Щоб не упустити свою хвилю вступу до ВНЗ, потрібно самому стежити за рейтингом

Поради абітурієнтам: як "зловити хвилю"

Фото: Анастасія Іскрицька

Читайте також: Як вузи зараховують студентів на бюджет

Андрій Северенчук, першокурсник НМУ ім. А.А. Богомольця (бюджет):

"Під час вступної кампанії я відразу залишив оригінали документів в університеті Богомольця на спеціальності" Лікувальна справа ", тому що хотів вчитися саме там. Але, звичайно, я розумів, що можу і не пройти на бюджет через величезну конкурсу. Тому для підстраховки я подав копії документів ще на дві спеціальності в "Богомольця", а також до чотирьох регіональних вищих медичних навчальних закладів. Незважаючи на те, що бали у мене були непогані, до 31 липня, відстежуючи свої пересування в рейтингових списках, я зрозумів, що в першій хвилі не проходжу нікуди. Так, на обраній мною спеціальності від останнього бюджетника мене відділяло кілька сотень місць. Але я себе заспокоїв тим, що бюджетних місць на "лікувальній справі" було чимало - 380. Було очевидно, що в першу хвилю всі вони точно не заповняться. Так і сталося: оригінали принесли менше ста чоловік.

Такий розвиток подій порадувало мене. Однак коли почалася друга хвиля, я опинився в складній ситуації. В "Богомольця" мене так і не рекомендували, зате у всіх інших вузах я опинився в списку рекомендованих до зарахування. Потрібно було вирішити, ризикувати або забрати оригінали з "Богомольця". Щоб це зрозуміти, я роздрукував собі рейтинговий список вступників на спеціальності моєї мрії і почав прораховувати свої шанси на вступ. Як я це робив? По-перше, кожен день протягом усього хвилі відзначав тих, хто з рекомендованих приніс оригінали документів. При цьому найкраще дізнаватися це не в Мережі (туди інформація подається із затримками), а в приймальні комісії. По-друге, я також переглядав рейтингові списки інших українських медвузів, щоб відстежити конкурсну ситуацію моїх конкурентів (адже зрозуміло, що вони подавали документи не тільки в "Богомольця"). Це допомогло мені дізнатися, куди їх ще рекомендували. А також - хто з них все ж вибрав інший вуз і відніс туди оригінали.

Завдяки такому підходу мені вдалося прорахувати, що я пройду на бюджет в останні дні третьої хвилі. Саме тому я вирішив не відносити оригінали в інший вуз. Однак відразу попереджу абітурієнтів: так ризикувати варто лише в тому випадку, якщо ви дійсно можете добре спрогнозувати ситуацію. Ще один нюанс: мене врятувало ще й те, що на момент зарахування в приймальні комісії вже лежали мої оригінали. Адже в останні дні третьої хвилі вузи, щоб закрити бюджет, не завжди обдзвонюють наступних в рейтингу хлопців, а беруть тих з них, хто вже на той момент подав оригінали документів ".

Читайте також: Як вузи заманюють до себе абітурієнтів

Березня Кудляк, першокурсниця КНУ ім. Т. Шевченко (бюджет):

"Я цілилася в" Шевченко "на" Журналістику ", але для підстраховки подала документи ще в один вуз. І, на жаль 1 серпня мене рекомендував до зарахування тільки він. Однак, проаналізувавши свою конкурсну ситуацію в" Шевченко ", я все ж вирішила ризикнути і не нести в інший вуз оригінали. Від останнього рекомендованого бюджетника мене відділяло менше п'яти осіб. Це оптимальна різниця для ризику навіть при невеликій кількості бюджетних місць. і я мала рацію. Після першої хвилі звільнилося близько десятка місць, і я пройшла до другого список Реко ндованних. До речі, вуз ніяк не сповіщали мене про це. Тому всім абітурієнтам порада: не варто покладатися на приймальну комісію. Якщо хочете не пропустити зарахування, самі стежите за конкурсною ситуацією.

Можу дати ще рада про те, як не пропустити хвилю. Наприклад, мій друг, щоб дізнатися, хто з рекомендованих в першу хвилю принесе свої оригінали, знайшов цих людей в соцмережах і особисто запитав у них про це. Так він дізнався, скільки місць звільниться ".

Читайте також: Що таке хвилі зарахування та коли нести до вузу оригінали документів

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Як я це робив?