитування. Зателефонувати туди можна навіть у вихідні дні.

По-третє, на кожній виборчій дільниці будуть вивішені плакати з відомостями про кандидатів. Плюс агітаційні матеріали в ЗМІ.

Детально про діяльність «Відкритої школи права» читайте на порталі правової культури http://kultura-prava.ru/ і в групі ВКонтакте - http://vk.com/kultura_prava .

Більш детальну інформацію про діяльність «Відкритої школи права» дивіться на порталі ТюмГУ «Антитерор» .


джерело:

Управління інформаційної політики ТюмГУ

А якщо реєстрація тимчасова або її немає зовсім?
Якщо бюлетень зіпсувався?
Де можна познайомитися з повним списком кандидатів?
Якщо мене не буде в місті в день голосування?
Напередодні виборів деякі громадяни переймаються питанням: «Як голосувати, якщо мене в цей день не буде в місті?
А якщо реєстрація тимчасова або її немає зовсім?
Якщо бюлетень зіпсувався?
Де можна познайомитися з повним списком кандидатів?