Собор Святого Петра (Рим): Квитки 2019, куди і коли йти, час роботи, фото: Статті

  1. Собор Святого Петра (Рим): Квитки 2019, куди і коли йти, час роботи, фото: Статті У цій статті ви...
  2. Собор Святого Петра (Рим): Квитки 2019, куди і коли йти, час роботи, фото: Статті

Собор Святого Петра (Рим): Квитки 2019, куди і коли йти, час роботи, фото: Статті

У цій статті ви знайдете всю необхідну практичну інформацію для відвідування одного з головних християнських об'єктів світу - Собору (Базиліки) Святого Петра в Римі і його музеїв, розташованих на території карликового католицької держави Ватикан.

Природно, побувати в Римі і не потрапити на територію Ватикану, що не познайомитися з його чудовими зборами творів мистецтва і не глянути на панораму «Вічного міста» з купола Собору Святого Петра - неприпустиме упущення. Навіть якщо у вас всього один повний день в Римі, вирушайте насамперед сюди - адже концентрація шедеврів на квадратний метр тут зашкалює! На жаль, приблизно так думає і 95% туристів в Римі, тому на вхід в музеї постійно утворюються величезні черги, здатні сильно зіпсувати враження від зустрічі з прекрасним, особливо при римської спеці або під час напливу туристів на різдвяні або великодні канікули. При обмеженому часу в столиці Італії тим більше не варто сподіватися на удачу, і краще придбати квитки в усі цікаві для вас об'єкти заздалегідь через інтернет. Це дозволить не чекати, а відразу пройти до тих пам'яток, подивитися які ви запланували.

Не буду перевантажувати вас історичними та архітектурними відомостями про головний храм католиків, зведеному на передбачуваному місці смерті одного з улюблених учнів Ісуса Христа - апостола Петра. Про це написано сотні мистецтвознавчих книг і дуже багато інформаційних сайтів в мережі.

Тут ви знайдете покрокову інструкцію та поради, куди йти, в якій послідовності і як зробити це максимально зручно - саме ці питання виникають майже у всіх при плануванні візиту до Ватикану. Розібратися відразу в складній системі функціонування об'єктів цього католицького держави непросто, тому, сподіваюся, ця стаття допоможе вам зорієнтуватися.

У будь-якому випадку при відвідуванні пам'яток такого масштабу варто заздалегідь почитати літературу і освіжити в пам'яті факти про зведення Собору і десятки видатних майстрів, протягом століть працювали над його прикрасою. А якщо з вами діти, то розповісти і їм про значимість для християнської цивілізації того місця, куди ви збираєтеся йти. Обов'язково раджу на території платних об'єктів Ватикану не нехтувати аудіогідом російською мовою - квиток з аудіогідом коштує не набагато дорожче, зате потім не буде відчуття, що втратили щось важливе.

Адреса і як дістатися до Собору Святого Петра

Точна адреса: Piazza San Pietro, 00120 Città del Vaticano.

Найближча до Собору станція метро - M. Ottaviano, далі пішки по вулиці Via Ottaviano. Також можна дійти від станції метро M.Cipro (приблизно 5 хвилин). Від цих станцій найближче йти до кас Ватикану, але від Cipro можна трохи заблукати, тому краще звіритися c картою.

Тут карта, на якій відзначено вхід в Музеї Ватикану і каси https: //www.google.ru/maps/place/%D0%9C%D1%83%D0%B ...

Однак найкращий вид на Собор і Площа Святого Петра відкривається, якщо ви направитеся до нього по Via della Conciliazione (Віа делла Кончіліаціоне), з боку Замку Святого Ангела і набережної Тібру.

Час роботи Собору Святого Петра, Музеїв і інших об'єктів:

Собор - з 7.00 до 19.00, в період з 1 жовтня по 31 березня - до 18.30. По середах часто через аудієнції Папи для туристів Собор відкривають тільки в 13.00.

На купол Собору Святого Петра можна піднятися щодня з 8.00 до 18.00 з квітня по вересень, і з 8.00 до 17.00 з жовтня по березень.

Музеї Ватикану відкриті з 10.00 до 13.45 в період з листопада по лютий. В період різдвяних європейських канікул - з 8.45 до 16.45. У «високий сезон», з березня по жовтень по буднях Музеї відкриваються о 10.00 і закриваються о 16.45, по суботах 10.00 - 14.45. В останню неділю кожного місяця вхід в Музеї безкоштовний (з 9.00 до 13.45), а також один раз на рік - 27 вересня - на Всесвітній день туризму. Правда, черги на безкоштовні відвідини в ці дні величезні, час очікування може доходити до 3 годин.

Вхід в Музеї припиняється за 75 хвилин до офіційного часу закриття.

Опинившись на Площі Святого Петра перед Собором, потрібно зрозуміти, куди саме вам йти і що робити, через велику кількість варіантів.

Отже:

Якщо ви збираєтеся в першу чергу йти в Собор Святого Петра і у вас немає квитка => проходите Площа і йдете вздовж ватиканських стін направо, стаєте в довгу чергу на вхід, яка зазвичай розтягується по вулиці Viale Vaticano, завертає за ріг і тягнеться уздовж стіни часом до Piazza del Risogrimento (це дійсно далеко). Вхід в сам Собор безкоштовний, а чергу утворюється через огляду відвідувачів через рамки металошукачів. Тут же стоять і за квитками в Музеї Ватикану.

Якщо ви збираєтеся в Собор Святого Петра і у вас є ваучер-підтвердження, куплений заздалегідь через інтернет і дає право на екскурсію і право пріоритетного проходу => йдете повз цієї черги прямо до кас і обмінюєте його на квиток, потім проходите всередину до місця початку екскурсії . Тут також може бути кілька людей з електронними квитками, але чекати зазвичай не більше 5 хвилин;

Купити квиток в Собор Святого Петра з аудіогідом російською мовою і потім пройти без очікування в черзі можна тут (зручний російськомовний інтерфейс, підтвердження приходить на вашу електронну пошту)

Якщо ви збираєтеся піднятися на купол Собору Святого Петра => вхід на купол знаходиться трохи правіше від входу в Собор, там же починається і черга за квитками, орієнтуйтеся на напис la cupola.

Якщо ви придбали квиток на купол заздалегідь => проходите без черги і починаєте «сходження» (про це нижче);

У Музеї Ватикану без купленого заздалегідь квитка => стаєте все в ту ж чергу до кас по квитки (дивися параграф про вхід до Собору)

У Музеї Ватикану з купленим заздалегідь квитком => обходьте чергу і прямуєте прямо до входу, обмінюєте підтвердження на "паперовий" квиток і йдете насолоджуватися творами мистецтва.

Купити квиток в Музеї Ватикану + Сикстинська капела можна тут (зручний російськомовний інтерфейс сайту-партнера, підтвердження приходить вам на електронну пошту)

Тут є така тонкість. Якщо спочатку ви проходите по заздалегідь заброньованим квитками до музеїв Ватикану і оглядаєте їх експозицію, то потім вам вже не доведеться стояти в черзі в сам Собор, оскільки прямо з музеїв ви потрапляєте безпосередньо всередину Базиліки.

Важливе оновлення інформації: З січня 2019 року адміністрація обмежить щоденне число відвідувачів в Музеях Ватикану. Причиною цього став постійно збільшується потік туристів. Його вже не витримують музейні зали: духота і тіснота впливають не тільки на людей, але і на твори мистецтва. Також в якості причини було названо неможливість забезпечити безпеку такої кількості людей на невеликій площі (це близько 30 тисяч чоловік в день). У зв'язку з цим придбання квитків заздалегідь через інтернет в музеї такого масштабу стає не тільки зручністю, щоб не чекати, а й просто необхідністю, щоб потрапити всередину.

Сади Ватикану доступні тільки з офіційною екскурсією, яку організували представники Ватикану, самостійно бродити по цьому об'єкту не можна. Відповідно, найкраще купувати квиток заздалегідь і приходити трохи заздалегідь, хвилин за 15-20 до призначеного часу сеансу. Схема дій така: з роздрукованим ваучером ви проходите мимо черги до кас і обмінюєте його на квиток, там же касир скаже вам номер стійки, де чекати покладеного екскурсовода (російською мовою екскурсії теж проводяться).

Квиток в Сади Ватикану дає право проходу і в Музеї Ватикану, і в Сикстинську капелу. Якщо у вас заброньовано і оплачений квиток в Сади, то послідовність огляду така: спочатку ви відвідуєте Сади в складі групи (пішки за 2 години або на маленькому автобусі, час прогулянки - 45 хвилин, з аудіогідом, виходити з колії не можна), потім з цього ж квитку йдете в Музеї і вже потім - в Сикстинську капелу. З Сікстинської капели є спеціальна «потайна» двері, через яку ви потрапите безпосередньо в Собор (при виході з капели наліво буде покажчик «продовження огляду», а направо - табличка «тільки для груп», саме тут прохід в Собор). Якщо вам зроблять зауваження, просто скажіть, що ви відстали від вашої групи.

Купити квиток в Сади Ватикану (екскурсія по території садів на маленькому автобусі з аудіогідом) + Музеї Ватикану і Сікстинська капела + Собор Святого Петра (все без черги) можна тут

Після, якщо залишилися сили (що не очевидно), можна ще піднятися на купол (за окрему плату, підйом на купол сюди не включено).

важливо

Якщо у вас є час в Римі і немає бажання охопити весь Ватикан і його колекції «для галочки» за один день, то я б рекомендувала розділити відвідування на два дні. Наприклад, в перший день відвідати Сади і Музеї, а потім оглянути сам Собор (якщо вже ви на його території, і зручно пройти всередину Базиліки з музеїв), а в інший день з раннього ранку прийти до Собору, заплатити за підйом і піднятися на купол . Деякі досвідчені туристи взагалі рекомендують, щоб не було перенасичення враженнями від шедеврів колекції Ватикану, відвідати Сади і / або Музеї, а потім окремо - Собор і підйом на оглядовий майданчик купола, звідки відкривається одна з кращих панорам Риму.

У черзі за квитками і на вхід, якщо вже ви в ній стоїте, варто бути пильним - в натовпі часто орудують сумнозвісні римські кишенькові злодії. Прочинені рюкзаки і сумки розімлілих від спеки і очікування туристів для них - легка здобич.

Як і у випадку з усіма іншими пам'ятками такого масштабу, приходити до Собору Святого Петра краще якомога раніше з ранку, навіть до відкриття. Звичайно, людей всередині Собору і Музеїв буде багато, але ви хоча б уникнете напливу організованих груп, які привозять на величезних автобусах пізніше.

Підйом на Купол Собору

На купол Базиліки Святого Петра, створений Мікеланджело, веде 551 щабель. (Для порівняння - щоб піднятися на інший грандіозний пам'ятник, паризький Нотр-Дам, необхідно піднятися по 387 ступеням).

При підйомі на купол у вас є два варіанти: мужньо подолати весь шлях пішки або варіант «лайт» - піднятися на ліфті на висоту 231 ступені, потім подолати залишилася більшу частину шляху (330 ступенів) пішки по вузьких гвинтових сходах. І той, і інший варіант - важкі, тому абсолютно не раджу підніматися туди з маленькими дітьми (якщо тільки це не тінейджери), літнім людям і людям з будь-якими проблемами зі здоров'ям, будь то проблеми опорно-рухового апарату або серцево-судинні. До того ж останній відрізок шляху проходить по такій вузькій і досить задушливій сходах, що повні люди ризикують протискуватися боком, а від підйому по колу починає сильно крутитися голова. Крім того, якщо ви боїтеся висоти або замкнутих просторів, підйом не для вас. Порівнюючи свої сили і зважившись йти, обов'язково візьміть з собою пляшку холодної води, інакше задишка і спрага не дадуть вам отримати задоволення від виду італійської столиці з висоти. Підйом по гвинтових сходах (після ліфта) в бадьорому темпі займає мінімум 10 хвилин (відпочивати або повернути назад не можна, тому що позаду вас піднімаються інші відвідувачі), спуск вниз здійснюється, природно, вже іншими сходами, щоб розмежувати потоки туристів. До речі, на середині шляху до купола (там, де вихід з ліфта) є невелике кафе.

Купити квиток для підйому на купол Собору Святого Петра (підйом на ліфті, аудіогід російською мовою включені у вартість) можна тут.

Дрес-код

На територію головного католицького храму строго заборонено проходити у відкритому одязі та пляжного взуття на зразок в'єтнамок. Жінкам потрібно закрити оголені ноги і плечі (найкраще приходити в спідницях або платтях, але ніяких «міні», мінімальна довжина - по коліно); чоловікам також не можна приходити в майках з відкритими плечима ( «а ля майка-алкоголічка») і шортах. Іноді пропускають туристів в шортах завдовжки нижче колін, але краще не ризикувати - за дотриманням дрес-коду стежать спеціальні співробітники при вході. Адже прикро було б передчувати зустріч з прекрасним, купити заздалегідь квитки і бути "загорнутим" на вході через неналежне нагоди вбрання!

Олена Куриленко

Якщо ви хочете пройти по всіх об'єктах на території Ватикану з російськомовним гідом, який розповість про всі його шедеврах і історичних фактах особисто вам і вашій родині / групі друзів, то замовте заздалегідь через інтернет тематичну індивідуальну або групову екскурсію

Собор Святого Петра фото

У Музеях Ватикану

У Музеях Ватикану

"Створення Адама" Мікеланджело, стелю Сікстинської капели

Створення Адама Мікеланджело, стелю Сікстинської капели

Рафаель

"Лаокоон та його сини", Музей Пія-Климента у Ватикані

Лаокоон та його сини, Музей Пія-Климента у Ватикані

Аполлон Бельведерський

Аполлон Бельведерський

В Садах Ватикану

В Садах Ватикану

Тут можна знайти і купити авіаквитки в Рим за найнижчою ціною (у формі пошуку вгорі статті), а також моментально порівняти ціни на готелі в різних системах бронювання і вибрати кращу пропозицію

Може бути цікаво:

Як заощадити в Римі

Галерея Боргезе в Римі: Історія, колекція, як потрапити

Маршрути по Риму з визначними пам'ятками (опис і фото)

Туристичні автобуси в Римі

Собор Святого Петра (Рим): Квитки 2019, куди і коли йти, час роботи, фото: Статті

У цій статті ви знайдете всю необхідну практичну інформацію для відвідування одного з головних християнських об'єктів світу - Собору (Базиліки) Святого Петра в Римі і його музеїв, розташованих на території карликового католицької держави Ватикан.

Природно, побувати в Римі і не потрапити на територію Ватикану, що не познайомитися з його чудовими зборами творів мистецтва і не глянути на панораму «Вічного міста» з купола Собору Святого Петра - неприпустиме упущення. Навіть якщо у вас всього один повний день в Римі, вирушайте насамперед сюди - адже концентрація шедеврів на квадратний метр тут зашкалює! На жаль, приблизно так думає і 95% туристів в Римі, тому на вхід в музеї постійно утворюються величезні черги, здатні сильно зіпсувати враження від зустрічі з прекрасним, особливо при римської спеці або під час напливу туристів на різдвяні або великодні канікули. При обмеженому часу в столиці Італії тим більше не варто сподіватися на удачу, і краще придбати квитки в усі цікаві для вас об'єкти заздалегідь через інтернет. Це дозволить не чекати, а відразу пройти до тих пам'яток, подивитися які ви запланували.

Не буду перевантажувати вас історичними та архітектурними відомостями про головний храм католиків, зведеному на передбачуваному місці смерті одного з улюблених учнів Ісуса Христа - апостола Петра. Про це написано сотні мистецтвознавчих книг і дуже багато інформаційних сайтів в мережі.

Тут ви знайдете покрокову інструкцію та поради, куди йти, в якій послідовності і як зробити це максимально зручно - саме ці питання виникають майже у всіх при плануванні візиту до Ватикану. Розібратися відразу в складній системі функціонування об'єктів цього католицького держави непросто, тому, сподіваюся, ця стаття допоможе вам зорієнтуватися.

У будь-якому випадку при відвідуванні пам'яток такого масштабу варто заздалегідь почитати літературу і освіжити в пам'яті факти про зведення Собору і десятки видатних майстрів, протягом століть працювали над його прикрасою. А якщо з вами діти, то розповісти і їм про значимість для християнської цивілізації того місця, куди ви збираєтеся йти. Обов'язково раджу на території платних об'єктів Ватикану не нехтувати аудіогідом російською мовою - квиток з аудіогідом коштує не набагато дорожче, зате потім не буде відчуття, що втратили щось важливе.

Адреса і як дістатися до Собору Святого Петра

Точна адреса: Piazza San Pietro, 00120 Città del Vaticano.

Найближча до Собору станція метро - M. Ottaviano, далі пішки по вулиці Via Ottaviano. Також можна дійти від станції метро M.Cipro (приблизно 5 хвилин). Від цих станцій найближче йти до кас Ватикану, але від Cipro можна трохи заблукати, тому краще звіритися c картою.

Тут карта, на якій відзначено вхід в Музеї Ватикану і каси https: //www.google.ru/maps/place/%D0%9C%D1%83%D0%B ...

Однак найкращий вид на Собор і Площа Святого Петра відкривається, якщо ви направитеся до нього по Via della Conciliazione (Віа делла Кончіліаціоне), з боку Замку Святого Ангела і набережної Тібру.

Час роботи Собору Святого Петра, Музеїв і інших об'єктів:

Собор - з 7.00 до 19.00, в період з 1 жовтня по 31 березня - до 18.30. По середах часто через аудієнції Папи для туристів Собор відкривають тільки в 13.00.

На купол Собору Святого Петра можна піднятися щодня з 8.00 до 18.00 з квітня по вересень, і з 8.00 до 17.00 з жовтня по березень.

Музеї Ватикану відкриті з 10.00 до 13.45 в період з листопада по лютий. В період різдвяних європейських канікул - з 8.45 до 16.45. У «високий сезон», з березня по жовтень по буднях Музеї відкриваються о 10.00 і закриваються о 16.45, по суботах 10.00 - 14.45. В останню неділю кожного місяця вхід в Музеї безкоштовний (з 9.00 до 13.45), а також один раз на рік - 27 вересня - на Всесвітній день туризму. Правда, черги на безкоштовні відвідини в ці дні величезні, час очікування може доходити до 3 годин.

Вхід в Музеї припиняється за 75 хвилин до офіційного часу закриття.

Опинившись на Площі Святого Петра перед Собором, потрібно зрозуміти, куди саме вам йти і що робити, через велику кількість варіантів.

Отже:

Якщо ви збираєтеся в першу чергу йти в Собор Святого Петра і у вас немає квитка => проходите Площа і йдете вздовж ватиканських стін направо, стаєте в довгу чергу на вхід, яка зазвичай розтягується по вулиці Viale Vaticano, завертає за ріг і тягнеться уздовж стіни часом до Piazza del Risogrimento (це дійсно далеко). Вхід в сам Собор безкоштовний, а чергу утворюється через огляду відвідувачів через рамки металошукачів. Тут же стоять і за квитками в Музеї Ватикану.

Якщо ви збираєтеся в Собор Святого Петра і у вас є ваучер-підтвердження, куплений заздалегідь через інтернет і дає право на екскурсію і право пріоритетного проходу => йдете повз цієї черги прямо до кас і обмінюєте його на квиток, потім проходите всередину до місця початку екскурсії . Тут також може бути кілька людей з електронними квитками, але чекати зазвичай не більше 5 хвилин;

Купити квиток в Собор Святого Петра з аудіогідом російською мовою і потім пройти без очікування в черзі можна тут (зручний російськомовний інтерфейс, підтвердження приходить на вашу електронну пошту)

Якщо ви збираєтеся піднятися на купол Собору Святого Петра => вхід на купол знаходиться трохи правіше від входу в Собор, там же починається і черга за квитками, орієнтуйтеся на напис la cupola.

Якщо ви придбали квиток на купол заздалегідь => проходите без черги і починаєте «сходження» (про це нижче);

У Музеї Ватикану без купленого заздалегідь квитка => стаєте все в ту ж чергу до кас по квитки (дивися параграф про вхід до Собору)

У Музеї Ватикану з купленим заздалегідь квитком => обходьте чергу і прямуєте прямо до входу, обмінюєте підтвердження на "паперовий" квиток і йдете насолоджуватися творами мистецтва.

Купити квиток в Музеї Ватикану + Сикстинська капела можна тут (зручний російськомовний інтерфейс сайту-партнера, підтвердження приходить вам на електронну пошту)

Тут є така тонкість. Якщо спочатку ви проходите по заздалегідь заброньованим квитками до музеїв Ватикану і оглядаєте їх експозицію, то потім вам вже не доведеться стояти в черзі в сам Собор, оскільки прямо з музеїв ви потрапляєте безпосередньо всередину Базиліки.

Важливе оновлення інформації: З січня 2019 року адміністрація обмежить щоденне число відвідувачів в Музеях Ватикану. Причиною цього став постійно збільшується потік туристів. Його вже не витримують музейні зали: духота і тіснота впливають не тільки на людей, але і на твори мистецтва. Також в якості причини було названо неможливість забезпечити безпеку такої кількості людей на невеликій площі (це близько 30 тисяч чоловік в день). У зв'язку з цим придбання квитків заздалегідь через інтернет в музеї такого масштабу стає не тільки зручністю, щоб не чекати, а й просто необхідністю, щоб потрапити всередину.

Сади Ватикану доступні тільки з офіційною екскурсією, яку організували представники Ватикану, самостійно бродити по цьому об'єкту не можна. Відповідно, найкраще купувати квиток заздалегідь і приходити трохи заздалегідь, хвилин за 15-20 до призначеного часу сеансу. Схема дій така: з роздрукованим ваучером ви проходите мимо черги до кас і обмінюєте його на квиток, там же касир скаже вам номер стійки, де чекати покладеного екскурсовода (російською мовою екскурсії теж проводяться).

Квиток в Сади Ватикану дає право проходу і в Музеї Ватикану, і в Сикстинську капелу. Якщо у вас заброньовано і оплачений квиток в Сади, то послідовність огляду така: спочатку ви відвідуєте Сади в складі групи (пішки за 2 години або на маленькому автобусі, час прогулянки - 45 хвилин, з аудіогідом, виходити з колії не можна), потім з цього ж квитку йдете в Музеї і вже потім - в Сикстинську капелу. З Сікстинської капели є спеціальна «потайна» двері, через яку ви потрапите безпосередньо в Собор (при виході з капели наліво буде покажчик «продовження огляду», а направо - табличка «тільки для груп», саме тут прохід в Собор). Якщо вам зроблять зауваження, просто скажіть, що ви відстали від вашої групи.

Купити квиток в Сади Ватикану (екскурсія по території садів на маленькому автобусі з аудіогідом) + Музеї Ватикану і Сікстинська капела + Собор Святого Петра (все без черги) можна тут

Після, якщо залишилися сили (що не очевидно), можна ще піднятися на купол (за окрему плату, підйом на купол сюди не включено).

важливо

Якщо у вас є час в Римі і немає бажання охопити весь Ватикан і його колекції «для галочки» за один день, то я б рекомендувала розділити відвідування на два дні. Наприклад, в перший день відвідати Сади і Музеї, а потім оглянути сам Собор (якщо вже ви на його території, і зручно пройти всередину Базиліки з музеїв), а в інший день з раннього ранку прийти до Собору, заплатити за підйом і піднятися на купол . Деякі досвідчені туристи взагалі рекомендують, щоб не було перенасичення враженнями від шедеврів колекції Ватикану, відвідати Сади і / або Музеї, а потім окремо - Собор і підйом на оглядовий майданчик купола, звідки відкривається одна з кращих панорам Риму.

У черзі за квитками і на вхід, якщо вже ви в ній стоїте, варто бути пильним - в натовпі часто орудують сумнозвісні римські кишенькові злодії. Прочинені рюкзаки і сумки розімлілих від спеки і очікування туристів для них - легка здобич.

Як і у випадку з усіма іншими пам'ятками такого масштабу, приходити до Собору Святого Петра краще якомога раніше з ранку, навіть до відкриття. Звичайно, людей всередині Собору і Музеїв буде багато, але ви хоча б уникнете напливу організованих груп, які привозять на величезних автобусах пізніше.

Підйом на Купол Собору

На купол Базиліки Святого Петра, створений Мікеланджело, веде 551 щабель. (Для порівняння - щоб піднятися на інший грандіозний пам'ятник, паризький Нотр-Дам, необхідно піднятися по 387 ступеням).

При підйомі на купол у вас є два варіанти: мужньо подолати весь шлях пішки або варіант «лайт» - піднятися на ліфті на висоту 231 ступені, потім подолати залишилася більшу частину шляху (330 ступенів) пішки по вузьких гвинтових сходах. І той, і інший варіант - важкі, тому абсолютно не раджу підніматися туди з маленькими дітьми (якщо тільки це не тінейджери), літнім людям і людям з будь-якими проблемами зі здоров'ям, будь то проблеми опорно-рухового апарату або серцево-судинні. До того ж останній відрізок шляху проходить по такій вузькій і досить задушливій сходах, що повні люди ризикують протискуватися боком, а від підйому по колу починає сильно крутитися голова. Крім того, якщо ви боїтеся висоти або замкнутих просторів, підйом не для вас. Порівнюючи свої сили і зважившись йти, обов'язково візьміть з собою пляшку холодної води, інакше задишка і спрага не дадуть вам отримати задоволення від виду італійської столиці з висоти. Підйом по гвинтових сходах (після ліфта) в бадьорому темпі займає мінімум 10 хвилин (відпочивати або повернути назад не можна, тому що позаду вас піднімаються інші відвідувачі), спуск вниз здійснюється, природно, вже іншими сходами, щоб розмежувати потоки туристів. До речі, на середині шляху до купола (там, де вихід з ліфта) є невелике кафе.

Купити квиток для підйому на купол Собору Святого Петра (підйом на ліфті, аудіогід російською мовою включені у вартість) можна тут.

Дрес-код

На територію головного католицького храму строго заборонено проходити у відкритому одязі та пляжного взуття на зразок в'єтнамок. Жінкам потрібно закрити оголені ноги і плечі (найкраще приходити в спідницях або платтях, але ніяких «міні», мінімальна довжина - по коліно); чоловікам також не можна приходити в майках з відкритими плечима ( «а ля майка-алкоголічка») і шортах. Іноді пропускають туристів в шортах завдовжки нижче колін, але краще не ризикувати - за дотриманням дрес-коду стежать спеціальні співробітники при вході. Адже прикро було б передчувати зустріч з прекрасним, купити заздалегідь квитки і бути "загорнутим" на вході через неналежне нагоди вбрання!

Олена Куриленко

Якщо ви хочете пройти по всіх об'єктах на території Ватикану з російськомовним гідом, який розповість про всі його шедеврах і історичних фактах особисто вам і вашій родині / групі друзів, то замовте заздалегідь через інтернет тематичну індивідуальну або групову екскурсію

Собор Святого Петра фото

У Музеях Ватикану

У Музеях Ватикану

"Створення Адама" Мікеланджело, стелю Сікстинської капели

Створення Адама Мікеланджело, стелю Сікстинської капели

Рафаель

"Лаокоон та його сини", Музей Пія-Климента у Ватикані

Лаокоон та його сини, Музей Пія-Климента у Ватикані

Аполлон Бельведерський

Аполлон Бельведерський

В Садах Ватикану

В Садах Ватикану

Тут можна знайти і купити авіаквитки в Рим за найнижчою ціною (у формі пошуку вгорі статті), а також моментально порівняти ціни на готелі в різних системах бронювання і вибрати кращу пропозицію

Може бути цікаво:

Як заощадити в Римі

Галерея Боргезе в Римі: Історія, колекція, як потрапити

Маршрути по Риму з визначними пам'ятками (опис і фото)

Туристичні автобуси в Римі

Собор Святого Петра (Рим): Квитки 2019, куди і коли йти, час роботи, фото: Статті

У цій статті ви знайдете всю необхідну практичну інформацію для відвідування одного з головних християнських об'єктів світу - Собору (Базиліки) Святого Петра в Римі і його музеїв, розташованих на території карликового католицької держави Ватикан.

Природно, побувати в Римі і не потрапити на територію Ватикану, що не познайомитися з його чудовими зборами творів мистецтва і не глянути на панораму «Вічного міста» з купола Собору Святого Петра - неприпустиме упущення. Навіть якщо у вас всього один повний день в Римі, вирушайте насамперед сюди - адже концентрація шедеврів на квадратний метр тут зашкалює! На жаль, приблизно так думає і 95% туристів в Римі, тому на вхід в музеї постійно утворюються величезні черги, здатні сильно зіпсувати враження від зустрічі з прекрасним, особливо при римської спеці або під час напливу туристів на різдвяні або великодні канікули. При обмеженому часу в столиці Італії тим більше не варто сподіватися на удачу, і краще придбати квитки в усі цікаві для вас об'єкти заздалегідь через інтернет. Це дозволить не чекати, а відразу пройти до тих пам'яток, подивитися які ви запланували.

Не буду перевантажувати вас історичними та архітектурними відомостями про головний храм католиків, зведеному на передбачуваному місці смерті одного з улюблених учнів Ісуса Христа - апостола Петра. Про це написано сотні мистецтвознавчих книг і дуже багато інформаційних сайтів в мережі.

Тут ви знайдете покрокову інструкцію та поради, куди йти, в якій послідовності і як зробити це максимально зручно - саме ці питання виникають майже у всіх при плануванні візиту до Ватикану. Розібратися відразу в складній системі функціонування об'єктів цього католицького держави непросто, тому, сподіваюся, ця стаття допоможе вам зорієнтуватися.

У будь-якому випадку при відвідуванні пам'яток такого масштабу варто заздалегідь почитати літературу і освіжити в пам'яті факти про зведення Собору і десятки видатних майстрів, протягом століть працювали над його прикрасою. А якщо з вами діти, то розповісти і їм про значимість для християнської цивілізації того місця, куди ви збираєтеся йти. Обов'язково раджу на території платних об'єктів Ватикану не нехтувати аудіогідом російською мовою - квиток з аудіогідом коштує не набагато дорожче, зате потім не буде відчуття, що втратили щось важливе.

Адреса і як дістатися до Собору Святого Петра

Точна адреса: Piazza San Pietro, 00120 Città del Vaticano.

Найближча до Собору станція метро - M. Ottaviano, далі пішки по вулиці Via Ottaviano. Також можна дійти від станції метро M.Cipro (приблизно 5 хвилин). Від цих станцій найближче йти до кас Ватикану, але від Cipro можна трохи заблукати, тому краще звіритися c картою.

Тут карта, на якій відзначено вхід в Музеї Ватикану і каси https: //www.google.ru/maps/place/%D0%9C%D1%83%D0%B ...

Однак найкращий вид на Собор і Площа Святого Петра відкривається, якщо ви направитеся до нього по Via della Conciliazione (Віа делла Кончіліаціоне), з боку Замку Святого Ангела і набережної Тібру.

Час роботи Собору Святого Петра, Музеїв і інших об'єктів:

Собор - з 7.00 до 19.00, в період з 1 жовтня по 31 березня - до 18.30. По середах часто через аудієнції Папи для туристів Собор відкривають тільки в 13.00.

На купол Собору Святого Петра можна піднятися щодня з 8.00 до 18.00 з квітня по вересень, і з 8.00 до 17.00 з жовтня по березень.

Музеї Ватикану відкриті з 10.00 до 13.45 в період з листопада по лютий. В період різдвяних європейських канікул - з 8.45 до 16.45. У «високий сезон», з березня по жовтень по буднях Музеї відкриваються о 10.00 і закриваються о 16.45, по суботах 10.00 - 14.45. В останню неділю кожного місяця вхід в Музеї безкоштовний (з 9.00 до 13.45), а також один раз на рік - 27 вересня - на Всесвітній день туризму. Правда, черги на безкоштовні відвідини в ці дні величезні, час очікування може доходити до 3 годин.

Вхід в Музеї припиняється за 75 хвилин до офіційного часу закриття.

Опинившись на Площі Святого Петра перед Собором, потрібно зрозуміти, куди саме вам йти і що робити, через велику кількість варіантів.

Отже:

Якщо ви збираєтеся в першу чергу йти в Собор Святого Петра і у вас немає квитка => проходите Площа і йдете вздовж ватиканських стін направо, стаєте в довгу чергу на вхід, яка зазвичай розтягується по вулиці Viale Vaticano, завертає за ріг і тягнеться уздовж стіни часом до Piazza del Risogrimento (це дійсно далеко). Вхід в сам Собор безкоштовний, а чергу утворюється через огляду відвідувачів через рамки металошукачів. Тут же стоять і за квитками в Музеї Ватикану.

Якщо ви збираєтеся в Собор Святого Петра і у вас є ваучер-підтвердження, куплений заздалегідь через інтернет і дає право на екскурсію і право пріоритетного проходу => йдете повз цієї черги прямо до кас і обмінюєте його на квиток, потім проходите всередину до місця початку екскурсії . Тут також може бути кілька людей з електронними квитками, але чекати зазвичай не більше 5 хвилин;

Купити квиток в Собор Святого Петра з аудіогідом російською мовою і потім пройти без очікування в черзі можна тут (зручний російськомовний інтерфейс, підтвердження приходить на вашу електронну пошту)

Якщо ви збираєтеся піднятися на купол Собору Святого Петра => вхід на купол знаходиться трохи правіше від входу в Собор, там же починається і черга за квитками, орієнтуйтеся на напис la cupola.

Якщо ви придбали квиток на купол заздалегідь => проходите без черги і починаєте «сходження» (про це нижче);

У Музеї Ватикану без купленого заздалегідь квитка => стаєте все в ту ж чергу до кас по квитки (дивися параграф про вхід до Собору)

У Музеї Ватикану з купленим заздалегідь квитком => обходьте чергу і прямуєте прямо до входу, обмінюєте підтвердження на "паперовий" квиток і йдете насолоджуватися творами мистецтва.

Купити квиток в Музеї Ватикану + Сикстинська капела можна тут (зручний російськомовний інтерфейс сайту-партнера, підтвердження приходить вам на електронну пошту)

Тут є така тонкість. Якщо спочатку ви проходите по заздалегідь заброньованим квитками до музеїв Ватикану і оглядаєте їх експозицію, то потім вам вже не доведеться стояти в черзі в сам Собор, оскільки прямо з музеїв ви потрапляєте безпосередньо всередину Базиліки.

Важливе оновлення інформації: З січня 2019 року адміністрація обмежить щоденне число відвідувачів в Музеях Ватикану. Причиною цього став постійно збільшується потік туристів. Його вже не витримують музейні зали: духота і тіснота впливають не тільки на людей, але і на твори мистецтва. Також в якості причини було названо неможливість забезпечити безпеку такої кількості людей на невеликій площі (це близько 30 тисяч чоловік в день). У зв'язку з цим придбання квитків заздалегідь через інтернет в музеї такого масштабу стає не тільки зручністю, щоб не чекати, а й просто необхідністю, щоб потрапити всередину.

Сади Ватикану доступні тільки з офіційною екскурсією, яку організували представники Ватикану, самостійно бродити по цьому об'єкту не можна. Відповідно, найкраще купувати квиток заздалегідь і приходити трохи заздалегідь, хвилин за 15-20 до призначеного часу сеансу. Схема дій така: з роздрукованим ваучером ви проходите мимо черги до кас і обмінюєте його на квиток, там же касир скаже вам номер стійки, де чекати покладеного екскурсовода (російською мовою екскурсії теж проводяться).

Квиток в Сади Ватикану дає право проходу і в Музеї Ватикану, і в Сикстинську капелу. Якщо у вас заброньовано і оплачений квиток в Сади, то послідовність огляду така: спочатку ви відвідуєте Сади в складі групи (пішки за 2 години або на маленькому автобусі, час прогулянки - 45 хвилин, з аудіогідом, виходити з колії не можна), потім з цього ж квитку йдете в Музеї і вже потім - в Сикстинську капелу. З Сікстинської капели є спеціальна «потайна» двері, через яку ви потрапите безпосередньо в Собор (при виході з капели наліво буде покажчик «продовження огляду», а направо - табличка «тільки для груп», саме тут прохід в Собор). Якщо вам зроблять зауваження, просто скажіть, що ви відстали від вашої групи.

Купити квиток в Сади Ватикану (екскурсія по території садів на маленькому автобусі з аудіогідом) + Музеї Ватикану і Сікстинська капела + Собор Святого Петра (все без черги) можна тут

Після, якщо залишилися сили (що не очевидно), можна ще піднятися на купол (за окрему плату, підйом на купол сюди не включено).

важливо

Якщо у вас є час в Римі і немає бажання охопити весь Ватикан і його колекції «для галочки» за один день, то я б рекомендувала розділити відвідування на два дні. Наприклад, в перший день відвідати Сади і Музеї, а потім оглянути сам Собор (якщо вже ви на його території, і зручно пройти всередину Базиліки з музеїв), а в інший день з раннього ранку прийти до Собору, заплатити за підйом і піднятися на купол . Деякі досвідчені туристи взагалі рекомендують, щоб не було перенасичення враженнями від шедеврів колекції Ватикану, відвідати Сади і / або Музеї, а потім окремо - Собор і підйом на оглядовий майданчик купола, звідки відкривається одна з кращих панорам Риму.

У черзі за квитками і на вхід, якщо вже ви в ній стоїте, варто бути пильним - в натовпі часто орудують сумнозвісні римські кишенькові злодії. Прочинені рюкзаки і сумки розімлілих від спеки і очікування туристів для них - легка здобич.

Як і у випадку з усіма іншими пам'ятками такого масштабу, приходити до Собору Святого Петра краще якомога раніше з ранку, навіть до відкриття. Звичайно, людей всередині Собору і Музеїв буде багато, але ви хоча б уникнете напливу організованих груп, які привозять на величезних автобусах пізніше.

Підйом на Купол Собору

На купол Базиліки Святого Петра, створений Мікеланджело, веде 551 щабель. (Для порівняння - щоб піднятися на інший грандіозний пам'ятник, паризький Нотр-Дам, необхідно піднятися по 387 ступеням).

При підйомі на купол у вас є два варіанти: мужньо подолати весь шлях пішки або варіант «лайт» - піднятися на ліфті на висоту 231 ступені, потім подолати залишилася більшу частину шляху (330 ступенів) пішки по вузьких гвинтових сходах. І той, і інший варіант - важкі, тому абсолютно не раджу підніматися туди з маленькими дітьми (якщо тільки це не тінейджери), літнім людям і людям з будь-якими проблемами зі здоров'ям, будь то проблеми опорно-рухового апарату або серцево-судинні. До того ж останній відрізок шляху проходить по такій вузькій і досить задушливій сходах, що повні люди ризикують протискуватися боком, а від підйому по колу починає сильно крутитися голова. Крім того, якщо ви боїтеся висоти або замкнутих просторів, підйом не для вас. Порівнюючи свої сили і зважившись йти, обов'язково візьміть з собою пляшку холодної води, інакше задишка і спрага не дадуть вам отримати задоволення від виду італійської столиці з висоти. Підйом по гвинтових сходах (після ліфта) в бадьорому темпі займає мінімум 10 хвилин (відпочивати або повернути назад не можна, тому що позаду вас піднімаються інші відвідувачі), спуск вниз здійснюється, природно, вже іншими сходами, щоб розмежувати потоки туристів. До речі, на середині шляху до купола (там, де вихід з ліфта) є невелике кафе.

Купити квиток для підйому на купол Собору Святого Петра (підйом на ліфті, аудіогід російською мовою включені у вартість) можна тут.

Дрес-код

На територію головного католицького храму строго заборонено проходити у відкритому одязі та пляжного взуття на зразок в'єтнамок. Жінкам потрібно закрити оголені ноги і плечі (найкраще приходити в спідницях або платтях, але ніяких «міні», мінімальна довжина - по коліно); чоловікам також не можна приходити в майках з відкритими плечима ( «а ля майка-алкоголічка») і шортах. Іноді пропускають туристів в шортах завдовжки нижче колін, але краще не ризикувати - за дотриманням дрес-коду стежать спеціальні співробітники при вході. Адже прикро було б передчувати зустріч з прекрасним, купити заздалегідь квитки і бути "загорнутим" на вході через неналежне нагоди вбрання!

Олена Куриленко

Якщо ви хочете пройти по всіх об'єктах на території Ватикану з російськомовним гідом, який розповість про всі його шедеврах і історичних фактах особисто вам і вашій родині / групі друзів, то замовте заздалегідь через інтернет тематичну індивідуальну або групову екскурсію

Собор Святого Петра фото

У Музеях Ватикану

У Музеях Ватикану

"Створення Адама" Мікеланджело, стелю Сікстинської капели

Створення Адама Мікеланджело, стелю Сікстинської капели

Рафаель

"Лаокоон та його сини", Музей Пія-Климента у Ватикані

Лаокоон та його сини, Музей Пія-Климента у Ватикані

Аполлон Бельведерський

Аполлон Бельведерський

В Садах Ватикану

В Садах Ватикану

Тут можна знайти і купити авіаквитки в Рим за найнижчою ціною (у формі пошуку вгорі статті), а також моментально порівняти ціни на готелі в різних системах бронювання і вибрати кращу пропозицію

Може бути цікаво:

Як заощадити в Римі

Галерея Боргезе в Римі: Історія, колекція, як потрапити

Маршрути по Риму з визначними пам'ятками (опис і фото)

Туристичні автобуси в Римі