Список найбільших міст Англії

  1. Лондон Це відомий ще з часів світанку Римської імперії, місто досі утримує пальму першості серед...
  2. Ліверпуль

Лондон

Це відомий ще з часів світанку Римської імперії, місто досі утримує пальму першості серед європейських міст по ряду показників. Лондон найбільший за площею, за кількістю пам'яток старовини на квадратний кілометр, по палацах, мостам та величезним сірим індустріальним передмість. Жителям Лондона, чий етнічний склад, мабуть, самий різнокаліберні серед європейських столиць, дійсно є чим пишатися.

Сьогодні, в межах Великого Лондона проживає близько 12-ти мільйонів бізнесменів, менеджерів «середньої руки», неформалів, музикантів, художників і жебраків всіх мастей і калібрів. До цього числа треба додати кілька мільйонів приїжджих, які осіли в Сіті на різний термін і з самими різними цілями. Щороку Лондон приймає і перемелює в своєму тиглі сотні тисяч представників різних етнічних і професійних груп.

Південно-Східний регіон, де домінує агломерат столиці Великобританії, дає можливість збільшити цифру проживають в межах умовної міської межі Лондона до 17-ти мільйонів жителів. Що стосується етнічних груп, що населяють Великий Лондон, то варто відзначити такий факт: в місті проживають 500 000 індусів, що, в свою чергу більше, ніж кількість індусів у Франції, Нідерландах і Бельгії разом узятих.

Рівень життя за дорожнечею стоїть на першому місці в Європі, але цей факт не відлякує когорти нових шукачів кращої долі з усіх материків і континентів. Не дивлячись на складнощі в отриманні британського громадянства, в передмістях столиці Британії виростають цілі міні-міста китайців, азіатів, жителів Східної Європи та вищезазначених індусів.

Бірмінгем

Другий за величиною місто Великобританії з населенням близько 1 100 000 жителів.
Поселення на місці сучасного міста згадується з 6 століття н.е. Як місто згадується в «Книзі Страшного суду» 1086 року. У період промислової революції, після винаходу парового двигуна Бірмінгем стає одним з найбільших центрів індустрії, і це звання місто утримує до теперішніх часів.

Для архітектури міста характерно гармонійне поєднання будівель, побудованих після Другої світової війни з кварталами ювелірів і зброярів, що збереглися з доби середньовіччя.

Для архітектури міста характерно гармонійне поєднання будівель, побудованих після Другої світової війни з кварталами ювелірів і зброярів, що збереглися з доби середньовіччя

Бірмінгем - центр технічної освіти. Університет і технічні коледжі міста користуються заслуженою славою кращих освітніх інститутів підготовки кадрів для важкої промисловості.

До перлин культурної спадщини міста відносяться: колекція творів прерафаелітів і збори картин молодої, але вишуканою по представленим зразкам, Галереї інституту образотворчих мистецтв Барбера.

Варто відзначити, що Бірмінгем і географічно і по «історичної» традиції знаходиться в самому центрі Англії, що надає місту особливу ауру, створюючи особливий, з присмаком викторианства, стиль і спосіб життя.

Ліверпуль

Великий англійський місто, розташоване в дельті річки Мерсі. Населення міста близько 500 000 чоловік. Процес урбанізації невеликого прибережного селища, заснованого в 1207 році, безпосередньо пов'язаний з промисловою революцією 18 століття. Колишній великий центр работоргівлі, стала активною торгової базою з островами Вест-Індії.

Сьогодні, завдяки місцевим картопляного рагу (Скаузена), жителів міста «величають» «скаузери». Славу сучасному Ліверпулю додає і легендарна четвірка «Бітлз». Туристи з усього світу прагнуть побувати в місцях, звідки почав свій шлях найбільший (це цілком допустимий визначення) ансамбль 20-го століття. За кількістю історичних пам'яток (2500) захищених ЮНЕСКО, місто поступається лише Лондону. Серед інших цікавих пам'яток згадки гідний і Альберт-док - перша арт-галерея в корабельних доках.

Вдале розташування на перетині торгових шляхів внесло в культуру міста безліч субкультур, що позначилося навіть на діалекті корінних ліверпульців і на їх терпимості до представників найекзотичніших релігій і вірувань.