Шукач | Музей NEMO в Амстердамі

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Оцінка:

Якщо ви прогулюється по Амстердаму в районі Центрального вокзалу і Морського музею, ваш погляд обов'язково вловить дивну споруду, що нагадує величезне судно, незрозуміло як опинилося в центрі міста. У цій покритою патиною громадині очікуєш побачити військовий музей або музей сучасного мистецтва. І найменше чекаєш, що тут розміщено місце тяжіння для дітей (і не тільки) з усіх Нідерландів - музей NEMO.

Назва відсилає нас до роману Жюля Верна «20 000 льє під водою», в якому наука органічно поєднувалася з фантастикою. Тут навіть є кафе «Наутілус», а зали представляють собою «палуби», на яких наочно демонструється пристрій нашого світу. Простою мовою розповідається про інформаційні технології, таємниці генетики і біохімії, функціонуванні економіки. Також слово «nemo» в перекладі з латини означає «ніщо» - пусте, але в місці з тим, відкритий простір, всередині якого фантазія за допомогою сучасних технологій перетворюється в реальність.

В кінці 80-х в Нідерландах виникла ідея створення наукового центру, який вже в самому ранньому віці будив би інтерес до науки і технологій. Втілювати ідею в життя запросили легендарного італійця Ренцо П'яно - знаменитого архітектора, автора Центру Помпіду в Парижі. Кому, як не батькові стилю хай-тек, проектувати будівлю, яка уособлює науку і технології. Будівництво тривало 6 років, і влітку 1997 р музей був відкритий королевою Нідерландів Беатрікс.

Експозиція присвячена, головним чином, взаємозв'язку науки і мистецтва як прояви творчого начала людини. Відвідувачі відвідують інтерактивні виставки, демонстрації та подання. Постійна експозиція музею NEMO розташована на трьох поверхах будівлі. Тут можна зробити захоплюючу подорож у світ біомедицини та інформаційних технологій. Завдяки атракціону «Феномени» діти в формі гри дізнаються багато цікавого про звук, світло, енергії і навіть про теорію відносності.

У музеї безліч експонатів, зроблених з підручних матеріалів. Це дозволяє буквально на пальцях пояснити, як влаштований наш світ, і чому процеси в ньому проходять саме так, а не інакше. Експонати оживають, тільки якщо їх крутять, вертять і б'ють, тому, увійшовши в двері NEMO, потрібно забути про головне музейному правилі «Руками не чіпати!». Чіпати обов'язково.

джерело - Стаття "Музей NEMO в Амстердамі" на сайті "Тонкощі туризму" (tonkosti.ru).