Спілкування в Інтернеті в реальному часі - Гіпермаркет знань

Гіпермаркет знань >> Інформатика >> Інформатика 10 клас >> Інформатика: Спілкування в Інтернеті в реальному часі


Спілкування в Інтернеті в реальному часі


Електронна пошта дозволяє абонентам обмінюватися повідомленнями, між відправленням і отриманням яких проходить деякий час. Системи миттєвих повідомлень дозволяють абонентам обмінюватися інформацією в реальному часі, т. Е. Практично без затримки. Збільшилася швидкість передачі даних і зросла продуктивність комп'ютерів дозволяють користувачам не тільки обмінюватися текстовими повідомленнями в реальному часі, а й здійснювати аудіо- і відеозв'язок .

Системи миттєвих повідомлень існують як для глобальної комп'ютерної мережі Інтернет, так і для локальних мереж.

Сервери спілкування в реальному часі.

В Інтернеті існують тисячі серверів, на яких реалізується спілкування в реальному часі. Будь-який користувач може підключитися до такого сервера, зареєструватися на ньому і почати спілкування з одним з відвідувачів цього сервера або брати участь у колективній зустрічі.

Найпростіший спосіб спілкування - розмова (англ. Chat) - це обмін повідомленнями, що набираються з клавіатури. Абонент вводить повідомлення з клавіатури, і воно висвічується у вікні, яке одночасно бачать всі учасники зустрічі.

якщо комп'ютер абонента, а також комп'ютери співрозмовників обладнані звуковою картою, мікрофоном і навушниками або акустичними колонками, то вони можуть обмінюватися звуковими повідомленнями. Однак «живий» розмова одночасно можливий тільки між двома співрозмовниками. Для того щоб абоненти могли бачити один одного, т. Е. Обмінюватися відеозображеннями, до комп'ютерів повинні бути підключені відеокамери. Web камери зазвичай підключаються до USB-порту, а цифрові камери - до DV-пopту комп'ютера.

Звичайно, якість звуку і зображення в великій мірі залежить від швидкості підключення комп'ютера до Інтернету, яке повинно бути не менше 128 Кбіт / с.

Спілкування в реальному часі за допомогою системи миттєвих повідомлень В останні роки велику популярність придбало інтерактивне спілкування через сервери

ICQ (ця трибуквених абревіатура утворена з співзвуччя англійських слів «I seek you» - «Я шукаю тебе»).

В даний час в системі ICQ зареєстровано понад 300 мільйонів користувачів, причому кожен користувач має унікальний ідентифікаційний номер. Після підключення до Інтернету користувач може починати спілкування з будь-яким зареєстрованим в системі ICQ і підключеним в даний момент до Інтернету користувачем. Програма повідомляє про присутність в даний час в Інтернеті абонентів з попередньо складеного списку і дає можливість форматувати контакт з ними.

Для того щоб стати абонентом системи ICQ, досить завантажити програму ICQ-клієнт і в процесі її установки на комп'ютер зареєструватися.

Інтернет-телефонія.

Інтернет-телефонія дає можливість користувачеві Інтернету використовувати телефонний зв'язок комп'ютер-комп'ютер, комп'ютер-телефон і телефон-комп'ютер. Провайдери Інтернет-телефонії забезпечують такий зв'язок за допомогою спеціальних телефонних серверів Інтернету, які підключені і до Інтернету, і до телефонної мережі .

В останні роки все більшого поширення отримую IР-телефони, які приєднуються безпосередньо до Інтернету і не вимагають комп'ютера для використання Інтернет телефонії.

SMS- і MMS-повідомлення.

Користувачі мобільних телефонів можуть Рис. 2.11. IР-телефон обмінюватися SMS- і MMS-повідомленнями. SMS-повідомлення можна відправляти також з комп'ютера, підключеного до Інтернету, на мобільний телефон.

контрольне питання

1. Які форми спілкування в реальному часі існують в Інтернеті?

Інформатика та ІКТ: Підручник для 10 кл. Н.Д. Угриновича

зміст уроку Гіпермаркет знань   >>   Інформатика   >>   Інформатика 10 клас   >> Інформатика: Спілкування в Інтернеті в реальному часі   Спілкування в Інтернеті в реальному часі   Електронна пошта   дозволяє абонентам обмінюватися повідомленнями, між відправленням і отриманням яких проходить деякий час конспект уроку

опорний каркас опорний каркас   презентація уроку   акселеративного методи   інтерактивні технології Практика   завдання і вправи   самоперевірка   практикуми, тренінги, кейси, квести   домашні завдання   дискусійні питання   риторичні питання від учнів Ілюстрації     аудіо-, відео- та мультимедіа   фотографії, картинки   графіки, таблиці, схеми   гумор, анекдоти, приколи, комікси   притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення     реферати   статті   фішки для допитливих   шпаргалки   підручники основні і додаткові   словник термінів   інші Удосконалення підручників та уроків     виправлення помилок в підручнику   оновлення фрагмента в підручнику   елементи новаторства на уроці   заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів     ідеальні уроки   календарний план на рік   методичні рекомендації   програми   обговорення Інтегровані уроки презентація уроку акселеративного методи інтерактивні технології Практика завдання і вправи самоперевірка практикуми, тренінги, кейси, квести домашні завдання дискусійні питання риторичні питання від учнів Ілюстрації аудіо-, відео- та мультимедіа фотографії, картинки графіки, таблиці, схеми гумор, анекдоти, приколи, комікси притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення реферати статті фішки для допитливих шпаргалки підручники основні і додаткові словник термінів інші Удосконалення підручників та уроків виправлення помилок в підручнику оновлення фрагмента в підручнику елементи новаторства на уроці заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Інтегровані уроки

Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, Напишіть нам .

Якщо ви хочете побачити інші коригування та побажання до уроків, дивіться тут - освітній форум .

1. Які форми спілкування в реальному часі існують в Інтернеті?