Соліст Бумбокс Андрій Хливнюк вперше розповів про дружину і дітей: інтерв'ю Viva! (Фото)

Фронтмен українського гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк вперше погодився поговорити про те, про що колись розповідати уникав, - про особисте життя, дитинстві та інших важливих дрібницях.

# @ #

Команда «Бумбокс» - одна з найуспішніших українських гуртів, яка на гастролях буває частіше, ніж на концертних майданчиках Києва. Вона стала практично культової, свого роду візитною карткою вітчизняної рок-музики. Її фронтмен Андрій Хливнюк - романтик, зануда і лежень, по крайней мере, саме так він охарактеризував себе ще на старті музичної кар'єри. Найчастіше в інтерв'ю він говорить виключно про музику. А ось про дружину Анну Копилової та двох дітей - трирічного сина Вані і півторарічної донечці Сашеньке - Андрій воліє мовчати. Viva! музикант розповів багато про що, що не чуже будь-якого перфекціоніст, романтику, зануді і лежень, яких (за запевненням самого Андрія) він, як і раніше, поєднує, незважаючи на події і досягнення останніх десяти років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лідера гурту "Бумбокс" народилася друга дитина

- Андрій, як ти ставишся до забороні концертів «Бумбокс» в ближньому зарубіжжі - в Росії?

Ніхто не забороняв нас офіційно. Я не отримував ніяких паперів про те, що ми не можемо виступати з концертами, - їх просто не стало. Причини різні. Я ніяк до цього не відношуся. Просто не треба вигадувати велосипед і забороняти щось в 21-м столітті, все одно вибір - особиста справа кожного.

- Що б ти хотів донести до людей своєю творчістю?

Нічого. Це діалог з собою.

- Жінки просять, щоб ти присвячував їм пісні?

Мене ніколи ніхто з моїх супутниць не просив присвячувати їм пісні. По крайней мере, з тих, хто був в моєму «сконцентрованому» уваги. З іншого боку, ви розумієте, текст присвячується часто збірному образу, пісні - це розмова з жінкою як такої, а не конкретної особливої, і для мене в тому числі, за винятком дуже рідкісних випадків.

- Що ти шукав в жінках і знайшов в своїй дружині?

Важко відповісти, що саме я знайшов і що саме шукав. У різні моменти по-різному. Якщо запитати кота, навіщо він грається з мишею перед тим, як її з'їсти? Як знайти відповідь на це питання? Хто кіт, а хто миша - ви або вона? Чи хоче ця миша, щоб її з'їли?

- Гаразд, з котом і мишкою все просто: на початку шукають миша грайливу і красиву, потім респектабельну, а заміж виходять за надійну.

У житті потрібно розібратися, хто ти - миша чи кіт, а це вже пошук. Не факт, що я сам знайшов відповідь на це питання. Я вам зараз відповім, а через час зрозумію, що помилявся, адже в житті, в стосунках все двояко. Але свою людину ви відчуєте «спиною».

- Чим тобі сьогодні по-справжньому цікаво займатися, крім музики?

Може бути, подорожувати? А так, крім музики, мені більше ні чорта не цікаво. Я хотів би зайнятися продюсуванням, побудувати класну студію, зробити справжній самодостатній лейбл, який би дійсно працював. Але я читаю про досвід інших музикантів, набагато більш яскравих і відомих, значущих для мене, - він засмучує мене. Джиммі Хендрікс побудував свою студію, а вона виявилася нікому не потрібною. Хоча це не означає, що не потрібно будувати.

- «Я немов маленька дитина, что без тебе жити НЕ може ...» - рядок з твоєї композиції. Ти самостійний у побуті?

Моторошно несамостійний. Мені потрібен мільйон помічників і помічниць.

- Хоч щось ти вмієш робити самостійно?

Я багато чого вмію, просто я люблю компанію. Мені не потрібні помічники в прямому сенсі, скоріше асистенти, я і сам із задоволенням асистує - на кухні люблю щось порубати, нарізати і підготувати безпосередньо для процесу приготування. Але я люблю компанію, так само як і самотність.

- У тебе багато друзів?

Якась кількість є. Часом, я і в себе не вірю, а в друзів вірю. Мені хочеться вірити у всіх своїх знайомих, називати їх усіх своїми друзями. Але ми ніколи не знаємо, хто в який момент виявиться одним, а хто ворогом. Але я вважаю за краще спочатку всіх вважати друзями, страшніше не дати людині шанс, ставитися до нього з недовірою, ніж навпаки.

- Ти зациклюєшся на дрібницях або не надаєш їм значення?

Я помічаю дрібниці і люблю дрібниці. Мені подобаються кулькові ручки, я люблю ними писати, хоча довго не затримую на них увагу - пограти, як дитина, і закину. Також іноді роблю з людьми, за це іноді мені буває дуже соромно.

- Швидко засмагати і швидко втрачаєш інтерес?

Так. Напевно, це пов'язано все-таки з недоліком чогось хорошого в особистості. Якихось правильних, які формують особистість добрих речей.

- Крім ручок, які ще дрібниці впускаєш в своє життя?

Є три, чотири, п'ять, десять «вау», які тягнуться ще з юності, таких «маст-хевов» внутрішніх. Я розумію, що це консюмеризм, але все одно мені їх хочеться. Як старий джип «Гранд Черокі», міський телефон з диском, перстень, який я бачив у забезпеченого, багатого дядечка, коли мені було 14 років, окуляри-краплі, як у Леннона. Я розумію, що мені зараз це не потрібно, але мені ці речі так подобаються, нічого не можу з собою вдіяти. Мені подобається мотоцикл «Тріумф», я розумію, що не буду їздити на мотоциклі, я не мотоцикліст, але мені він подобається; шкіряний портфель, як у мого викладача з проектування - це все дрібниці, у мене їх немає, навряд чи я їх куплю, але мені вони так подобаються.

- Розумію, мій друг купив підбірку відеокасет «Термінатор» на блошиному ринку. Вийшло недешево, але, правда, цей раритет дивитися нема на чому.

О! Це дуже класно! Я обожнюю блошині ринки. Саме там я придбав нагрудні годинник Omega, такі, які Omega ніколи не випускала, - страшний «фейк», але дуже крутий! Ще купив там трансформер вісімдесят якогось року - такий пластиковий набір, який потрібно зібрати і склеїти самому, щоб вийшов вантажівка. Ще десь був йо-йо. Але гордість колекції - Хижак - іграшка завбільшки з торшер! Я знайшов його на барахолці в Бангкоку, торгувався! (Сміється) Він стоїть на найвищій полиці, щоб не лякати дітей.

- Хто у вашій родині займається вихованням дітей?

Я зовсім не вмію виховувати дітей. Більше, ніж дитячі питання, мене лякають власні відповіді - я розумію, що вони абсолютно не педагогічно, хоча колись я хотів стати педагогом. Я в шоці, це так складно! Перш, ніж заводити дітей, треба навчитися їх виховувати і відучитися йти на поводу у власних емоцій.

Перш, ніж заводити дітей, треба навчитися їх виховувати і відучитися йти на поводу у власних емоцій

- Які батьківські навички ти зараз освоюєш?

Намагаюся не злитися, не ставати на один рівень розвитку з трирічним людиною. Дуже намагаюся, щоб він не був розумніше, мудріше і вищий за мене. Щоб все-таки я чогось вчив його, а не навпаки. Тому що в 90 відсотках випадків, я не впевнений, що це так. (Посміхається) Син відкрито випромінює добро, вселенське щастя, радість, а я змушую його тільки засмучуватися, плакати і робити всяку фігню. Я не хочу, щоб так було, але, на жаль, так відбувається через якихось «треба», «не можу», «зачекай». Ми, дорослі, занадто багато побудували собі бар'єрів, від них треба вчитися позбавлятися. Але ні чорта не виходить!

- Від яких «не чіпай», «не треба» вже позбувся?

Я в цілому зараз намагаюся не нависати. Не хочу бути постійно «гавкаючим» істотою. Якось я читав статтю цікаву, в якій іноземці запитують жителів України, чому ми садимо в під'їздах улюблених і шанованих в літературі і творчості людей - бабусь - і змушуємо їх «гавкати» на інших людей? Невже ми віримо, що вони зможуть впоратися з бандитами або злодіями? Так ось, я дуже не хочу перетворитися в таку вахтершу з чужого під'їзду для свого сина.

- Тепер зрозуміло, чому ти їм цілу пісню присвятив. А взагалі часто «гавкаєш»?

(Посміхається) Ні. На всіх, хто під руку потрапить, хто ближче всіх, кого люблю більше всіх, на того і «гавкання» більше всіх.

- Яке твоє найулюбленіше лайка?

«Йошкін кіт» з фільму «Любов і голуби».

- У яких капості сина тобі найбільше подобається брати участь?

Я люблю з ним скаженіти, боротися, брати його на руки і робити зарядку. Він регоче, заливається і відразу призводить мене в тонус - наповнює м'язи киснем.

- Який шум міг би послужити саундтреком до твого дитинства?

Я часто грав в войнушки, в квача, бігав купатися на річку. Ще ми любили кататися на «тарзанці», прив'язували до гілок верби ланцюг або мотузку, до якої кріпився кермо від велосипеда, і каталися над річкою. Звук стрибаючих в воду хлопчаків добре б характеризував відеоряд до мого дитинства.

- Яким радою дорослих ти не скористався і тепер шкодуєш?

Вчитися треба було більше.

- Нелюбов до навчання - нормальна чесна дитяча позиція.

Нормальна, але тепер дещо можна було б і почерпнути з шкільних знань, які пройшли повз, або хоча б з часу, яке було призначене для того, щоб їх отримати. Тепер цього часу немає.

- Який підручник тобі доводилося гортати після школи?

Ніякий. Вони не викликають у мене ніякого інтересу, крім книг зі списку літератури (до прочитання на канікулах), їх мені приємно перечитувати. Навряд чи щось доводилося перегортати, іноді заглядаю в українсько-російська, російсько-англійський словники, словник Даля.

- Тобі доводилося використовувати книги не за призначенням?

Що перше спало вам на думку - так я використовував книги не за призначенням.

- Добре, моя приятелька підкладала замість ніжки ліжка «Три товариші» Ремарка. Те ж саме проробляла Ірина Хакамада з «Капіталом» Маркса.

Бувало й таке. Ну, на «Трьох товаришів» у мене б рука не піднялася. Хоча ... в принципі, якщо б ми були в гуртожитку в тому стані, в якому я був в общаге, - нічого не можу гарантувати. «Капіталу» не було.

- Точно, ти ж вчився не на економічному, а спочатку на факультеті графічного дизайну, а потім на ...

... романо-германської філології. Але вчитися було нудно і нудно. Я хотів рок-н-ролу, мріяв записуватися на студії. Навчанням не займався, прогулював пари, відвідував тільки ті лекції, які були цікаві, - проектування, шрифти, композиція, ще предмети за фахом, а також філософію, соціологію та ще ті пари, де були гарні сусідки по парті. (Посміхається)

- Ти робиш позначки на полях книг?

Так, але не у всіх, тільки якщо щось дійсно дуже сильно сподобалося. Серйозно зіпсовані «Падіння кумирів» Ніцше, «Страх і відраза в Лас-Вегасі» доктора Гонзо. У цих книгах є що підкреслити.

- А що тобі сподобалося в книзі «Страх і відраза в Лас-Вегасі»? Її герої пройшли довгий шлях в пошуках місця під назвою «американська мрія», яка виявилася випаленим пустирем.

Мені сподобалося, коли оповідач згадує кінець 60-х років, ту ейфорію, в якій вони перебували, віру, що світ ось-ось стане краще, і в той же час передчуття, що все котиться в безодню, від якої ми намагаємося віддалитися різними способами . Йому вдалося передати відчуття, що ти молодий і на вершині, контрастне відчуття, що все це вже було і перш і ні до чого не привело.

- Тобі страшно, що ти ніколи не станеш таким, яким хотів стати?

Ні, я вважаю за краще шкодувати про те, що зробив, а не про те, чого не зробив.

- Ти пам'ятаєш відчуття, коли вперше написав пісню, яка тобі сподобалася?

Ніколи такого не було ні в моїй кар'єрі, ні в історії групи. Я жодного разу не записувався з таким відчуттям, що зробив шедевр, сподіваюся, цього ніколи і не буде. Я працюю з відчуттям, що можна зробити набагато краще. Все записане і відзняте з 2009-го по 2012-й я б взагалі переписав по-новому, по-новому звів і переробив, крім відео «Поліна».

- Але хіба не в цей час ваша музика звучала звідусіль?

Ну і що? Буває. Це ж не означає, що мене все влаштовує. Мене і зараз цитують, ми і зараз дуже популярні, у нас з'явилося багато груп-клонів. Я радий, що ми причетні до популяризації реггі в Україні та ближньому зарубіжжі. Радий, що люди почали слухати поп-рок з елементами альтернативи, або альтернативний рок з елементами поп-музики.

- Кажуть, у людини в житті набирається не більш п'яти, добре якщо шести, годин повного щастя. Ти пам'ятаєш такі спалахи?

На жаль, я дуже щаслива людина. Я часто буваю в стані щастя, тому що займаюся улюбленою справою, на сьогоднішній день навколо мене залишилося дуже багато близьких мені людей, і вони мене шалено люблять - це правда. Я не так зайнятий, як колись, коли був одночасно зайнятий на кількох роботах. Мене особливо нічого не турбує, є час подумати. Рідше я буваю нещасливий, ніж навпаки.

Рідше я буваю нещасливий, ніж навпаки

Фото: Журнал Viva!

Ірина Татаренко

Слідкуйте за нашими новинами у соціальних мережах: Viva! в Facebook і ВКонтакте

Що б ти хотів донести до людей своєю творчістю?
Жінки просять, щоб ти присвячував їм пісні?
Що ти шукав в жінках і знайшов в своїй дружині?
Якщо запитати кота, навіщо він грається з мишею перед тим, як її з'їсти?
Як знайти відповідь на це питання?
Хто кіт, а хто миша - ви або вона?
Чи хоче ця миша, щоб її з'їли?
Чим тобі сьогодні по-справжньому цікаво займатися, крім музики?
Може бути, подорожувати?
Ти самостійний у побуті?