Що показати іноземцю в Москві: місця, маршрути прогулянок, адреси

Фото: Михайло ФРОЛОВ / «КП» - Москва

за музеям

Одна з візитних карток столиці - Історичний музей . Щодня сотні туристів фотографуються на тлі його червоних веж. Зазирнути всередину теж зайвим не буде. У монументальних залах перед очима пролетить вся історія Росії - від найдавніших часів до початку 20 століття.

Третьяковська галерея - теж пункт обов'язкової програми. Ну де ще побачиш Рєпіна, Васнєцова, Сурикова, Сєрова - під одним дахом і в такій кількості! Якщо хочеться познайомитися з живописом 20 століття - вирушайте в Центральний будинок художника на Кримському Валу (І до філії Третьяковки по сусідству з ним). А любителі сучасного мистецтва - ласкаво просимо в музей "Гараж" в Парку Горького.

Гіди одноголосно заявляють: іноземці приходять в захват від ВДНХ - подобається їм дух радянської Москви. Тим більше, що зовсім недавно після реконструкції відкрився павільйон "Космос". Чого в ньому тепер тільки немає: і капсула Гагаріна, і перший штучний супутник Землі. Загалом, нудно точно не буде!

На головній виставці країни можна дізнатися всю історію унікального павільйону

У списку улюблених місць у іноземців також "Музей холодної війни" на Таганці. Це величезний підземний бункер (7000 квадратних метрів) на глибині 65 метрів на території засекреченого при СРСР командного пункту, в якому збережена історична архітектура коридорів і залів.

Головна будівля цього всесвітньо відомого музею знаходиться в Лаврушинському провулку, де представлено майже 1300 робіт великих російських художників, іконописців, скульпторів. Саме тут можна побачити знамениту «Трійцю» Андрія Рубльова і не менш вражаюче «Явлення Христа народу» Олександра Іван ...

По місцях письменників

Пушкіна і Лермонтова на заході, звичайно, ніхто не знає - у поетів слава національна. А ось письменникам щастить більше - дуже може бути, що ваш іноземець захоче прогулятися по місцях Толстого, Чехова або Булгакова.

Відведіть його, наприклад, в музей-садибу Льва Миколайовича в Хамовниках - там письменник разом із сім'єю провів цілих 19 років свого життя. Залишився навіть робочий кабінет, в якому він написав, в тому числі, "Крейцерову сонату".

Погана квартира. Фото: Євгенія ГУСЕВА / «КП» - Москва

Любителю Булгакова буде цікаво зайти в " негативну квартиру "На Великій Садовій, звідти - прогулятися до Патріарших.

Ну і напевно, ваш гість якщо не читав, то як мінімум чув прізвище - Чехов. Зводить його на "Вишневий сад" або "Три сестри" в МХТ. Ну і що, що все російською - нехай долучається! квитки: http://www.mxat.ru/

по садибах

Щоб уявити собі Росію допетрівською епохи, можна з'їздити в музей-заповідник "Коломенське" - колишню резиденцію російський князів, а потім царів. Тут можна провести півдня: подивитися стародавні церкви і відтворений заново палац царя Олексія Михайловича, та й просто погуляти по набережній Москви-ріки і випити квасу. Найближча станція метро - "Коломенська".

Музей-заповідник садиба Коломенське в даний час активно розвивається і пропонує безліч екскурсійно-мистецьких програм, які включають в себе не тільки знайомство відвідувачів з історичними пам'ятками, а й їх участь «в календарних, сімейних і придворних церемоніях» ...

Ще один новодел в стилі допетрівською епохи - Кремль в Ізмайлово. Саме фотогенічність місце столиці! Навіть москвичі люблять фотографуватися на його тлі, а вже що говорити про іноземців. Тут проводять екскурсії, майстер-класи з традиційних російським ремеслам. Навіть в музей історії горілки можна зайти - надегустріроваться. Або на блошиний ринок, на якому є буквально все: від старих шкарпеток до меблів. Найближчі станції метро - "Ізмайлово", "Партизанська".

А ось, щоб скласти уявлення про Росію імперської - вирушайте в Царицино. Це палац і парк, створені при Катерині II в стилі російської готики. Пройдіться по парку, відпочиньте біля ставка або музичного фонтану, зайдіть в оранжерею або музей. Найближчі станції метро - "Царицино", "Орехово".

Ця пам'ятка з'явилася в Москві зовсім недавно, їй немає ще й двох десятків років. Так що Ізмайловський Кремль не має ніякої історичної цінності. Тим часом це місце вже встигло полюбитися як жителям столиці, так і туристам ...

Юний футбольний уболівальник в Крижаний печері парку Зарядье. Фото: Володимир ВЕЛЕНГУРІН / «КП» - Москва

за паркам

Парки - теж невід'ємна частина міського життя в Москві. Якщо буде час - сходіть в парк Горького: візьміть напрокат велосипеди або самокати, прокотитеся по набережній, помилуйтеся видами, а на вечір можна залишитися в парковому кафе La Boule - випити сидру, потанцювати. Найближча станція метро - Жовтнева.

Ну і повз Заряд ви навряд чи пройдете - все таки в двох хвилинах від Червоної площі. Та й грішно їхати з Росії без фотографії в обнімку з березою на тлі Кремля! Не забудьте зайти на ширяє міст, а після прогулянки відправляйтеся в місцевий гастрономічний центр: поїсти уральських пельменів, запити суздальської медовухою чи перекинути пару кримських устриць.

Як дістатися, вартість квитків та сеанси в «Крижаний печері»

просто побродити

Іноді потрібно зробити паузу в чосі по визначних пам'ятках і просто повільно пройтись по місту. Зрозуміло, що нікуди не дінешся від Тверської, але досвідчені гіди радять ходити більш тихими маршрутами.

Проведіть гостей по Арбатським переліком і Замоскворіччя - Великій Ординці, Кадашевской слободі, вулиці П'ятницькій, кварталам близько солянки, Хитровки і Китай-Міста. Дійшовши до Чистих ставків, прокотитеся звідти на 39-му трамваї до Павелецького вокзалу. Пройдіться по Червоному Жовтня. І далі далі, за московськими зігнутим вулицях. А там ... нехай пригоди самі вас знайдуть!

Лежаки, плавучі ресторани і перші рибалки. Кореспондент «КП» пройшов по новому туристичному маршруту, подолавши 17 км від «Москва-Сіті» до Таганській площі

З видом

Ну а якщо захочеться побачити Москву всю і відразу - вирушайте на оглядові майданчики. На Воробйови гори, наприклад - і місце мальовниче, і вид відкривається що треба. Головне - щоб з погодою пощастило. (Найближча станція метро "Воробйови гори").

Хочеться забратися ще вище - вам на Останкінську телевежу. Звідти Москву можна розглядати з висоти 337 метрів. Але на відміну від Воробйових гір - не безкоштовно. Ціни на квиток варіюються від 700 до 1100 рублів залежно від часу відвідування. (Подробиці: http://www.tvtower.ru/ .)

Можна дізнатися, дотягнеться чи тінь телевежі до Кремля, а ще послухати, як вежа «звучить» зовні і всередині

Ну а якщо тягне не тільки до висоти, але і до розкоші - вирушайте в "Москва-Сіті". Тут можна і ефектних знімків наробити, і з сучасною архітектурою познайомитися, ну і випити коктейль рублів так за 500. Наприклад, в барі "Висотка". Дорого, зате - з висоти 56 поверху! Як знайти: Вежа "Імперія", станція метро "Виставковий", "Діловий центр".

Стільки пам'яток не видно ні з якою іншою оглядового майданчика міста. Звідси можна помилуватися і реконструйованим спорткомплексом «Лужники», і хмарочосами Москва-сіті, і Останкінської телевежею. А ось і гігантський пам'ятник Петру I, і Шаболовська вежа, будівля РАН ... А внімат ...

Випити - закусити

Взагалі, іноземці дорожнечу не люблять. Тому одне з улюблених місць ними місць - бар "Камчатка" (вул. Кузнецький міст, 7). Демократичні ціни і колорит! Пиво несмачне, зате за 130 рублів можна взяти бутерброд зі шпротами і відчути себе справжнім російським. (Навіть якщо ти і так російська).

А якщо хочеться пообідати, як радянська людина - зайдіть в їдальню в самому ГУМі. Якщо точніше - кафе "Фестивальне» на 3-му поверсі. Борщ, солянка, друге і компот. Дешево і сердито.

Також можна відправитися в видовий бар, щоб закушувати і одночасно спостерігати Москву. Варіантів багато, правда будьте готові до того, що ціни в таких закладах не демократичні. Ось деякі з них: бар "Стрілка" на Берсеневской набережній, Campari Bar на даху готелю "Пекін" (Велика Садова вул., 5) або ресторан "Карлсон" на даху 14-поверхової висотки на Овчінніковской набережній (метро "Новокузнецька").

Ще підказки:

на балет

Майже всі іноземні туристи просять зводити їх на балет. Тому якщо чекаєте гостей, заздалегідь подивіться чи немає в ці дати постановок. Робіть ставку на класику - "Лебедине озеро", "Лускунчик" і т.п.

В баню!

Зрештою, раз приїхали за колоритом - отримуйте. Зводить свого товариша в баню. У Сандуни, наприклад. Це перші громадські лазні столиці і працюють до цих пір. Ну і обстановка там - майже як в Ермітажі.

Почім: Для чоловіків - від 2200 до 2800 за дві години в залежності від відділення, для жінок - від 1800 до 2200 рублів за три години.

Де: Неглинная вул., 14 стор. 3-7 (Найближчі станції метро - "Трубна", "Кузнецький міст")

Рада з соцмереж: "А краще відразу тягніть вашого іноземця в Грибоєдовський загс. Дорогу, напевно, знаєте? "

Дорогу, напевно, знаєте?