Спецпоказ шедевра Олексія Германа «Важко бути богом» - Події проекту - Матеріали сайту - Сноб

Кадр з фільму «Важко бути богом»

Припустимо, вас дратує слово «Гімалаї» - рідке якесь. Ви глибоко байдужі до альпінізму. Висоцького, який (хри) співав «краще гір можуть бути тільки гори», на дух не переносите. Якщо вже ризикнете провести відпустку в горах, то виберете Альпи. А по географії в школі у вас був тройбан - і той з натяжкою. Все це не скасовує того, що Джомолунгма - найвища вершина світу, «Божественна мати життя», майже дотягнувся до небес - як до неї не стався. Те ж саме Олексій Герман, важкий режисер і Проте важка людина - великий безвідносно оцінок. Як і його останній фільм «Важко бути богом».

Кадр з фільму «Важко бути богом»

За довгі роки виснажливої ​​роботи (перфекціонізм Германа, який міг витратити на один короткий кадр мільйони і місяці, не знає рівних) цей проект перетворився на міф новітнього часу. Фільм міг взагалі не вийти у світ - ця «хроніка Арканарском різанини» (таким було робоча назва) все одно вже існувала в ноосферу, впливаючи на сьогодення і майбутнє як мінімум російського кіно. Але божественний гротеск був матеріалізований - прем'єра, в яку вже мало хто вірив, відбулася на римському фестивалі . І увійшла в історію показовим поведінкою міністра Мединського, дивився не стільки на екран, скільки в мобільник (ми повідомляли про це тут ). Германа така реакція швидше за все б обрадувала - він ніколи не церемонився з чиновниками, у яких несприйнятливість до мистецтва ніби вписана в посадові обов'язки. І «Важко бути богом», крім усього іншого, - безкомпромісне антитоталітарні висловлювання. Але і з обивателів (горде слово «народ» тут не дуже доречно) провини за процвітання будь-яких «кривавих режимів» автор не знімає.

Кадр з фільму «Важко бути богом»

Великий у всіх сенсах - від тривалості в 178 хвилин до майже фізичного, з ефектом 5D, занурення в Середньовіччі - фільм. Небезпечний - в силу цієї страшної достовірності. Сумний. Надмірний - текст роману братів Стругацьких перед переглядом краще освіжити. І абсолютно вільний. Пропустити його, звичайно, можна - живуть же люди, навіть не думаючи про сходження на Еверест. Але що за життя без вершин ?!

Вибачте, цей матеріал доступний цілком тільки учасникам проекту «Сноб» і передплатникам нашого журналу. Стати учасником проекту або передплатником журналу можна прямо зараз .

Якщо у вас вже є логін і пароль для доступу на Snob.ru, - будь ласка, авторизуйтесь , Щоб мати можливість читати всі матеріали сайту.

Але що за життя без вершин ?