Станція метро «Парк Перемоги, Арбатсько-Покровська лінія»

Відкрита дана станція метро була шостого травня дві тисячі третього року. Вона стала продовженням Арбатсько-Покровської лінії на заході. У станції пілонна і трехсводчатие конструкція глибокого закладення. Це дві незалежні станції один від одного конструктивно. Відкрита дана станція метро була шостого травня дві тисячі третього року

Будівництво метро Парк Перемоги відбувалося з монолітного бетону, вже за новітніми технологіями, зі зведенням пілонів, а також фундаментів колійних стін. Вся обробка станції проведена за допомогою монолітного бетону. Архітекторами проекту будівництва станції метро були Н.В. Шуригіна і Н.І. Шумаков. Архітекторами аванзала - А.В. Некрасов, А.Ю.Орлов і В.О. Сичова. Всього займалося проектом шість інженерів - конструкторів: А.М. Земельман, Е.С.Барскій, Т.І. Богатова, А. Кривенко, Н. Кудрявцева і Е.С. Рудницька.

Свою назву станція метро отримала від однойменного парку, який розташований недалеко від станції.

Станція метро «Парк Перемоги» є найглибшою з усіх станцій, які є в московському метрополітені. Станція складається з двох однакових залів, розташованих паралельно один одному. Оброблені обидва зали мармуром світлим і коричневим. В одному залі коричневі пілони і білі колійні стіни, а в іншому залі - з точністю і навпаки. З.К. Церетелі зробив для торців обох залів барвисті панно. Південний зал прикрасило панно, присвячене Великій Вітчизняній війні, що триває з 1941 по 1945 рік, а в північному залі - панно, присвячене Вітчизняній війні 1812 року. Підлоги в обох залах викладені гранітом чорного і сірого кольору.

Найдовший ескалатор в столиці Росії також знаходиться на цій станції метро. Він з'єднує зал південній станції з проміжним аванзалом ескалатором, довжина похилого спуску якого - 126 метрів, а проміжний аванзал з'єднаний з підземним касовим залом коротким ескалатором і невеликий сходами. Вихід з підземного касового залу веде в підземний перехід, розташований під Кутузовським проспектом.

Вийти в місто зі станції метро «Парк Перемоги» можна тільки з південного залу, так як в північному залі знаходиться глухий торі. Поки він облицьований мармуром чорного і сірого кольору, але в майбутньому передбачається спорудження в цьому торці другого виходу. Два головних залу між собою з'єднані в центрі сходовими містками.

Вихід безпосередньо в місті здійснюється по підземних переходах, які розташовані під Кутузовським проспектом. Вийти можна до вулиць Барклая і генерала Єрмолова, і до меморіального комплексу «Уклінна Гора».