Стародавній Схід і російська класика

  1. «Цивілізації Стародавнього Сходу» «Бібліотека російської класики. В.Іванов, І. Бунін, О. Блок, И.Бабель »

Багато-багато років тому вітчизняні бібліофіли полювали за томами «Бібліотеки всесвітньої літератури». Вони коштували того, ці книги: БВЛ представляла найкращі літературні досягнення - від античної до тодішньої сучасної.

В наш час, коли паперові книги все більше витісняються електронними, видавництво «ДіректМедіа Паблішинг» вирішило повторити подвиг видавців БВЛ і стало випускати «Електронну бібліотеку». Причому однією літературою справа не обмежилася. «Античність. Література і мистецтво »,« Філософія від античності до сучасності »,« Ілюстрована біблійна енциклопедія »,« Афоризми »,« Пейзаж »,« Альфред Брем. Життя тварин »- ось лише мала дещиця того, що виходило в« Електронної бібліотеки »компанії« ДіректМедіа Паблішинг ».

Не так давно ця серія поповнилася ще двома томами: «Цивілізації Стародавнього Сходу» і «Бібліотека російської класики. В.Іванов, І. Бунін, О. Блок, И.Бабель ».

Перший диск знайомить з цивілізаціями Близького Сходу, Малої і Середньої Азії, Кавказу і охоплює період з III тисячоліття до н.е. по I тисячоліття н.е. Як пишуть автори у вступній статті, «звичайно при розгляді даного питання згадують лише великі цивілізації цього регіону, залишаючи за дужками багато важливого ... Дане електронне видання досить докладно представляє історико-культурний простір, в якому формувалися знайомі з дитинства образи. У зв'язку з цим широко залучається матеріал, пов'язаний не тільки з відомими цивілізаціями, а й з тими культурами, які мало представлені в масових виданнях, такими як фінікійці, ранньоземлеробські культури Близького і Середнього Сходу, Карфаген, культури доахеменідского Ірану ».

Зрозуміло, виклад подібного матеріалу немислимо без ілюстрацій. І вони є: карти, таблиці, зображення предметів побуту і прикрас ... Додайте сюди традиційну для «Електронної бібліотеки» зручність роботи: гнучку систему пошуку, можливість робити закладки, замітки, текст яких, так само як і основний, можна копіювати в будь-який текстовий редактор.

Втім, про переваги «бібліотечного» інтерфейсу вже детально писалося (див. «Світ ПК», №10 / 04 ), А тому навряд чи варто повторюватися. Звернемося краще до «Бібліотеці російської класики». Формально її можна вважати новою серією «ДіректМедіа Паблішинг» (про що свідчить і підзаголовок диска: «Випуск перший»). Однак оскільки тут використані ті ж інтерфейс і принципи подання матеріалу, дана серія є продовженням «Електронної бібліотеки».

Як обіцяють видавці, повний обсяг бібліотеки російської класики складуть твори 100 російських письменників і поетів, 50 художників і 25 філософів. Причому «зібрання творів кожного автора буде рівноцінно повного зібрання творів».

Перший випуск цілком відповідає обіцянкам. На диску представлено три повних зібрань творів - В'ячеслава Іванова, Олександра Блока, Ісаака Бабеля - і обране Івана Буніна. Крім художніх текстів використані листи, щоденники, статті ... І тут варто згадати ще про одне достоїнство інтерфейсу «Електронної бібліотеки»: про можливість відображати нумерацію сторінок друкованого першоджерела. Тепер вам не доведеться звертатися до паперового видання. Досить скопіювати потрібний фрагмент, вставити в текст, який ви пишете, і посилання на першоджерело виникне сама.

наприклад:

"25 травня
Стара радянська влада ділилася на безвідповідальну і відповідальну.
Друга несла відповідальність лише перед першою, а не перед народом ».

[Том 3. Блок А.А. Повне зібрання творів: Щоденник 1917 року, С. 1. Бібліотека російської класики. Випуск 1. С. 14595 (пор. Блок А.А. Собр. Соч. В 8 т. Т. 7. С. 254).]

Словом, заяву видавців про те, що комплект «Бібліотеки російської класики» буде незамінний в кожній районній бібліотеці, в кожній школі і у кожного учня, так само як і у всякої освіченої людини, не виглядає просто хльосткій фразою. Почекаємо продовження. Благо воно обіцяно вже «в самий найближчий час».

«Цивілізації Стародавнього Сходу»
«Бібліотека російської класики.
В.Іванов, І. Бунін, О. Блок, И.Бабель »

Системні вимоги: IBM PC 486 і вище, 16-Мбайт ОЗУ, відеосистема, що підтримує дозвіл 800x600 пікселів при відображенні 65 536 квітів, 8Х-дисковод CD-ROM. Програма працює в середовищі Windows 95 і вище.
Розробка: "ДіректМедіа Паблішинг"
Видання: "Новий Диск"