Софія Ротару

  1. Родина Софії Ротару
  2. Від самодіяльності - до популярності
  3. Софію Ротару любов знайшла по фотографії
  4. Концерт завдовжки в життя
  5. Софія Ротару співає всіх бід на зло

На концертах Софії Ротару завжди переповнені зали На концертах Софії Ротару завжди переповнені зали. В напруженій тиші глядач чекає її з великим нетерпінням. Їй раді молоді слухачі і старше покоління. Коли під звуки мелодії на сцені з'являється Софія Ротару, зал зустрічає її зливою оплесків. Чому популярність співачки не падає? Чим вона зачаровує глядача? Чи не кожен артист може досягти цього. Софія Ротару завжди бажана гостя міст. За багато років артистичної кар'єри вона не тільки не втратила свого слухача, а, навпаки, примножила, незважаючи на те, що вже не так часто їздить з концертами.

Родина Софії Ротару

Село Маршинці Чернівецької області - пісенний край. тут 7 серпня 1947 року біля бригадира виноградарів Михайла Федоровича та Олександри Іванівни Ротару народилася дочка. Село Маршинці Чернівецької області - пісенний край Вона стала другою з шести дітей. Старша сестра Софії Ротару, Зіна, втратила зір в дитинстві, але мала абсолютний слух. Вона слухала радіо і легко запам'ятовуючи нові пісні. Це Зіна навчила Соню багато народних пісень і російській мові, бо вдома вся сім'я Ротару говорила на молдавському.

Софія була першою помічницею по дому і по господарству: доїла корову і готувала на всіх, прибирала будинок і рано вранці йшла на ринок продавати зелень. Часто працювала в полі. Напевно, саме за такою роботою вона знайшла для своїх майбутніх пісень найглибші і щирі ноти.

Від самодіяльності - до популярності

З першого класу Софія почала співати в шкільному та церковному хорі, але останнім могло закінчитися виключенням з піонерів. Юна артистка займалася в драмгуртку і одночасно співала народні пісні в художній самодіяльності.

У 1962 році Софія Ротару перемогла в районному конкурсі художньої самодіяльності, що відкрило їй шлях на обласний огляд. За свій голос від земляків вона отримала звання «Буковинський соловей». В щасливій долі молодої співачки ніхто не сумнівався.

«Путівку» у Київ для участі в республіканському конкурсі став диплом першого ступеня на обласному «Путівку» у Київ для участі в республіканському конкурсі став диплом першого ступеня на обласному   огляді художньої самодіяльності в Чернівцях, який Соня отримала в 1963 році огляді художньої самодіяльності в Чернівцях, який Соня отримала в 1963 році. І в наступному році Софія перемогла на цьому фестивалі народних талантів. Її фото помістили на обкладинці журналу «Україна» № 27 за 1965 рік. Саме воно потім зіграло в її житті не останню роль.

Закінчивши школу, Соня вирішила їхати до Чернівців надходити в музичне училище, але, на превеликий жаль, там не було вокального факультету. Це не зупинило. Вона поступила на диригентсько-хоровий.

У 1964 році відбувся перший виступ Софії Ротару на сцені Кремлівського Палацу з'їздів - і Москва була підкорена. «Хто тебе заміж візьме? - говорила, бувало, мама. - Одна музика в голові ».

Софію Ротару любов знайшла по фотографії

А тим часом на Уралі, в Нижньому Тагілі, служив хлопець з Чернівців - Анатолій Євдокименко, син будівельника і вчительки, - у якого теж «одна музика» була в голові: в дитинстві закінчив музичну школу, грав на трубі, мріяв про створення ансамблю. І якимось дивом до них в частину потрапив той самий журнал «Україна». Анатолій показував фото товаришам по службі: «Подивіться, які дівчата у нас в селах!» І прикріпив обкладинку на стіну біля свого ліжка. А потім повернувся додому і почав шукати Софію. Довго шукав, нарешті знайшов училище, Сонін подруг ...

Соня не припускала, що колись буде співати з естрадним оркестром. Крім скрипок і цимбалів, інших інструментів для супроводу Соня не припускала, що колись буде співати з естрадним оркестром вона не визнавала, поки не познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, студентом Чернівецького університету й одночасно трубачем у студентському естрадному оркестрі. Анатолій розумів, що тільки музикою можна завоювати серце Софії. Він і був ініціатором появи солістки в оркестрі. Правда, спочатку для Софії підбирали тільки народні українські та молдавські мелодії. Але Анатолій умовляв Софію спробувати себе в ролі солістки естрадного оркестру. І одного разу вона піддалася на вмовляння, ризикнула - і пісня вийшла.

Цікаво, що в 1968 році Софія Ротару відзначила свій день народження, завоювавши звання лауреата IX Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Софії (Болгарія). Так відбувся дебют на естраді тоді ще самодіяльної співачки. Коли Софії вручали золоту медаль, її буквально засипали болгарськими трояндами. І один оркестрант пожартував: «Квіти Софії для Софії». А газети рясніли заголовками: «21-річна Софія підкорила Софію».

В цьому ж році в Маршинцях Софія і Анатолій зіграли весілля. А через два роки в молодій сім'ї народився син. В цьому ж році в Маршинцях Софія і Анатолій зіграли весілля Йому дали ім'я Руслан. Він виявився абсолютною копією батька, але виховувати свого спадкоємця батькам було ніколи. Виховання доручили матері і сестрам. Згадуючи ті роки, Софія Михайлівна дякує долі за те, що зважилася стати мамою до своєї всенародної популярності і що Руслан, незважаючи на брак батьківської уваги, виріс хорошим, доброю людиною, прекрасним сином, батьком і чоловіком.

Концерт завдовжки в життя

У 1971 році на «Укртелефільмі» Роман Алексєєв зняв музичний фільм «Червона рута» про ніжну і чисту любов дівчини-горянки та донецького хлопчини. Софія Ротару стала головною героїнею. Картина мала успіх. І коли в жовтні артистка отримала запрошення працювати в Чернівецькій філармонії і створити свій ансамбль, назва з'явилася саме собою - «Червона рута». Пісня ж «Червона рута» до сих пір є візитною карткою Софії Михайлівни. Бо вона знайшла свою червону руту ...

Керівником ансамблю став Анатолій Євдокименко. Шалено люблячи свою дружину, він кинув роботу на кафедрі, закінчив режисерський факультет Київського інституту культури, Керівником ансамблю став Анатолій Євдокименко став режисером-постановником усіх її концертних програм. Все це було початком широкого визнання Софії Ротару. Саме з 1971 року вона веде відлік своєї професійної творчої діяльності.

Ротару дуже любили керівники країни, запрошували на всі урядові концерти. Точніше, не запрошували, а зобов'язували бути. Зате публіка завжди трепетно ​​ставилася до Софії Михайлівні. Коли вона їздила по селах, через брак дорогих подарунків народ ніс своєї улюблениці яйця, сметану, молоко. Одного разу адигейці на концерті винесли на сцену маленького цуценя, який тут же зіпсував артистці сценічне плаття. «Довелося закутати його в рушник і так возити з собою по концертам». Вівчарка Ярман прожила в будинку Ротару десять років.

Софія Ротару співає всіх бід на зло

1997 рік став переломним. Тяжко захворів чоловік. Лікарі винесли страшний вирок - рак мозку. Соня повезла чоловіка в Німеччину. В історії хвороби діагноз «рак» був замінений на «інсульт». Але полегшення це не принесло: за першим інсультом стався другий, третій. Анатолій втратив мову, насилу піднімався з ліжка. 1997 рік став переломним П'ять років Софія доглядала коханого чоловіка, витрачала величезні кошти на лікарів і ліки, молилася в церкві про його одужання. Але в 2002 році під час гастролей їй зателефонували з лікарні: «У вашого чоловіка стався четвертий інсульт. Терміново приїжджайте, він вмирає ».

Скасувавши всі виступи, Софія полетіла до Києва. Коли зайшла в палату, Анатолій був уже в комі. Вона просто сіла поруч і почала говорити про все: про їхнє життя, про роботу, про сина, про онуків. Всього на кілька секунд Анатолій прийшов в себе і ... помер на руках у своєї коханої Соники.

Вона думала, що не витримає такої втрати. Закрилася в кімнаті, нікого не хотіла бачити. Говорили навіть, що після цих подій у Софії Ротару зіпсувався Вона думала, що не витримає такої втрати голос і вона більше не зможе співати. «Без нього я жити не хотіла. Але мої рідні, син і внуки допомогли мені взяти себе в руки і знову вийти на сцену ».

Сьогодні Софія Михайлівна продовжує гастрольні концерти. Син Руслан став її музичним продюсером. У цьому він - гідний наступник справи свого батька. Рішення поточних, повсякденних завдань Софія Ротару довірила свого офісу - арт-студії «Софія», яка організовує весь процес, що стосується її поза сценою. А тим часом народна артистка трьох країн продовжує дивувати всіх своєю молодістю, радувати піснями, проводити час з онуками Анатолієм і Софією і доглядати за садом в Ялті.

ФАКТИ

Батько Софії Ротару, Михайло Федорович, любив розповідати, як Батько Софії Ротару, Михайло Федорович, любив розповідати, як   одного разу в село вперше приїхали професійні артисти, а він привів до них за лаштунки Соню і з гордістю повідомив: «Ось моя дочка одного разу в село вперше приїхали професійні артисти, а він привів до них за лаштунки Соню і з гордістю повідомив: «Ось моя дочка. Вона обов'язково буде артисткою! ».

***

Софія Ротару - володарка 24 орденів і нагород. Виконала понад 400 пісень творів російською, молдавською, українською, сербською, болгарською, польською, італійською, англійською, німецькою мовами, гастролювала в багатьох країнах Європи, Азії, Америки та Австралії.

Софія Ротару знімалася в багатьох музичних і художніх фільмах.

Чому популярність співачки не падає?
Чим вона зачаровує глядача?
«Хто тебе заміж візьме?